Era przemysłu zintegrowanego w sieci rozpoczyna się na HANNOVER MESSE 2016
Jolanta Górska-Szkaradek (AutomatykaOnline.pl) print
Targi Hanowerskie s.c., Przedstawicielstwo Deutsche Messe AG w Polsce, w dniu 18 lutego 2016 roku zorganizowało w Warszawie konferencję prasową poświęconą Hannover Messe 2016, Międzynarodowym Targom Innowacyjnych Technologii Przemysłowych. W konferencji uczestniczył Marc Siemering, wiceprezydent Hannover Messe, Danuta Dominiak-Woźniak, radca-minister z ambasady RP w Berlinie, Wydział Promocji Handlu i Inwestycji oraz przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju: Jan Szustkiewicz, naczelnik wydziału - Departament Promocji i Współpracy Dwustronnej i Tomasz Salomon, zastępca dyrektora - Departament Instrumentów Wsparcia.
Zaproszonym gościom Pan Marc Siemering przedstawił co na tegorocznej imprezie można będzie zobaczyć od 25 do 29 kwietnia br.
HANNOVER MESSE 2016 będą platformą prezentacyjną dla całego światowego know-how w dziedzinie Przemysłu 4.0. Temat wiodący tegorocznej imprezy „Integrated Industry – Discover Solutions” pozwoli odwiedzającym odkryć rozwiązania sieciowe zwiększające konkurencyjność.
HANNOVER MESSE – Get new technology first!
Najważniejsze na świecie targi przemysłowe organizowane są w dniach od 25 do 29 kwietnia 2016 w Hanowerze. HANNOVER MESSE 2016 skupiają pięć wiodących imprez branżowych w jednym miejscu: Industrial Automation, Energy, Digital Factory, Industrial Supply oraz Research & Technology. Cztery centralne tematy HANNOVER MESSE 2016 to automatyzacja przemysłowa i IT, technologie energetyczne i środowiskowe, poddostawy przemysłowe, technologie produkcyjne i usługi a także badania i rozwój.
USA krajem partnerskim Targów HANNOVER MESSE 2016
Stany Zjednoczone Ameryki są krajem partnerskim HANNOVER MESSE 2016. Od kilku lat nieprzerwanie HANNOVER MESSE pracują nad intensyfikacją kontaktów z przemysłem w USA. Biznesowe spotkania na szczycie oraz delegacje amerykańskie w Hanowerze przyczyniają się do dalszego rozwoju transatlantyckich relacji handlowych.
Era przemysłu zintegrowanego w sieci rozpoczyna się na HANNOVER MESSE 2016
Czas „Integrated Industry“ nadchodzi wielkimi krokami. Systemy energetyczne sterowane są cyfrowo. Na rynek wchodzą dojrzałe technologie Przemysłu 4.0. Targi HANNOVER MESSE 2016 przyspieszą rozwój tego trendu – dzięki rekordowej liczbie konkretnych przykładów zastosowań oraz krajowi partnerskiemu, którym w tegorocznej edycji są Stany Zjednoczone.
Przemysł zintegrowany w sieć nie jest już tylko wizją przyszłości. Jest rzeczywistością. Przemysł 4.0 wkracza do coraz większej liczby fabryk. Sieci elektryczne zmieniają się w systemy „smart grids”. Aby nadal liczyć się w walce konkurencyjnej, przedsiębiorstwa muszą szybko zdiagnozować i w pełni wykorzystać potencjały digitalizacji. Jak to zrobić, pokażą Targi HANNOVER MESSE 2016.
Na najważniejszych w świecie targach przemysłowych rozwiązania dla digitalizacji zakładów produkcyjnych i systemów elektroenergetycznych są tematem numer jeden. Fachowcy z sektora produkcyjnego dowiedzą się w Hanowerze, w jaki sposób krok po kroku rozbudować posiadane linie produkcyjne, przekształcając je w fabrykę nowej generacji - Przemysł 4.0. Odwiedzający reprezentujący energetykę odkryją tu rozwiązania techniczne dla inteligentnych systemów energetycznych.
