• Home page
  • Articles
  • Services

Dzisiaj studenci - jutro naukowcy pracujący nad nowoczesnymi technologiami

Andrzej Barciński print

Friday July 25 2014
źródło: National Instruments
Tweet

Krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza jest jedną z najbardziej prestiżowych uczelni technicznych w Polsce. Doktor Piotr Maj, współpracując z National Instruments, stworzył bazę dydaktyczną, na podstawie której studenci mogą rozpocząć pracę nad zaawansowanymi badaniami naukowymi jeszcze przed ukończeniem studiów.

Istotnym problemem w trakcie nauczania studentów jest przygotowanie ich do pracy z nowoczesnymi technologiami, które w praktyce są stosowane w przemyśle. Projekt doktora Piotra Maja miał na celu takie usprawnienie kształcenia, by absolwenci faktycznie umieli samodzielnie prowadzić samodzielne badania. W tym celu zorganizował zajęcia dydaktyczne, oparte o zintegrowane platformy sprzętowo-programowe, jakie znajdują też zastosowanie w wielu nowoczesnych aplikacjach – zarówno przemysłowych, jak i naukowych.

Jako środowisko do pracy, doktor Maj wybrał LabVIEW firmy National Instruments oraz opracował trzy kursy, w trakcie których przygotowywał studentów do pracy z tym programem, na trzech różnych poziomach zaawansowania. W rezultacie, osoby, które wzięły udział w zajęciach, nie tylko uzyskały nowe, cenne umiejętności, ale też dołączyło do zespołów badawczych oraz znalazły pracę w firmach działających w branży przemysłowej.

źródło: National Instruments

Keywords

AGH, edukacja, LabVIEW, national instruments, NI, piotr maj, polecane, szkolenia

Related articles

  • akYtec Cloud – współczesne sterowanie systemami przemysłowymi
  • Inspekcja RTG układów elektronicznych – nieodzowny element kontroli nowoczesnej produkcji
  • Modernizacja maszyn przemysłowych z FAREM POLAND – realne zwiększenie wydajności bez wymiany parku maszynowego
  • Zrównoważony rozwój to kwestia usług serwisowych
  • Czy opłaca się korzystać z usług pośredników przy zwrotach podatku VAT?