2,10,30

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA SERWISU AUTOMATYKAONLINE.PL I POBIERZ DARMOWY NUMER "AUTOMATYKI"!

okładka Automatyka

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP, z siedzibą w Warszawie przy ul. Al. Jerozolimskie 202, 02-486 Warszawa, w celach marketingowych, w tym marketingu bezpośredniego. Oświadczam, że zostałem poinformowany/a o prawie do wglądu, modyfikacji oraz usuwania moich danych osobowych.

*Wyrażam zgodę na przesyłanie mi informacji handlowej (w tym informacji handlowej partnerów portalu AutomatykaOnline.pl) za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 2002 nr 144, poz. 1204).

*Wyrażam zgodę na używanie przez Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP, z siedzibą w Warszawie przy ul. Al. Jerozolimskie 202, 02-486 Warszawa, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, których jestem użytkownikiem, dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. 2004 nr 171 poz. 1800).

*Akceptuję regulamin portalu AutomatykaOnline.pl oraz politykę prywatności serwisu.




ZAMKNIJ OKNO

Dziękujemy!

Prawie gotowe ... Musimy potwierdzić Twój adres email. Aby zakończyć proces subskrypcji, należy kliknąć link w mailu, który właśnie wysłaliśmy do Ciebie.

Po akceptacji zapisu na newsletter zostanie przesłany do Ciebie numer promocyjny miesięcznika Automatyka.

ZAMKNIJ OKNO

Dziękujemy za próbę ponownego zapisu na nasz newsletter.

Twój mail już jest w naszej bazie!

W przypadku pytań, prosimy o kontakt:
redakcja@automatykaonline.pl

ZAMKNIJ OKNO

This website uses cookies

W celu zapewnienia najwyższej jakości usług strona używa plików cookies. Szczegóły w polityce prywatności serwisu.

POL ENG
a a a
Search
  • Login
  • Sign up
Site map Site map
AutomatykaOnline.pl
  • Home page
  • News
  • Interviews
  • Application
  • Articles
  • Events
  • Companies
  • Products
Search
Automatyka 11/2025

Automation11/2025

In this issue:
  • Interview with Paweł Hoerner de Roithberger and Paweł Reszel, National Instruments
  • Cybersecurity of industrial control systems
  • Signaling columns
  • Magazine
  • Contact
  • Advertisement
  • Home page
  • News

System e-prowadników igus do suwnic

Materiał prasowy (igus) print

Wednesday April 26 2017
System e-prowadników igus do suwnic
Tweet

Sterowanie guidefast pozwala na niezawodne prowadzenie przewodów sterowniczych do ręcznego sterowania w suwnicach halowych.

Coraz więcej firm z tej branży polega na nowoczesnych systemach prowadzenia przewodów w postaci e-prowadników. Dzięki nowemu systemowi e-prowadnika guidefast, firma igus specjalizująca się w tworzywach motion plastics opracowała teraz system zasilania, który może również zapewniać zasilanie ręcznych systemów sterowania w suwnicach halowych. Szybko i łatwo montowany system sterowania guidefast wymaga jedynie niewielkiej przestrzeni do zabudowy i może być dostosowany do najbardziej zróżnicowanych warunków, dzięki największej gamie przewodów do zastosowań ruchomych.

Podczas gdy systemy e-prowadników stają się standardem w systemach zasilania suwnic portowych, stają się także coraz bardziej popularne w przypadku suwnic halowych. Zalety, w porównaniu ze zwykłymi przewodami zwisającymi, są oczywiste: e-prowadnik chroni przewody znajdujące się w jego wnętrzu, nie są one ściskane i dzięki temu są bezpiecznie prowadzone podczas ruchu. Dotyczy to także ręcznego sterowania suwnicy halowej, gdzie nowy system e-prowadnika guidefast, bezpiecznie przesyła sygnały za pośrednictwem przewodów sterujących. Rynna niezawodnie prowadzi e-prowadnik i przewody, a także ruchome ramię końcowe, nawet przy krótkotrwałym, wysokim obciążeniu rozciągającym.

