Prestiż, tradycja i.. targowy debiut. Rozpoczęły się targi Eurotool
Materiał prasowy print
Są wydarzenia, na których po prostu trzeba być. W branży obróbki to z pewnością Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL, które w tym roku odbywają się w dniach 28-30 listopada. Prestiż Targów budowany jest m.in. przez międzynarodowy skład Wystawców, obecność zagranicznych misji gospodarczych czy reprezentację najlepszych polskich i światowych marek m.in. z Białorusi, Czech, Holandii, Niemiec, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch. W tym roku równocześnie z Targami EUROTOOL odbędzie się wydarzenie, jakiego w Polsce i całej Europie Środkowo-Wschodniej jeszcze nie było – I Międzynarodowe Targi Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Debiutancka edycja w doskonały sposób uzupełni ofertę Wystawców Targów EUROTOOL, czyniąc wydarzenia w pełni komplementarnymi.
Zainteresowanie tysięcy profesjonalistów Targami EUROTOOL generuje m.in. bardzo bogaty program towarzyszący. Składają się na niego organizowane w ramach Targów salony tematyczne, które z roku na rok cieszą się coraz większym uznaniem Zwiedzających. Informatyczne technologie wspierające maszyny oraz narzędzia na każdym etapie produkcji to dziś podstawa pracy inżynierów, którzy chcą skutecznie poprawić konkurencyjność swoich firm. To właśnie dla nich stworzono Salon Technologii CAx. Profesjonalnym forum informacji dla projektantów i integratorów systemów będzie z pewnością Salon Automatyki i Robotyki.
Zostaną w nim zaprezentowane technologie tworzenia szybkich i tanich prototypów, pomiarów 3D oraz zastosowania wirtualizacji i symulacji. W programie znalazła się również propozycja dla specjalistów z branży druku trójwymiarowego - II Forum Druku 3D. Przygotowano wykłady cenionych ekspertów i praktyków branży druku 3D, a także praktyczne warsztaty z wykorzystaniem nowoczesnych drukarek trójwymiarowych. Drukarki będzie można także zobaczyć w trakcie pracy na stoiskach Wystawców w hali.
Na Targach EUROTOOL innowacje mają realne kształty i wymiary – można ich dotknąć, zobaczyć jak pracują, sprawdzić je w akcji. Można również dobić – nomen omen – targu: uzupełnić park maszynowy lub podpisać kontrakt na wykonanie specjalistycznych usług. Świetną do tego okazją będzie organizowany po raz kolejny Salon Kooperacji Przemysłowej, dedykowany przedsiębiorcom poszukującym nowych partnerów w biznesie.
22. Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL dopełni urozmaicony program warsztatów i seminariów. Naukowcy z krakowskiego Instytutu Zaawansowanych Technologii Wytwarzania poprowadzą seminarium pt. „Zaawansowane Technologie Wytwarzania”. W programie tegorocznego wydarzenia nie zabraknie także nowości – niezwykle ciekawie zapowiadają się warsztaty organizowane przez naukowców z Instytutu Mechaniki Precyzyjnej.
Targowy debiut
Równocześnie z Targami EUROTOOL odbędą się Międzynarodowe Targi Obróbki, Łączenia i Powlekania Blach BLACH-TECH-EXPO oraz I Międzynarodowe Targi Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Polska jest piątym producentem elementów złącznych w Europie. Do tej pory przedstawiciele tego niezwykle szybko rozwijającego się sektora gospodarki nie mieli swojego targowego miejsca spotkań.Targi w Krakowie wraz z ELAMED – wydawcą czasopisma FASTENER – postanowiły to zmienić.Udział w pierwszej edycji Targów FASTENER POLAND potwierdziło ponad 100 Wystawców, z czego niemal połowa pochodzi spoza Polski, m. in. z Chin, Czech, Danii, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Słowenii, Tajwanu, Turcji, Wielkiej Brytanii, Włoch i USA.
Podczas wystawy zaprezentowane zostaną m.in. najnowocześniejsze łączniki i mocowania przemysłowe (od śrub, po nakrętki, kołki i kliny), łączniki budowlane (kotwy, śruby betonowe, mocowanie fasad i izolacji). Nowości będzie więcej: m.in. zaawansowane systemy montażu i instalacji (z prezentacją najnowszych pras i urządzeń do nitowania, wkrętarek i systemów wprowadzania śrub czy uchwytów montażowych), a także technologie produkcji łączników i urządzenia do ich magazynowania i dystrybucji.
Zwiedzający będą mieli okazję do zapoznania się m.in. z pierwszymi dostępnymi na rynku tulejami z gwintem, które mogą być wykorzystane bez przyklejenia lub gwintowania przy wzmocnionych włóknem kompozytach, walcarkami CNC do gwintów, kuźniarkami cztero-, pięcio- i sześciooperacyjnymi nitownicami do nitonakrętek, prasami do montażu elementów wciskanych, narzędziami specjalnymi do walcowania elementów po obróbce cieplnej, liniami szczęk płaskich do łączników MAThread® i ostrołukowych, liniami walców do gwintowania elementów twardych, systemy automatycznego wkręcania wkrętów Quik Drive, ekologicznymi pokryciami antykorozyjnymi na bazie cynku lamelarnego metodą DIP-SPIN, wklejanymi mocowaniami Veck czy opaskami i obejmami na węże.
Specjalistyczna wiedza
Targom towarzyszyć będzie Kongres Elementów Złącznych. Podczas wydarzenia przedstawione zostaną innowacyjne rozwiązania w zakresie wykorzystania i zastosowania elementów złącznych oraz specjalistycznych narzędzi. Każdy zarejestrowany uczestnik Kongresu otrzyma w prezencie książkę pt. „Gwinty – rodzaje, wymiary, podstawowe obliczenia”. To jedyny na rynku poradnik prezentujący najważniejsze informacje dotyczące produkcji i zastosowania gwintów.
source: Targi w Krakowie
Keywords
EUROTOOL 2017, Fastener Poland, obrabiarki, technika łączeniowa