OnCell G3111/G3151-HSPA – modemy IP firmy Moxa

OnCell G3111-HSPA oraz OnCell G3151-HSPA to modemy IP firmy Moxa umożliwiające dostęp do portu szeregowego oraz do portu Ethernet przez sieć komórkową. Model OnCell G3111-HSPA wyposażono w port RS-232, w OnCell G3151-HSPA port szeregowy można ustawić jako RS-232/422/485.

Urządzenie wyposażono w modem GSM obsługujący standardy GSM/GPRS/EDGE/UMTS/HSPA co zapewnia maksymalne prędkości transmisji 14.4 Mbps (download)/5.76 Mbps (upload).  Dostęp do portu szeregowego można zrealizować na różne sposoby w zależności od wybranego trybu pracy. Najpopularniejszym trybem jest RealCOM w którym tworzymy wirtualny port COM w systemie operacyjnym Producent udostępnia bezpłatne oprogramowanie do mapowania wirtualnych portów COM – OnCell Windows Driver Manager. Dużą popularnością cieszą się również tryby TCP Client oraz TCP Server wykorzystujące popularny mechanizm socket’ów TCP.

Dostęp do portu Ethernet realizowany jest z wykorzystaniem mechanizmu Virual Server. Pozwala on na utworzenie maksymalnie 16 reguł przekierowań portów TCP/UDP. Znając więc numer portu TCP potrzebnego np. do konfiguracji sterownika możemy w prosty sposób zrealizować dostęp do konfiguracji przez sieć komórkową. Warto podkreślić, że jednocześnie można komunikować zarówno z portem szeregowym jak i z portem Ethernet.

Charakterystyka:

  • obsługiwane standardy GSM/GPRS/EDGE/UMTS/HSPA
  • jednoczesny dostęp do portu szeregowego i Ethernet przez sieć komórkową
  • Funkcja GuaranLink – zapewnia automatyczną kontrolę połączenia komórkowego
  • Przemysłowa obudowa umożliwiająca montaż na szynie DIN
  • możliwość jednoczesnej komunikacji z portem szeregowym i portem Ethernet

Links: