Integracja – Inteligencja – Interakcja – Omron na targach Automaticon
Ukierunkowanie na Inteligentną fabrykę, rzeczywistość wirtualna oraz Internet rzeczy – wokół tych tematów zogniskowane będą rozwiązania i najnowsze technologie dla przyszłościowych przedsiębiorstw i zakładów energetyki, które zaprezentowane zostaną na stoisku firmy Omron B20/C19 podczas tegorocznych targów Automaticon.
Innowacyjne rozwiązania Omron skupiają się w trzech grupach:
- Integracja – zakład połączony: połączenie automatyzacji maszyn i zakładowej sieci IT
- Inteligencja – zakład inteligentny: dostarczenie i wykorzystanie danych z urządzeń, procesów produkcyjnych i jakości produktu
- Interakcja – zakład współpracujący: ulepszenie komunikacji człowiek-maszyna
Integracja – komunikacja urządzeń za pomocą połączeń wejść/wyjść, sieci EtherCAT i Ethernet/IP
Wsparcie dla standardów komunikacji zostało poszerzone i zapewnia najlepszą wydajność i łatwość użytkowania dla szerokiej gamy urządzeń. Wartości parametrów, a także informacje o statusie, mogą być zbierane i wymieniane, co stanowi podstawę dla szybkich napraw i analizy procesów, a także przewidywania czynności konserwacyjnych.
Integracja i Inteligencja – Sysmac, zintegrowana platforma sterowania, programowania i gromadzenia danych.
Dobrze wszystkim znana platforma Sysmac zapewnia naszym klientom całkowite sterowanie i programowanie urządzeń, zintegrowane bezpieczeństwo, a także sterowanie ruchem o dużej szybkości i robotyką. Sterownik NX7 – model flagowy w obrębie Sysmac Automation Platform – jednocześnie umożliwia sterowanie na wielka skalę ruchem bardzo szybkim, wysoko precyzyjnym i ultra szybkie przetwarzanie danych. Skupiając się na zaawansowanych zakładach produkcyjnych korzystających z IoT, opracowaliśmy zintegrowany sterownik zapewniający użytkownikowi integralność z pozostałymi sterownikami.
Integracja - nowa generacja komputerów przemysłowych i paneli dotykowych
Nowa generacja przemysłowych komputerów, paneli i monitorów zaprojektowana została by być wytrzymała, niezawodna i zorientowana na wydajność. Wygodna wizualizacja, przetwarzanie danych, pomiary, sterowanie, regulacja i weryfikacja procesów oraz danych z maszyny, wszystko może zostać zintegrowane zarówno w nowych jak i istniejących aplikacjach.
Obok komputerów przemysłowych, Omron wprowadza nową rodzinę paneli przemysłowych. Inteligentne algorytmy pozwalają ekranom wykrywać niezamierzone użycie spowodowane przypadkowymi naciśnięciami, wodą i procesami czyszczącymi, działając również wtedy gdy użytkownik nosi rękawiczki.
Integracja – zasilanie bezprzerwowe (UPS) w celu zabezpieczenia przed utratą danych
Zasilacze bezprzerwowe DC-DC serii S8BA, montowane na szynie DIN, to idealny środek chroniący komputery przemysłowe (IPC) oraz sterowniki w zakładzie przed nagłymi spadkami napięcia i przerwami w dostawie energii. Jest to szczególnie ważne uwzględniając obecną tendencję do zbierania danych urządzeń i procesów i korzystania z mechanizmów przesyłania danych do miejsc, gdzie zasilanie może nie być stabilne.
Integracja - oszczędzaj przestrzeń i czas przy tworzeniu szaf sterowniczych
Omron zaprezentuje szerokie portfolio produktów odpowiadające na wszelkie potrzeby związane ze sterowaniem i przekazywaniem sygnału. Każdy z nich został stworzony specjalnie po to by maksymalnie uprościć proces składania szafki sterowniczej. To pozwala inżynierom od nowa przemyśleć koncpecję projektowania szafek, pozwalając na większą modułowość, kompaktowość i elastyczność, oszczędzając tym samym czas, wysiłek i minimalizując koszty.
Przykładem tej koncepcji może być nasza nowa technologia soft-touch, którą zaimplementowaliśmy w komponentach do tworzenia rozdzielnic. Technologia ta pozwala na zmniejszenie wysiłku potrzebnego do okablowania szafki, gwarantując równocześnie, że każdy przewód został podłączony bez naruszania tulejki. Daje nam to pewność solidnego połączenia i jednocześnie zapewnia możliwość szybkiego wypięcia przewodów podczas serwisu bądź rozbudowy szafy.
Co więcej, opracowanie komponentów o ujednoliconej wysokości dla wszystkich 3 głównych grup użytkowników, pozwala na wykorzystanie standardowych kanałów kablowych oraz dowolne rozmieszczenie komponentów, optymalizując tym samym wykorzystanie przestrzeni. To pozwala konstruktorom na tworzenie bardziej zwartych projektów szaf przy jednoczesnym zachowaniu możliwości kastomizacji i rozbudowy.
Interakcja – wykrywanie i usuwanie usterek kurtyn świetlnych
Najnowsza seria kurtyn świetlnych F3SG-R wprowadza nową funkcję diagnozowania i usuwania usterek, opartą na kodzie QR. Jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy z kurtyną, użytkownik zwyczajnie skanuje naklejkę z kodem za pomocą smartfona lub tabletu. Urządzenie przekierowuje użytkownika do odpowiedniej strony internetowej opisującej szczegółowe instrukcje postępowania w razie usterki.
source: Omron