• Home page
  • News

Zapraszamy na targi ENERGETAB 2024

Materiał prasowy print

Monday August 05 2024
Zapraszamy na targi ENERGETAB 2024
Tweet

Zapraszamy do Bielska-Białej na tegoroczną, już 37. edycję Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB 2024. Te największe i najliczniej odwiedzane w Polsce targi to wyjątkowa okazja do poznania nowoczesnych technologii   dedykowanych dla branży energetycznej, to również sposobność do nawiązania cennych relacji biznesowych.

Produkty i rozwiązania, które zobaczą Państwo na targach to realna odpowiedź na wyzwania przed jakimi stoi dzisiejsza energetyka by zapewnić końcowym obiorcą wysoką jakość dostaw energii w bezprzerwowy sposób z wykorzystaniem coraz liczniejszych odnawialnych źródeł energii.

Stąd zewsząd słychać o konieczności budowania i przyłączania magazynów energii (głównie bateryjnych), zarówno do przydomowych mikroinstalacji jak i wielkich - systemowych. Należy się zatem spodziewać dużego zainteresowania udziałem w organizowanym podczas targów Forum Magazynowania Energii, pod egidą Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii. Z kolei Stowarzyszenie Elektryków Polskich wraz z naszą firmą zaprasza na II część Konferencji Naukowo – Technicznej ENERGIA Dziś i Jutro - omówienie wyzwań związanych z transformacją polskiej energetyki.

Prawie 500 polskich i zagranicznych wystawców tegorocznych targów zaprezentuje całe spektrum specjalistycznych maszyn i urządzeń elektroenergetycznych, aparaturę rozdzielczą i łączeniową, kontrolno–pomiarową, automatyki i sterowania, osprzęt sieci przesyłowych i dystrybucyjnych, energooszczędne oświetlenie przemysłowe i drogowe, systemy informatyczne i telekomunikacyjne stosowane w energetyce czy innowacyjne technologie sieciowe.

Znaczącą część ekspozycji targowej zajmują urządzenia i aparatura związane z odnawialnymi źródłami energii, elektromobilnością i technologiami bardziej przyjaznymi dla środowiska. Najnowsze rozwiązania prezentują producenci paneli fotowoltaicznych, turbin wiatrowych, pomp cieplnych i wspomnianych wyżej magazynów energii a także dostawcy układów automatyki oraz systemów informatycznych związanych  z tymi technologiami.

Tradycyjnie już, na otwartych terenach targowych zostały wydzielone trzy specjalne strefy:

  • Strefa Odnawialnych Źródeł Energii – OZE
  • Strefa Elektromobilności – SEL
  • Strefa Praktycznych Pokazów technologii elektrycznych – SPP

Oprócz wspomnianych konferencji będzie zatem wiele okazji do biznesowych spotkań pomiędzy producentami urządzeń czy twórcami technologii a przedstawicielami energetyki, samorządów regionalnych, instytutów branżowych, klastrów energii  oraz prosumentami.

W trakcie uroczystości otwarcia Targów nastąpi wręczenie wyróżnień dla laureatów konkursu na „szczególnie wyróżniający się produkt” prezentowany na targach ENERGETAB 2024.

Istotnym wsparciem merytorycznym służy targom wieloletni ich Partner Strategiczny - TAURON Dystrybucja S.A.,

Zapraszamy do Bielska-Białej na 37. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB  w dniach 17 – 19 września 2024 roku.

www.energetab.pl

 

source: ZIAD Bielsko-Biała

Keywords

automatyka, Energetab, ENERGETAB 2024, energetyka

Related articles

  • Jak często należy wykonywać serwis pompy ciepła? Komu go zlecić?
  • Grupa RENEX zaprezentowała premierową Linię Produkcyjną REECO podczas Targów Productronica 2025
  • Grupa RENEX na Warsaw Industry Week 2025 – kompleksowe rozwiązania dla przemysłu elektronicznego
  • CHARX control modular: Sterownik ładowania pojazdów elektrycznych, który spełnia rosnące wymagania rynku
  • Sprężone powietrze pod pełną kontrolą – jak komponenty od ifm electronic pomagają zredukować straty w fabrykach?