2,10,30

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA SERWISU AUTOMATYKAONLINE.PL I POBIERZ DARMOWY NUMER "AUTOMATYKI"!

okładka Automatyka

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP, z siedzibą w Warszawie przy ul. Al. Jerozolimskie 202, 02-486 Warszawa, w celach marketingowych, w tym marketingu bezpośredniego. Oświadczam, że zostałem poinformowany/a o prawie do wglądu, modyfikacji oraz usuwania moich danych osobowych.

*Wyrażam zgodę na przesyłanie mi informacji handlowej (w tym informacji handlowej partnerów portalu AutomatykaOnline.pl) za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 2002 nr 144, poz. 1204).

*Wyrażam zgodę na używanie przez Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP, z siedzibą w Warszawie przy ul. Al. Jerozolimskie 202, 02-486 Warszawa, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, których jestem użytkownikiem, dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. 2004 nr 171 poz. 1800).

*Akceptuję regulamin portalu AutomatykaOnline.pl oraz politykę prywatności serwisu.




ZAMKNIJ OKNO

Dziękujemy!

Prawie gotowe ... Musimy potwierdzić Twój adres email. Aby zakończyć proces subskrypcji, należy kliknąć link w mailu, który właśnie wysłaliśmy do Ciebie.

Po akceptacji zapisu na newsletter zostanie przesłany do Ciebie numer promocyjny miesięcznika Automatyka.

ZAMKNIJ OKNO

Dziękujemy za próbę ponownego zapisu na nasz newsletter.

Twój mail już jest w naszej bazie!

W przypadku pytań, prosimy o kontakt:
redakcja@automatykaonline.pl

ZAMKNIJ OKNO

This website uses cookies

W celu zapewnienia najwyższej jakości usług strona używa plików cookies. Szczegóły w polityce prywatności serwisu.

POL ENG
a a a
Search
  • Login
  • Sign up
Site map Site map
AutomatykaOnline.pl
  • Home page
  • News
  • Interviews
  • Application
  • Articles
  • Events
  • Companies
  • Products
Search
Automatyka 11/2025

Automation11/2025

In this issue:
  • Interview with Paweł Hoerner de Roithberger and Paweł Reszel, National Instruments
  • Cybersecurity of industrial control systems
  • Signaling columns
  • Magazine
  • Contact
  • Advertisement
  • Home page
  • News

Konferencja EMC for Business – praktyczny wymiar EMC

Materiał prasowy print

Wednesday September 27 2017
Konferencja EMC for Business – praktyczny wymiar EMC
Tweet

Kompatybilność Elektromagnetyczna - EMC (z ang. Electromagnetic Compatibility) to temat październikowej konferencji organizowanej przez centrum doradczo szkoleniowe - EMC for Business. Jest to doskonała okazja do zgłębienia wiedzy, doświadczenia i kontaktów ze specjalistami i praktykami z dziedziny projektowania elektroniki, testów oraz rozwiązywania problemów związanych z produkcją urządzeń zgodnie z wymogami EMC, RED i LVD. Organizatorzy stawiają duży nacisk na praktyczny wymiar spotkania i wydarzenie opierają na wymianie wiedzy, dyskusjach i warsztatach. 

Konferencja odbędzie się 12-13 października 2017 we wrocławskim hotelu Park Diament. W programie przewidziane są wystąpienia praktyków z branży, którzy zaprezentują swoje doświadczenia na bazie rzeczywistych projektów, opowiedzą o problemach napotkanych w trakcie ich realizacji oraz o sposobach, w jaki zostały rozwiązane. W tej edycji konferencji zostaną poruszone następujące zagadnienia:

  • Problemy z Burst immunity – zjawisko, problemy, przykłady, symulacje. (Dariusz Jasiński, Diehl Controls.), 
  • Emisja promieniowana przy aplikacji układu ADE7913 (Adam Kogut, Apator S.A.), 
  • Projektowanie urządzeń odpornych  na zakłócenia - na przykładzie przystawki ERP-1 (Grzegorz Chrzanowski, Sonel S.A.), 
  • Testowanie urządzeń na udary i efektywny dobór zabezpieczeń. Czy występują sprzeczności wymagań EMC i LVD? (Stanisław Galla, Mirosław Włas, Politechnika Gdańska),
  • EMC w branży przemysłu górniczego (Wit Tyranowicz, INOVA Centrum Innowacji Technicznych Sp. z o.o.), 
  • Emisja przewodzona na podstawie badań pre-compliance (Maciej Osowiecki, Schurter), 
  • Redukcja zaburzeń przewodzonych i mocy promieniowanej (Jerzy Kurek, Diehl Controls), 
  • Budowa komór ekranowanych (Jacek Dobrowiecki, Helmar), 
  • Niejasności nowych dyrektyw EMC i RED (Dominik Kołtunowicz),
  • Nadmierna emisja promieniowana przez magistralę karty SD w analizatorach jakości energii PQM-707 (Andrzej Piernikarczyk, Sonel S.A.), 
  • Emisja i odporność płytki kontrolnej w urządzeniu AGD (Jeroen Eijeriks, Diehl Controls), 
  • EMC w urządzeniach medycznych (Mateusz Szczygielski, Metrum Cryoflex). 

