To już drugie spotkanie w branży elektronicznej, którzy zjeżdżają się z całej Polski, aby wymienić się doświadczeniami i rozwinąć swoje umiejętności. Spotkanie odbędzie się we Wrocławiu 11-12 października 2018 r.
Dwa dni skupionych na praktycznym podejściu do tematyki projektowania elektroniki, testów oraz rozwiązywania problemów związanych z produkcją urządzeń zgodnie z wymogami EMC, RED i LVD – obszarów mocno skorelowanych z kompatybilnością elektromagnetyczna - EMC (z ang. Electromagnetic Compatibility).
Nowa formuła tegorocznej Konferencji stawia na dłuższe warsztaty z praktykami oraz zwiększony czas na przedstawienie case’ów. Organizatorzy zapewniają jeszcze większą przestrzeń na wymianę wiedzy, praktykę i doświadczenia. Prelegentami będą inżynierowie z firm, którzy przedstawią ciekawe przypadki, rozwiązania oraz problemy z jakimi się zmagali. Kluczem do sukcesu jest chęć dzielenia się wiedzą oraz skupieniu się w poszukiwaniu rozwiązań. Dzięki temu uczestnicy mają szansę znaleźć odpowiedź dla swoich przypadków oraz wykreowanie nowych pomysłów.
Sponsorami Konferencji EMC for Business 2018 są firmy: SCHURTER Electronic Components oraz Würth Elektronik Polska Sp. z o.o.. Pojawiła się również większa przestrzeń dla wystawców, którzy chcą zaangażować się w budowanie profesjonalnej marki tego wydarzenia.
Zapisy zostały już uruchomione. Firmy, które uczestniczą w wydarzeniu czeka bardzo korzystna cena, jeśli zapiszą się odpowiednio wcześniej oraz dla zespołów które planują swoją obecność. Koszt obejmuje uczestnictwo w konferencji, warsztatach oraz w wieczornej kolacji wszystkich uczestników i prelegentów. Każdy będzie mógł wybrać udział w dwóch warsztatach, prowadzonych przez doświadczonych inżynierów i projektantów elektroniki. Na miejscu zostanie zapewniony poczęstunek w formie przerw kawowych oraz lunchu. Na uczestników również będą czekać miłe upominki i vouchery.
Poruszane tematy podczas wystąpień “case study”:
- Komunikacja - szybkie magistrale, a EMC - typowe problemy, zalecenia i przykłady rozwiązań.
- Dyrektywa LVD i MD: znaczenia definicji produktu z uwzględnieniem nazwy, interfejsów oraz aplikacji końcowej za zgodność z wymaganiami dyrektyw.
- Kryteria oceny urządzeń podczas badań odporności- czyli jak przygotować obiekt do testów w laboratorium EMC.
- PRZETWORNICA DC/DC: Optymalne wykorzystanie elementów indukcyjnych do minimalizacji niepożądanych dźwięków generowanych przez przetwornice DC/DC.
- Signal Integrity (Integralność sygnałów). Kiedy masa nie jest masą, czyli parę słów o kłopotach z integralnością sygnałów na płytce.
- EMC Compliance in Motor Drive Applications.
- Badania prototypów i egzemplarzy przedprodukcyjnych – wybrane aspekty EMC.
- Redukcja zaburzeń przewodzonych i promieniowanych – praktyka inżyniera.
Warsztaty z tematyki:
- WÜRTH ELEKTRONIK - zakłócenia promieniowane ograniczanie i przeciwdziałanie.
- Akademia EMC - schemat a layout - projektowanie elektroniki pod kątem EMC
Komentarze
blog comments powered by Disqus