• Home page
  • News

Instalacja do produkcji długiej szyny w ArcelorMittal Poland

Andrzej Barciński (ASTOR) print

Tuesday May 06 2014
Długa szyna - Gotowe i oznakowane szyny - Fot. A.Pejcha; źródło: Astor
Tweet

Ponad 140 mln złotych, rozwiązania umożliwiające produkcję 120-metrowych szyn, zaawansowana technologia systemu sterowania i wizualizacji – uruchomiona w ostatnim czasie w hucie ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej instalacja do produkcji długiej szyny to inwestycja ważna zarówno dla branży kolejowej, jak i automatyki przemysłowej.

Nowa linia produkcyjna, funkcjonująca od kilku tygodni w walcowni huty ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej to inwestycja o wartości przekraczającej 140 mln złotych, która umożliwia produkcję długich szyn na potrzeby branży kolejowej. Nowoczesny projekt powstał przy wydatnym udziale technologii z zakresu automatyki przemysłowej. Inwestycja uważana jest za strategiczną dla ArcelorMittal Poland oraz całego sektora kolejowego. Dzięki instalacji możliwa będzie produkcja szyn czterokrotnie dłuższych niż dotychczas. Pozwoli to na modernizację polskiej infrastruktury kolejowej i przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa transportu.

W walcowni wdrożono rozwiązania technologiczne, takie jak systemy sterowania GE Intelligent Platforms RX3i z podłączonymi układami VersaMax I/O oraz systemy wizualizacji Wonderware InTouch. Do zadań Astora należała koordynacja procesu instalacji i uruchomienia systemu sterowania, wizualizacji oraz układu CCTV na nowych i modernizowanych obszarach produkcji walcowni dużej. Prace obejmowały osiem obszarów walcowni, m.in. załadunek chłodni, prostownice, wydział wykańczalni i obszar ekspedycji.

– To największy projekt zrealizowany przez naszą firmę w jej 27-letniej historii. Niósł ze sobą sporo wyzwań związanych m.in. z wielością urządzeń rozmieszczonych na dużym obszarze i koniecznością prowadzenia prac równolegle z ekipami montującymi urządzenia. Pracownicy Astora obecni byli w walcowni przez cały czas trwania inwestycji. Asystowali także po zakończeniu prac rozruchowych, gdy trwała normalna produkcja, prowadząc nadzór nad zainstalowanymi urządzeniami i wspomagając operatorów linii w zapoznaniu się z nowymi układami i sposobem ich obsługi – wyjaśnia Stefan Życzkowski, prezes firmy Astor.

www.astor.com.pl

source: ASTOR

Keywords

ArcelorMittal Poland, ASTOR, ge intelligent platforms, hutnictwo, polecane, szyny

Parts of the series

System sterowania w ENERGA Elektrownie Ostrołęka

System sterowania w ENERGA Elektrownie Ostrołęka

More
wizualizacja tablet; źródło: Astor

System monitorowania produkcji Wonderware MES

More
Paletyzacja napojów

Paletyzacja napojów w firmie Tymbark

More

Related articles

  • Grupa RENEX zaprasza na konferencję RAAD 2025 w Belgradzie
  • REECO Furniture Presented in Tokyo
  • Roboty, które współpracują. Ludzie, którzy inspirują. Tak wyglądało Collaborate Poland 2025
  • AI Factory – jedna z najnowocześniejszych fabryk w Europie znajduje się w… Poznaniu
  • Złoty Medal MTP dla robota PIAP X550