Z nowym obiektywem mikroskopowym do kamer termowizyjnych Micro-Epsilon, możliwe są pomiary nawet najmniejszych elementów.
Nowością w monitoringu termowizyjnym w wysokiej rozdzielczości obrazu ultra małych elementów elektroniki, jest rozwiązanie firmy Micro-Epsilon ze specjalnym obiektywem mikroskopowym. Obiektyw ten jest dostępny jako uaktualnienie do kamer termowizyjnych serii TIM450 (382x288 pikseli) oraz TIM640 (640x480 pikseli). Umożliwia termograficzne wykonywanie makr poszczególnych elementów na podstawie rozdzielczości przestrzennej do 28μm.
Wspomniane kamery, wyposażone w nowy obiektyw, mogą wykryć nawet najmniejsze różnice temperatur z wysoką precyzją i niezawodnością. Obiektyw mikroskopowy został opracowany do pomiarów temperatury płytek PCB, monitorowania montażu obwodów drukowanych lub do sprawdzania mikro połączeń lutowanych i spawanych, jak i konkretnych elementów elektroniki pracujących na płytce. Otrzymywane wyniki pomiarów w postaci zmian temperatury w czasie rzeczywistym, pozwalają na niwelowanie nieprzewidywalnego działania układów elektronicznych, a nawet zapobieganie ich zniszczeniu.
Obiektyw mikroskopowy umożliwia wyświetlanie i szybką analizę dynamicznie zmieniających się temperatur w określonych obszarach pola widzenia soczewki kamery termowizyjnej. Pozwala także nagrywać radiometryczne filmy wideo oraz wykonywać zapis aktualnie wyświetlanego obrazu. Dane te mogą być eksportowane i następnie wykorzystywane w zewnętrznych programach.
Oprócz ogólnych zdjęć i filmów możliwe jest wykonywanie w czasie rzeczywistym szczegółowych makrofotografii poszczególnych obiektów w czasie z częstotliwością do 125 Hz, na podstawie rozdzielczości przestrzennej wynoszącej 28μm. Odległość między aparatem a mierzonym obiektem może wynosić do 100 mm. Dzięki temu zachowujemy bezpieczną odległość od obiektu pomiarowego do soczewki urządzenia, z możliwością swobodnej regulacji wysokości urządzenia. Skalowalne zakresy temperatur wynoszą od -20°C do 100°C, od 0 °C do 250 °C oraz od 150 °C do 900 °C.
Zestaw obejmuje kamerę termowizyjną (TIM 450 lub TIM 640), odpowiednią soczewkę mikroskopową, przewody PIF i USB oraz wysokiej jakości statyw. Dostarczane jest również kompleksowe oprogramowanie do analizy pomiarów.