Podobnie, jak w przypadku rynny prowadzącej guidefast do przewodów wózka (urządzenia dźwigowego), sterowanie guidefast może być zamontowane szybko i łatwo: w pierwszym etapie montażu. Rynna prowadząca jest mocowana do boku dźwigara suwnicy, aby oszczędzić miejsce. Spawanie konsoli nie jest konieczne. Jest ona zaczepiana i mocowana śrubami do podpory, co pozwala zaoszczędzić dodatkowy czas montażu. Podczas pracy ruchome ramię końcowe może być z łatwością przesuwane i ustawiane przy urządzeniu sterującym, na całej długości dźwigara suwnicy, bez względu na położenie urządzenia dźwigowego, dzięki bezsmarowym i bezobsługowym polimerowym łożyskom kulkowym xiros.

Właściwy przewód do każdego ruchu

Kompletny system sterowania guidefast firmy igus zależy od producenta urządzenia dźwigowego i dlatego może być używany z dźwigiem o dowolnej konstrukcji lub dowolnym urządzeniem obsługowym, zarówno w budynkach, jak i poza nimi. Podczas doboru przewodów, użytkownik może wybrać spośród 1244 przewodów z katalogu chainflex, które zostały zaprojektowane szczególnie do ruchu w e-prowadnikach. Dzięki nowym przewodom wysokiej jakości, z płaszczem zewnętrznym wykonanym z bezhalogenowego TPE, niezawodne działanie suwnic halowych jest zapewniane także w trudnych warunkach, przy bardzo długich odcinkach jazdy lub w bardzo niskich temperaturach, nawet do -35 C, na przykład w mroźniach, nawet przy najmniejszym promieniu gięcia.

Firma igus gwarantuje dla wszystkich przewodów 36-miesięczny okres żywotności. Jest to możliwe jedynie dzięki ciągłym testom w warunkach rzeczywistych, w laboratorium testowym firmy igus. Na podstawie wyników można z dużym prawdopodobieństwem przewidzieć okres żywotności oraz temperatury robocze i promień gięcia w jakich mogą być bezpiecznie użytkowane.

www.igus.pl

source: igus

Keywords

e-prowadniki, guidefast, igus, suwnica

Related articles

  • CleanBox Reeco wyróżniony w konkursie „Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw 2025”
  • Efektywność energetyczna przedsiębiorstwa i jej audyt – poradnik ekspertów z Efektywniej.pl
  • Pierwsza orkiestra, w której wykorzystano kamery monitoringu, głośniki oraz sztuczną inteligencję
  • Przygotowywanie kawy z wykorzystaniem cobota Techman TM12 – demonstracja funkcjonalności systemu wizyjnego w wykonaniu firmy „Robotycy”
  • Bezpieczeństwo w centrum dyskusji Kongresu Polska Moc Biznesu

Newsletter

Stay up to date with current information.

Comau videos YouTube

Show more videos
Inżynier wie

Events

Show more events
1 Jan Training

Zwiedzanie centrum efektywnej prefabrykacji szaf sterowniczych

1 January 2025 – 31 December 2025
11 Dec Training

Bezpieczeństwo maszyn - algorytm wyznaczania Poziomu Nienaruszalności Bezpieczeństwa SIL

11–12 December 2025
11 Dec Training

Combo - Dyrektywa maszynowa i nowe rozporządzenie (UE) maszynowe - efektywna ocena zgodności i ocena ryzyka maszyn

Wrocław 11–19 December 2025
11 Dec Training

Część 1 - Dyrektywa maszynowa i nowe rozporządzenie (UE) maszynowe w szczegółach, czyli jak profesjonalnie zorganizować ocenę zgodności i ocenę ryzyka maszyn?

Wrocław 11–12 December 2025
  • facebook
  • Tweeter
  • google+
  • RSS AutomatykaOnline
  • About Us
  • Sales and customer service
  • Privacy Policy
  • Presentation
  • Terms of Use
  • Accessibility Statement
  • Contact Us
  • Contact form
  • Media cooperation
  • Portal Editorial
  • Automatyka Editorial
  • Advertising
  • Advertising contact
  • Advertising in "Automatyka"
  • Newsletter
AutomatykaOnline.pl

© 2014 by Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP. All rights reserved.
created by: TOMP