W ciągu minionych lat HANNOVER MESSE utorowały drogę do epoki Przemysłu 4.0. Nieczęsto zdarza się, że nowy kierunek techniczny rozprzestrzenia się tak szybko i tak efektywnie. To, co dotychczas było tylko wizją, w tym roku stało się rzeczywistością. Trend ten nabierze jeszcze większego rozpędu podczas kolejnych targów HANNOVER MESSE. Obok samych technologii pojawią się także będące ich rezultatem modele biznesowe.
Za sprawą kraju partnerskiego USA na HANNOVER MESSE pojawia się największa na świecie gospodarka narodowa. Wiodące północnoamerykańskie przedsiębiorstwa zaprezentują tu swoje rozwiązania dla przemysłu zintegrowanego w sieci. Także założone w USA Industrial Internet Consortium (IIC) zarezerwowało specjalną powierzchnię wystawienniczą. Konsorcjum IIC jest działającą globalnie organizacją, której celem jest przyspieszenie wdrażania przemysłowego Internetu. W Hanowerze spotkają się więc wszyscy, którzy w chwili obecnej nadają impulsy dla rozwoju przemysłowej digitalizacji: niemieckie przedsiębiorstwa z ich unikalnymi kompetencjami w dziedzinie budowy maszyn i elektrotechniki, wiodący amerykańscy oferenci oprogramowania komputerowego oraz firmy z Chin i Japonii, które są pionierami praktycznego usieciowienia przemysłu. Bez wątpienia zaowocuje to powstaniem nowych partnerstw, idei i rozwiązań na drodze do Przemysłu 4.0.
Innowatorzy poszukiwani: HANNOVER MESSE otwiera sektor wystawienniczy “Young Tech Enterprises” dla młodych adeptów biznesu
Młodych przedsiębiorców reprezentujących sektor przemysłowy cechuje niezwykła innowacyjność i przyjazne nastawienie do inwestycji. Ich działania pobudzają konkurencyjność, kreują nowe modele biznesu oraz są źródłem inspiracji dla funkcjonujących tradycyjnie firm sektora przemysłowego. W celu jeszcze intensywniejszego wsparcia tych podmiotów HANNOVER MESSE tworzy nowy sektor wystawienniczy “Young Tech Enterprises”, w którym młodzi przedsiębiorcy będą mogli spotkać się z instytucjami udzielającymi wsparcia finansowego, partnerami kooperacyjnymi, inwestorami i dużymi przedsiębiorstwami o ugruntowanej pozycji rynkowej.
“Młodzi przedsiębiorcy z sektora przemysłowego przez lata uczestniczyli w Targach HANNOVER MESSE, lecz jak dotąd bez nadrzędnej czy ramowej koncepcji. Ponieważ popyt na startupy w B&R oraz sektorze wytwórczym jest większy niż kiedykolwiek, stworzyliśmy centrum promocji i wsparcia sektora startupów na targach, wychodząc naprzeciw potrzebom przemysłu,” powiedział Marc Siemering, wiceprezes HANNOVER MESSE.
“Innowacje i szybkość działania są decydującymi czynnikami sukcesu w branży przemysłowej. Młode przedsiębiorstwa posiadają te atrybuty, jednak często brak im doświadczenia w prowadzeniu interesów, środków finansowych a także właściwej strategii. ‘Young Tech Enterprises’ oferuje startupom nie tylko powierzchnię i przestrzeń dla prezentacji, lecz także znakomitą okazję włączenia się do sieci oraz uzyskania cennych porad dotyczących polityki kadrowej, implementacji modeli biznesowych aż po kwestie związane z kapitałami podwyższonego ryzyka, patentami i ochroną własności intelektualnej,”
source: AutomatykaOnline