Sterownik PCD3.M6893 – nowy wymiar bezpieczeństwa

Wysokowydajny sterownik Saia PCD3.M6893 oferuje maksymalne cyberbezpieczeństwo oraz możliwość programowania obiektowego w języku wysokiego poziomu. 

Zastosowany w PCD3.M6893 system operacyjny jest zaszyfrowany i podpisany – włączając wszystkie dane, aplikacje i komunikacje – co gwarantuje ochronę przed nieupoważnionym dostępem do danych oraz systemu kontroli procesu.

Sterownik PCD3.M6893 zaprogramowany został zgodnie z normą branżową IEC 61131-3 dotycząca rozwoju aplikacji, co oznacza, że wspiera wszystkie języki zdefiniowane w normie (bloki funkcyjne, funkcje sekwencyjne, tekst strukturalny, włączając programowanie obiektowe).
Połączenie nowoczesnego programowania PLC w języku wysokiego poziomu oraz najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie cyberbezpieczeństwa sprawia, że PCD3.M6893 jest uniwersalnym sterownikiem do krytycznych aplikacji i infrastruktury.

Programowanie w języku wysokiego poziomu zgodnie z norma IEC 61131-3 zapewnia społeczności deweloperów większą elastyczność i możliwość wykorzystywania już opublikowanych rozwiązań.

Sterownik PLC do cyberbezpiecznych aplikacji

  • Standard automatyki przemysłowej ANSI ISA 62443,
  • Wbudowane zabezpieczenia umożliwiające bezpieczne połączenie z Internetem/chmurą,
  • Szyfrowane przesyłanie i przechowywanie danych,
  • Nowoczesne zarządzanie użytkownikami w oparciu o role,

Łatwa i bezproblemowa integracja systemu, obejmująca do 14 interfejsów komunikacyjnych. Użytkownik ma pełną swobodę w zakresie łączenia różnych protokołów za pośrednictwem standardu IP i portów szeregowych. Przykłady obejmują OPC-UA, Cloud Connector, MQTT, protokoły IT, Modbus, CAN, Profinet, IEC 61850… a także niestandardowe wdrożenia aplikacji.

Karty Micro SD o pojemności do 32 GB zapewniają dużo miejsca do przechowywania danych użytkownika. Oznacza to rejestry trendów, historie alarmów i zdarzeń, a także wszelkie informacje wygenerowane w czasie wykonania. System zaszyfrowanych plików chroni dane przed nieupoważnionym dostępem.

Pełna kompatybilność ze sprawdzonym i szeroko przyjętym systemem PCD3 I/O zapewnia solidne i niezawodne działanie. Dzięki sterownikowi IEC istniejące instalacje można łatwo dostosować do nowych funkcji.

Saia PCD QronoX

System Saia PCD QronoX to rozwiązanie dla wymagających  bezpieczeństwa i stabilności. W jego skład wchodzą:

  • sprzęt (PCD3.M6893),
  • oprogramowanie (system operacyjny QNX),
  • narzędzie do programowania (programowanie programistyczne -ECS = engineering and commissioning suite).

Więcej na temat PCD3.M6893 na naszej stronie www.

Links: