• Home page
  • News

Faulhaber wprowadza na rynek ekonomiczny mikrosilnik DC

Materiał prasowy (FAULHABER) print

Thursday November 26 2015
Faulhaber wprowadza na rynek ekonomiczny mikrosilnik DC
Tweet

Firma Faulhaber rozszerza ofertę silników średniej mocy wprowadzając na rynek nowy mikrosilnik DC 1727...CXR o bardzo małych rozmiarach. 

Jest to silnik z grafitowymi szczotkami i silnym magnesem neodymowym, zapewniającym dużą gęstość mocy oraz ciągły moment obrotowy równy 4,9 mNm. Parametry te uzyskano przy średnicy obudowy wynoszącej zaledwie 17 mm i długości 27 mm. Zakres dopuszczalnych temperatur pracy wynosi od -30 do +100°C.

Silniki DC serii CXR wyróżniają się niezwykle korzystnym współczynnikiem parametrów do ceny. Podobnie, jak pozostałe modele tej serii również 1727...CXR może współpracować z enkoderami i precyzyjnymi, dopasowanymi do niego modułami przekładniowymi. Opcjonalnie może być sterowany z kontrolerów SC 1801 i MCDC 3002 zapewniających pozycjonowanie i regulację prędkości obrotowej.

Małe rozmiary modelu 1727...CXR i jego doskonałe osiągi otwierają szeroki zakres potencjalnych zastosowań. Przykładem mogą być ręczne narzędzia dentystyczne, maszynki do tatuażu oraz wysokiej jakości serwonapędy dla automatyki i robotyki.

www.faulhaber.com

source: Faulhaber

Keywords

Faulhaber, mikrosilnik DC, silnik

Related articles

  • Firma OMRON wyróżniona w rankingu World's Greenest Companies 2025 tygodnika „Newsweek”
  • Trzykrotny wzrost wydajności. Jak roboty zmieniły operacje Maersk Logistics
  • Grupa RENEX na 18. Ogólnopolskim Zjeździe Firm Rodzinnych U-RODZINY 2025
  • Rozwiązania oszczędzające cenne miejsce na szynie DIN w aplikacji pras hydraulicznych UltraPrass
  • Jak skutecznie zarządzać ciepłem w pracach elektronicznych? Przewodnik po rozwiązaniach termicznych