W kolejnym etapie spotkania uczestnicy zostaną zaproszeni do panelu dyskusyjnego oraz do udziału w warsztatach tematycznych, w których zostaną poruszone tematyki oceny ryzyka wg. dyrektyw UE (Piotr Gajos – riskCE), Full-compliance i pre-compliance - pojęcia, zalety, różnice i praktyczne konsekwencje (Jacek Dobrowiecki, Helmar), Zasady projektowania zasilaczy w aspekcie EMC (Karol Perkuszewski). Każdy uczestnik będzie mógł wybrać udział w 2 z 3 wskazanych warsztatów. 

Praktyczny wymiar spotkania podkreśla Tomasz Utkowski, Inżynier EMC, Trener, Konsultant i współorganizator Konferencji EMC for Business: 

Twórcze i wspólne działanie praktyków jest optymalną drogą kształtowania specjalistów. Konferencja „EMC for Business” to część tej drogi, gdyż opierając się na pokazywaniu sprawdzonych rozwiązań realnych projektów, wraz z wyjaśnieniem znaczenia i logiki poszczególnych etapów działań, możemy wspólnie kształtować kierunek rozwoju branży oraz wypracowywać sposoby radzenia sobie z trudnościami. Zależy nam na twórczej i przyjaznej atmosferze. W jednym miejscu chcemy zgromadzić specjalistów z branży i zrobić pozytywną mieszankę wiedzy, doświadczeń i pomysłów. Jesteśmy przekonani, że każdy uczestnik wyjdzie z konferencji z bagażem nowej wiedzy oraz z przemyśleniami, a być może z rozwiązaniem problemów własnego projektu. Chcemy wspierać branżę i świadomość istotności poruszanych na konferencji problemów oraz zbudować możliwości do rozwoju społeczności zawodowo skupionej wokół EMC.

Konferencja kierowana jest do inżynierów, projektantów, pracowników działów B+R oraz do wszystkich zawodowo i/lub hobbystycznie związanych z tematyką projektowania i produkcji urządzeń. 

Głównym sponsorem wydarzenia są: SCHURTER Electronic Components oraz HELMAR Jacek A. Dobrowiecki wraz z partnerami: Emerson&Cuming, Albatross-Project, NARDA-PMM, HAEFELY. Patronat medialny nad wydarzeniem objął branżowy magazyn Automatyka oraz portal informacyjny AutomatykaOnline.pl

www.emc4b.com/konferencja

source: EMC for Business

12 Oct Conference

EMC for Business

Wrocław 12 October 2017
Keywords

EMC, EMC for Business

Related articles

  • CleanBox Reeco wyróżniony w konkursie „Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw 2025”
  • Efektywność energetyczna przedsiębiorstwa i jej audyt – poradnik ekspertów z Efektywniej.pl
  • Pierwsza orkiestra, w której wykorzystano kamery monitoringu, głośniki oraz sztuczną inteligencję
  • Przygotowywanie kawy z wykorzystaniem cobota Techman TM12 – demonstracja funkcjonalności systemu wizyjnego w wykonaniu firmy „Robotycy”
  • Bezpieczeństwo w centrum dyskusji Kongresu Polska Moc Biznesu

Newsletter

Stay up to date with current information.

Comau videos YouTube

Show more videos
Inżynier wie

Events

Show more events
1 Jan Training

Zwiedzanie centrum efektywnej prefabrykacji szaf sterowniczych

1 January 2025 – 31 December 2025
11 Dec Training

Bezpieczeństwo maszyn - algorytm wyznaczania Poziomu Nienaruszalności Bezpieczeństwa SIL

11–12 December 2025
11 Dec Training

Combo - Dyrektywa maszynowa i nowe rozporządzenie (UE) maszynowe - efektywna ocena zgodności i ocena ryzyka maszyn

Wrocław 11–19 December 2025
11 Dec Training

Część 1 - Dyrektywa maszynowa i nowe rozporządzenie (UE) maszynowe w szczegółach, czyli jak profesjonalnie zorganizować ocenę zgodności i ocenę ryzyka maszyn?

Wrocław 11–12 December 2025
  • facebook
  • Tweeter
  • google+
  • RSS AutomatykaOnline
  • About Us
  • Sales and customer service
  • Privacy Policy
  • Presentation
  • Terms of Use
  • Accessibility Statement
  • Contact Us
  • Contact form
  • Media cooperation
  • Portal Editorial
  • Automatyka Editorial
  • Advertising
  • Advertising contact
  • Advertising in "Automatyka"
  • Newsletter
AutomatykaOnline.pl

© 2014 by Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP. All rights reserved.
created by: TOMP