FLIR wprowadza iskrobezpieczną kamerę do wykrywania wycieków gazu
Materiał prasowy (FLIR Systems) print
FLIR GFx320 wykrywa gazy węglowodorowe i spełnia wymagania norm stosowania w strefach zagrożonych wybuchem.
FLIR Systems wprowadziła do oferty FLIR GFx320, kamery z funkcją obrazowania optycznego gazów (OGI), przeznaczonej dla branży petrochemicznej i gazownictwa. Nowa kamera jest zaprojektowana pod kątem stosowania w strefach zagrożonych wybuchem. FLIR GFx320 wykrywa i wizualizuje niewidoczne emisje węglowodorów, takich jak metan oraz lotnych związków organicznych (LZO) zwykle występujących w miejscach wydobycia ropy i gazu ziemnego. Kamera uzyskała certyfikaty zgodności ze światowymi normami i została uznana przez Międzynarodową Komisję Elektrotechniczną za sprzęt iskrobezpieczny i zabezpieczony przed wybuchem.
Certyfikowana iskrobezpieczna kamera OGI FLIR GFx320 stanowi innowacyjną technologię badania newralgicznych i potencjalnie niebezpiecznych stref pracy. Pracownicy nie muszą już skanować niezorganizowanych i zorganizowanych emisji gazu z granicy obszarów niebezpiecznych. Zamiast tego mogą, przy użyciu FLIR GFx320, badać potencjalne ryzyka z większej odległości, a po uznaniu strefy za bezpieczną wejść do niej i kontynuować skanowanie z bliska. Pierwsza kamera iskrobezpieczna FLIR GFx320 zwiększa bezpieczeństwo inspektorów i pozwala im pracować w terenie z większą pewnością.
Podobnie jak wcześniejszy model FLIR GF320, kamera FLIR GFx320 jest skalibrowana w celu pomiaru temperatury. Jej użytkownicy mogą uzyskać optymalny kontrast termiczny między składnikiem gazowym a otoczeniem oraz dokonać inspekcji instalacji pod kątem strat energetycznych. Kamerę przetestowano i potwierdzono zgodność czułości z poziomami zdefiniowanymi w normie dotyczącej metanu OOOOa amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska (EPA). Urządzenie oznacza każde nagranie danymi GPS, aby spełnić dodatkowe wymagania prawne w zakresie raportowania.
source: Flir Systems