• Home page
  • News

Tani sterownik Astraada PLC RCC

Redakcja serwisu (ASTOR) print

Thursday July 18 2013
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Tweet

Firma Astraada wzbogaciła swoją ofertę o nowe sterowniki programowalne Astraada PLC, których pierwszym przedstawicielem jest RCC972. Cechuje się on szeroką funkcjonalnością, przy zachowaniu niskiej ceny.

Produkty Astraada są w Polsce sprzedawane przez krakowską firmę Astor. Nowe sterowniki pojawiły się już na polskim rynku i są przeznaczone do aplikacji, w których pomimo niewielkiego budżetu, konieczne jest m.in. uzyskanie dużych możliwości komunikacyjnych sterownika. Model PLC RCC972 obsługuje 12 sygnałów analogowych oraz ma wbudowane interfejsy: ethernetowy i szeregowy RS232. Umożliwia to komunikację z użyciem protokołów Modbus TCP, EDG i SRTP oraz zdalny dostęp do danych zgromadzonych w urządzeniu za pomocą serwerów: WWW, FTP oraz przez pocztę elektroniczną. Rozbudowa RCC o dodatkowe układy I/O oraz połączenie kilku urządzeń w jeden większy system, możliwa jest w oparciu o wbudowany port CAN. Port szeregowy RS232 pozwala na komunikację z urządzeniami wykonawczymi.

RCC można programować w pięciu różnych językach: drabinkowym, strukturalnym, funkcjonalnym, za pomocą listy instrukcji i z użyciem grafów sekwencji. Ponadto programista ma dostęp do szeregu gotowych bloków funkcyjnych, co skraca czas potrzebny na stworzenie kodu dla PLC. Sterownik jest przeznaczony do małych i średnich aplikacji, pomimo względnie dużej liczby kanałów analogowych, w porównaniu do konkurencyjnych produktów z podobnego poziomu cenowego. Obecnie koszt omawianego sterownika w firmie Astor wynosi 1199 zł netto.

source: ASTOR

Keywords

ASTOR, astraada, automatyka, plc, rcc972, sterownik

Parts of the series

System monitorowania produkcji Wonderware MES

Jak wyglądają trendy w oprogramowaniu przemysłowym?

More
PACSystems RXi Controller

Polska premiera sterownika przyszłości

More
Jak wybrać kompaktowy sterownik PLC

Jak wybrać kompaktowy sterownik PLC

More

Related articles

  • CleanBox Reeco wyróżniony w konkursie „Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw 2025”
  • Efektywność energetyczna przedsiębiorstwa i jej audyt – poradnik ekspertów z Efektywniej.pl
  • Pierwsza orkiestra, w której wykorzystano kamery monitoringu, głośniki oraz sztuczną inteligencję
  • Przygotowywanie kawy z wykorzystaniem cobota Techman TM12 – demonstracja funkcjonalności systemu wizyjnego w wykonaniu firmy „Robotycy”
  • Bezpieczeństwo w centrum dyskusji Kongresu Polska Moc Biznesu