• Home page
  • Articles
  • Assembly and Conveyance

Największy polimerowy e-prowadnik do stref zagrożonych wybuchem

Andrzej Barciński (igus) print

Wednesday July 30 2014
źródło: igus
Tweet

W wielu sektorach przemysłowych wymagane jest używanie specjalnych produktów ESD i narzędzi ESD, w celu zabezpieczenia delikatnych komponentów elektronicznych przed wyładowaniami elektrostatycznymi.

Firma igus stworzyła specjalny e-prowadnik ESD dla zautomatyzowanych aplikacji związanych z energetyką. E-prowadnik jest wykonany z materiału igumid ESD, który bez przerwy odprowadza ładunek elektrostatyczny w kontrolowany sposób.

Igumid ESD składa się z ulepszonego materiału używanego w e-prowadnikach, który był testowany przez ponad 30 lat w milionach zastosowań. Ulepszenia te zapewniają wymagane właściwości, a pod względem wymagań mechanicznych, nawet przewyższają standardowe materiały. W efekcie, dzięki nieco większej sztywności i przy o 15% mniejszej grubości, można uzyskać większą długość samonośną.

Cechą łańcucha ESD jest także dłuższy okres użytkowania. W przeciwieństwie do krótkotrwałych powłok przewodzących lub ulotnych wcielonych materiałów antyelektrostatycznych, dodatki w ESD zapewniają trwałą i bezkonserwacyjną przewodność. Innymi korzyściami jest także odporności na niekorzystne warunki środowiska.

e-prowadnik w wersji ESD zapewnia stałe odprowadzanie ładunków elektrycznych, nie tylko dzięki materiałowi z jakiego został wykonany, ale również dzięki specjalnie zaprojektowanej konstrukcji łączenia ogniw. Obcenie w wersji ESD jest dostępny również największy polimerowy e-prowadnik serii E4.350, o maksymalnej wysokości wewnętrznej 350 mm, stosowany między innymi na platformach wiertniczych, w hutach i wszędzie tam gdzie trzeba prowadzić duże ilości ciężkich przewodów

source: igus

Keywords

esd, igus, polecane, prowadniki

Related articles

  • Wkładki gwintowane z kołnierzem czy nity zrywalne? Rzeczowa analiza dwóch najpewniejszych metod mocowania kompozytów
  • Uchwyt Elesa+Ganter z wbudowanym wyłącznikiem bezpieczeństwa ESC-SFT i jednostką sterującą CN-SFT
  • JBC B·IRON mobilnym rozwiązaniem braku komfortu i kontroli podczas reworku
  • Pierwszy uchwyt z tworzywa zgodny z wytycznymi SEMI-S8
  • Jakie uszczelnienia techniczne stosuje się w liniach produkcyjnych?