Łukasiewicz – PIAP Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP.

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP
al. Jerozolimskie 202
02-486 Warszawa
Polska
NIP: 522 318 53 70
Sekretariat
Phone: 22 874 01 64
Fax: 22 874 02 21
Email: piap@piap.lukasiewicz.gov.pl
https://piap.lukasiewicz.gov.pl/

Łukasiewicz – PIAP oferuje rozwiązania wykorzystujące najnowsze technologie z dziedziny robotyki, automatyki, technik pomiarowych, druku 3D i technologii kosmicznych.

Od ponad 50 lat Łukasiewicz – PIAP wspiera polskie podmioty i partnerów zagranicznych w zakresie nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Prace nad nowymi technologiami najczęściej są łączone z projektowaniem urządzeń i linii produkcyjnych oraz robotów mobilnych, dzięki czemu możliwe jest bezpośrednie wdrażanie osiągnięć na rynku. Instytut powstał w 1965 r., a od kwietnia 2019 r. jest częścią Sieci Badawczej Łukasiewicz.   

Łukasiewicz – PIAP jest producentem polskich robotów mobilnych do zastosowań C-IED i rozpoznania. Dostarczamy kompleksowe rozwiązania m.in. dla Wojska, Policji, Straży Pożarnej oraz pozostałych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, zarządzanie kryzysowe i ochronę ludności w Polsce i za granicą. Więcej informacji na stronie antyterroryzm.com.

Instytut zajmuje się również automatyzacją i robotyzacją linii produkcyjnych oraz fabryk. Specjalizujemy się w budowie aplikacji przemysłowych z wykorzystaniem robotów. Opracowujemy i wdrażamy w różnych gałęziach przemysłu nowe technologie, systemy automatyki, urządzenia produkcyjne i specjalistyczną aparaturę kontrolno-pomiarową. Więcej informacji na stronie przemysl.piap.pl.   

Łukasiewicz – PIAP opracowuje rozwiązania z zakresu druku 3D, realizując zlecenia na każdym z etapów – od modelowania koncepcyjnego, przez wytwarzanie dokumentacji CAD, przygotowanie modeli komputerowych pod wydruk, po wytwarzanie. Angażujemy się również w projekty związane z opracowywaniem nowoczesnych technologii kosmicznych.

W ramach działań z zakresu B&R oferujemy dostęp do specjalistycznych zespołów badawczych, laboratoriów i sieci współpracujących instytucji naukowych. Zapewniamy wsparcie w zakresie badań i wdrożeń oraz pozyskiwania, kontraktowania i rozliczania środków publicznych.

Działamy aktywnie na rzecz transferu technologii i promocji robotyki. Organizujemy Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON oraz międzynarodową Konferencję Naukowo-Techniczną AUTOMATION. Jesteśmy wydawcą kwartalników naukowych PAR i JAMRIS oraz miesięcznika branżowego AUTOMATYKA i serwisu AutomatykaOnline.pl. Więcej informacji można znaleźć na stronach automaticon.pl, automation.piap.pl, par.pl, jamris.org i automatykaonline.pl.

Dodatkowo w Toruniu działa Grupa badawcza urządzeń i sterowania napędów OBRUSN, która zajmuje się projektowaniem oraz budową wysokiej jakości maszyn służących automatyzacji produkcji.

Offer

Główne obszary działalności Łukasiewicz – PIAP to:

  • automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych,
  • przemysłowe układy pomiarowe i specjalistyczna aparatura kontrolno-pomiarowa,
  • roboty mobilne do zastosowań specjalnych,
  • prace badawcze, badawczo-rozwojowe oraz projektowo-konstrukcyjne,
  • druk 3D, wytwarzanie przyrostowe i technologie kosmiczne,
  • transfer technologii.