ATIM Cloud Wireless – łącze do świata Internetu rzeczy

Distributor: SABUR

Moduły radiowe ATIM Cloud Wireless® zapewniają łatwą i ekonomiczną budowę bezprzewodowej sieci komunikacyjnej i jej elastyczną adaptację do indywidualnych potrzeb. Rodzinę ACW tworzą moduły radiowe wyposażone w wewnętrzne anteny, czujniki lub wejścia/wyjścia. Urządzenia stanowią kompletne rozwiązanie umożliwiające włączenie różnego rodzaju urządzeń i obiektów w świat Internetu rzeczy (IoT).

Modemy monitorują dane w czasie rzeczywistym, a ich konfiguracja i obsługa są bardzo łatwe. Dodatkowe zalety modemów to niski pobór mocy (większość urządzeń serii ACW jest zasilana bateryjnie) i atrakcyjna cena pozwalająca szybko uzyskać zwrot z inwestycji. W zależności od indywidualnych uwarunkowań komunikacja realizowana jest w sieci lokalnej w trybach Modbus master/slave lub sieciach Sigfox lub LoRaWan.

Transmisja danych może odbywać się w sposób automatyczny lub zdarzeniowo. Po przekroczeniu określonego progu wartości moduł może wysłać za pośrednictwem sieci Sigfox lub LoRaWan alert w postaci e-maila lub SMS-a.

Wszystkie modemy serii ACW mają na froncie zabudowany przycisk diagnostyczny, który pozwala na szybki test działania. W wersjach standardowych obudowy urządzeń są zabezpieczone zgodnie ze stopniem ochrony IP65 i pracują w temperaturze od -20 do +55 °C. Czas pracy modemu bez wymiany baterii, przy wysyłaniu do 3 komunikatów dziennie, wynosi 5-7 lat (w zależności od modelu).

Platforma internetowa ATIM Cloud Wireless

Produkty serii ACW pracujące w sieciach Sigfox i LoRaWAN mogą być zarządzane z poziomu bezpiecznej platformy internetowej ATIM Cloud Wireless®. Za pośrednictwem platformy można szybko sprawdzić ostatnie wiadomości wysyłane przez urządzenia lub skonfigurować alerty przesyłane za pomocą e-maili lub SMS-ów.

Serię ATIM Cloud Wireless tworzą:

  • ACW-TH – modem radiowy z czujnikiem temperatury i wilgotności.
  • ACW-TMD1 – modem z zewnętrznym czujnikiem temperatury. Moduł w wersji ACW-TMD2 jest wyposażony w dwie sondy z czujnikami temperatury, które pozwalają na indywidualny pomiar w dwóch miejscach.
  • ACW-TM1 – modem z wyjściem analogowym dla czujnika PT100.
  • ACW-MR2 – moduł radiowy z dwoma wejściami cyfrowymi do monitorowania stanów urządzeń. Modem jest dostępny również w wykonaniu EX,  dla stref zagrożonych wybuchem, przeznaczony do zbierania danych z liczników gazu (ACW-MR2Ex).
  • ACW-DIO – moduł radiowy 433/868 MHz, wbudowane cyfrowe wejście i wyjście.
  • ACW-DA – moduł radiowy z wejściem cyfrowym i analogowym.
  • ACW-WL – moduł radiowy z detektorem wycieków, obudowa IP68.
  • ACW-GW – modem radiowy z bramą do sieci Sigfox.
  • ACW-DI – moduł radiowy 433/868 MHz, wbudowane wejście cyfrowe .
  • ACW-RS – moduł radiowy z portem RS-232/485.

Links: