Aparatura łączeniowa w produkcji przemysłowej jutra
Materiał prasowy print
Podczas targów SPS IPC Drives 2014 w Norymberdze firma steute prezentowała nie tylko nowe, gotowe do produkcji seryjnej urządzenia opracowane przez działy biznesowe Automation, Extreme i Wireless; odwiedzający mogli też przedstawić własne propozycje dotyczące zadań, które mogłyby być realizowane dzięki zastosowaniu aparatury łączeniowej w zakładach produkcyjnych przyszłości, tj. po czwartej rewolucji przemysłowej.
W samym sercu ekspozycji firmy steute pojawiło się specjalnie zbudowane na tę okazję stoisko demonstracyjne. Prezentowany „system e-Kanban “, przeznaczony do pracy przy stanowiskach montażowych, automatycznie rejestruje moment zdjęcia zasobnika z częściami z przenośnika rolkowego. Gdy się to wydarzy, aktywowany jest bezprzewodowy, zasilany przez długowieczną baterię wyłącznik dźwigniowy, który przekazuje odpowiedni sygnał do systemu zarządzania produkcją.
Radiowe wyłączniki, takie jak wyżej wymieniony, należą do najnowocześniejszych rozwiązań na rynku. Fundamentalnie nowy jest natomiast sposób, w jaki sygnały radiowe są procesowane. Łączniki i czujniki wyposażone są w platformę programową, opracowaną przez steute, która pozwala na integrację urządzeń w sieciach komunikacyjnych dostępnych u klientów. Daje to olbrzymią elastyczność przy przekazywaniu i udostępnianiu informacji.
Użytkownik może zdecydować, czy urządzenia radiowe, mające własny numer IP, powinny się komunikować poprzez Wi-Fi czy sieci lokalne. Platforma programowa jest fundamentalnie uniwersalna. Stanowisko demonstracyjne steute wizualizowało integrację urządzeń z działu Wiereless w zakładzie produkcyjnym wykorzystującym ideę “Przemysł 4.0” – a pracownicy służyli odwiedzającym swoją wiedzą ekspercką.
source: steute