• Home page
  • News

Zapraszamy na seminarium techniczne "Drukowanie 3D – główne problemy"

Materiał prasowy print

Thursday May 07 2015
Logotyp PIAP Design
Tweet

Serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium technicznym, dotyczącym druku 3D w zastosowaniach przemysłowych. Jest to kontynuacja dyskusji o plusach i minusach dostępnych dziś rozwiązań w zakresie wytwarzania przyrostowego.  

Konferencja „Drukowanie 3D – nowy kierunek w polskim przemyśle”, zorganizowana 14 stycznia 2015 r. przez PIAP design, zgromadziła kilkadziesiąt osób i stała się miejscem wielu interesujących prelekcji i przykładów zastosowań. Na prośbę uczestników konferencji podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu kolejnego spotkania, na którym nie będziemy mówić tylko o zaletach i możliwościach tej innowacyjnej technologii, ale przede wszystkim skupimy się na problemach, na  które natrafiają osoby, które rozpoczynają przygodę z drukiem 3D.

Na pierwszy rzut oka druk 3D nie wydaje się bardzo skomplikowanym procesem – kilka etapów i mamy gotowy produkt. Nic bardziej mylnego – aby działania znalazły szczęśliwy finał koniecznie jest bardzo dokładne przygotowanie poszczególnych faz, przy czym kluczowe znaczenie w przypadku produktów przygotowywanych na potrzeby zastosowań przemysłowych mają trzy z nich: przygotowanie geometrii modelu (wiele mających znaczenie dla przemysłu zależności powstaje na etapie eksportu modelu CAD do pliku STL), przygotowanie samego procesu druku oraz obróbka wykończeniowa.

Do programu seminarium zaprosiliśmy jako gościa specjalnego przedstawiciela Materialise, który zaprezentuje studium przypadków druku 3D.

Mamy nadzieję, że spotkanie będzie doskonałą okazją do spojrzenia nie tylko przez pryzmat zalet i możliwości reprezentatywnych technologii druku 3D, ale również problemów i sposobów ich rozwiązywania. 

MIEJSCE

Centrum Konferencyjne PIAP

Warszawa, Al. Jerozolimskie 202 mapa

TERMIN

20 maja 2015 r. ( środa ), od godz. 9.30

ZGŁOSZENIA

Rejestracja tylko do 15 maja 2015 r. Ograniczona liczba miejsc. Formularz zgłoszeniowy.  

AGENDA

09:30 – 10:00 Rejestracja uczestników

10:00 – 10:15 PIAP design – druk 3D dla przemysłu.

10:15 – 11:15 Druki 3D i usługi druku 3D dedykowane dla przemysłu – ekspert PIAP design

11:00 – 11:30 Przerwa kawowa

11:30 – 12:30 Prawidłowe podejście do druku 3D – główne problemy i sposoby ich rozwiązywania – ekspert PIAP design

12:30 – 13:15 Czy naprawdę warto kupować drukarkę 3D? – analiza opłacalności inwestycji – ekspert PIAP design

13:15 – 13:45 Przerwa obiadowa

13:45 – 14:30 Na co zwracać uwagę zamawiając usługę druku 3D? – ekspert PIAP design

14:30 – 15:30 Case study druku 3D w aplikacjach przemysłowych – gość specjalny z przemysłu – firma Materialise

15:30 – 16:00 Konsultacje eksperckie PIAP design

Dodatkowe informacje bezpośrednio pod numerami telefonów 22 8740 194; 601348292

Serdecznie zapraszamy również na szkolenia/ warsztaty techniczne dotyczące druku 3D  http://www.design.piap.pl/szkolenia

source: PIAP Design

Keywords

druk 3D, PIAP Design

Related articles

  • CleanBox Reeco wyróżniony w konkursie „Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw 2025”
  • Efektywność energetyczna przedsiębiorstwa i jej audyt – poradnik ekspertów z Efektywniej.pl
  • Pierwsza orkiestra, w której wykorzystano kamery monitoringu, głośniki oraz sztuczną inteligencję
  • Przygotowywanie kawy z wykorzystaniem cobota Techman TM12 – demonstracja funkcjonalności systemu wizyjnego w wykonaniu firmy „Robotycy”
  • Bezpieczeństwo w centrum dyskusji Kongresu Polska Moc Biznesu