• Home page
  • Companies
  • PHOENIX CONTACT

Przenośny automat do ściągania izolacji i zaciskania tulejek

Andrzej Barciński (PHOENIX CONTACT) print

Monday February 03 2014
Automat do ściągania izolacji; źródło: Phoenix Contact
Tweet

Phoenix Contact oferuje nowe narzędzie do szybkiego i łatwego przygotowania przewodów.

Za pomocą automatu Crimphandy izolacja z przewodów jest usuwana, a następnie nakładana jest końcówka rurkowa, automatycznie zaciskana w ramach pojedynczego ruchu. Wszystko trwa mniej niż dwie sekundy.

Automatyczne sprawdzanie przekroju, wraz z solidną mechaniką, zapewniają jakość, która przekracza wymagania norm. Tulejki są doprowadzane samoczynnie, z wewnętrznego magazynka z taśmy. Kwadratowa forma zaciśnięcia nadaje się do wszystkich popularnych rodzajów przewodów i gniazd zacisków.

Korzystanie z urządzenia jest bardzo łatwe: trzy diody informują cały czas o stanie procesu. Akumulator litowo-jonowy o pojemności do 2000 procedur zaciskowych, można naładować w ciągu godziny, za pomocą dołączonej ładowarki. Narzędzie jest bardzo poręczne, nie większe niż wkrętak elektryczny i waży tylko 430 g. Łatwo-wyjmowany pojemnik na resztki izolacji zapewnia czyste środowisko pracy i umożliwia korzystanie z urządzenia wewnątrz szaf sterowniczych oraz w pomieszczeniach użytkowych. Obecnie dostępne są dwa automaty, tj. na przewody o przekrojach 1,5 mm2 oraz 1 mm2.

source: Phoenix Contact

Keywords

automaty, izolacja, izolacji, phoenix contact, polecane, przewody

Related articles

  • Potencjał cyfryzacji w budowie szaf sterowniczych
  • Zwieranie i rozłączenie w jednym ruchu. Bloki zaciskowe Push-X do pomiaru pośredniego i półpośredniego
  • Push-X: Połączenie bez użycia narzędzi zwiększa wydajność
  • Nowe funkcje Ethernetowych paneli krosowniczych
  • Skuteczne partnerstwo: 25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan