2,10,30

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA SERWISU AUTOMATYKAONLINE.PL I POBIERZ DARMOWY NUMER "AUTOMATYKI"!

okładka Automatyka

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP, z siedzibą w Warszawie przy ul. Al. Jerozolimskie 202, 02-486 Warszawa, w celach marketingowych, w tym marketingu bezpośredniego. Oświadczam, że zostałem poinformowany/a o prawie do wglądu, modyfikacji oraz usuwania moich danych osobowych.

*Wyrażam zgodę na przesyłanie mi informacji handlowej (w tym informacji handlowej partnerów portalu AutomatykaOnline.pl) za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 2002 nr 144, poz. 1204).

*Wyrażam zgodę na używanie przez Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP, z siedzibą w Warszawie przy ul. Al. Jerozolimskie 202, 02-486 Warszawa, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, których jestem użytkownikiem, dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. 2004 nr 171 poz. 1800).

*Akceptuję regulamin portalu AutomatykaOnline.pl oraz politykę prywatności serwisu.




ZAMKNIJ OKNO

Dziękujemy!

Prawie gotowe ... Musimy potwierdzić Twój adres email. Aby zakończyć proces subskrypcji, należy kliknąć link w mailu, który właśnie wysłaliśmy do Ciebie.

Po akceptacji zapisu na newsletter zostanie przesłany do Ciebie numer promocyjny miesięcznika Automatyka.

ZAMKNIJ OKNO

Dziękujemy za próbę ponownego zapisu na nasz newsletter.

Twój mail już jest w naszej bazie!

W przypadku pytań, prosimy o kontakt:
redakcja@automatykaonline.pl

ZAMKNIJ OKNO

This website uses cookies

W celu zapewnienia najwyższej jakości usług strona używa plików cookies. Szczegóły w polityce prywatności serwisu.

POL ENG
a a a
Search
  • Login
  • Sign up
Site map Site map
AutomatykaOnline.pl
  • Home page
  • News
  • Interviews
  • Application
  • Articles
  • Events
  • Companies
  • Products
Search
Automatyka 11/2025

Automation11/2025

In this issue:
  • Interview with Paweł Hoerner de Roithberger and Paweł Reszel, National Instruments
  • Cybersecurity of industrial control systems
  • Signaling columns
  • Magazine
  • Contact
  • Advertisement
  • Home page
  • News

Wpływ rewolucji Industry 4.0 na ekosystem przemysłowy

Materiał prasowy print

Wednesday July 08 2015
Fot. Bosch Rexroth - Industry 4.0

Fot. Bosch Rexroth

Tweet

Według najnowszego raportu firmy Frost & Sullivan, nowy ekosystem dostawców Internet of Industrial Things (IoIT) osiągnie wartość 420 mld euro do 2020 roku. Z badań wynika, że dostawcy usług przemysłowych muszą nawiązywać partnerstwa z dostawcami rozwiązań w chmurze i analiz danych. Jednocześnie do 2020 roku prawie 12 miliardów urządzeń będzie podłączonych za pomocą zaawansowanej technologii komunikacji M2M (machine to machine).

Zmiany zmierzające w kierunku paradygmatu inteligentnej produkcji (Smart Manufacturing) powodują, iż wymogi użytkowników końcowych również ewoluują i stają się bardziej kompleksowe niż kiedykolwiek wcześniej. Globalni dostawcy mają coraz większe trudności z zaspokojeniem rosnących potrzeb i oczekiwań użytkowników końcowych, które jeszcze bardziej zwiększają bardzo wysoki stopień złożoności.

Jednakże aktualny przewidziany scenariusz zapewnia ogromne możliwości dostosowania swojego istniejącego podejścia biznesowego oraz budowania sojuszy i partnerstw z uczestnikami rynku. W efekcie uzyskamy nowo stworzony ekosystem dostawców, który będzie w stanie efektywnie zadowolić potrzeby użytkowników końcowych w zakresie rozwoju w perspektywie krótko i długoterminowej.

Według nowych badań na temat rynku usług przemysłowych przeprowadzonych przez Frost & Sullivan, nowa fala wpływów zakłóca dynamikę relacji biznesowych pomiędzy użytkownikiem końcowym a dostawcą. Zmiana ta opiera się na paradygmatach nowych usług, które pozwalają użytkownikom końcowym wysoki stopień optymalizacji kosztów i większą efektywność operacyjną.

Na przykład o relacjach między użytkownikiem końcowym a dostawcą decyduje obecnie architektura usługowa określona przez zaawansowane technologie informacyjno-komunikacyjne (Information and Communication Technologies, ICT). Usługi oparte na takich zaawansowanych koncepcjach ICT odpowiadały za ponad 75 procent globalnego rynku usług przemysłowych w 2014 roku.

Choć sektory części zamiennych i usług serwisowania wciąż zachowują znaczny udział w modelach dochodów z usług, to w nadchodzących latach średnia roczna stopa wzrostu (CAGR) zaawansowanych usług jest prognozowana na 20 procent.

– Aby móc opracować i oferować takie zaawansowane usługi, dostawcy przemysłowi muszą nawiązywać partnerstwa z dostawcami rozwiązań w chmurze i dostawcami analiz danych. W przypadku niektórych użytkowników końcowych nawet najbardziej podstawowe rozwiązania oparte na zintegrowanym pakiecie analitycznym umożliwiły dostawcom sprzedaż droższych produktów i zwiększenie cen produktów nawet do 10 procent. Pomogły one również w osiągnięciu zróżnicowania na nasyconym rynku technologii – zauważa Muthukumar Viswanathan, Dyrektor działu ds. Automatyki Przemysłowej i Kontroli Procesów oraz Pomiarów i Oprzyrządowania w firmie Frost & Sullivan.

Poważne zmiany strukturalne są również spodziewane na poziomie produkcji, pod wpływem pojawienia się technologii komunikacji M2M. Do 2020 roku prawie 12 miliardów urządzeń przemysłowych będzie podłączonych za pomocą tej zaawansowanej technologii.

– Wciąż jednak można zaobserwować duży sceptycyzm wobec zmian dążących ku przejściu na model inteligentnej fabryki. Daną niechęć można podsumować jednym kluczowym pytaniem, które pojawia się na wszystkich najważniejszych branżowych forach dyskusyjnych. Kto będzie tym jednym podmiotem odpowiedzialnym za zintegrowane rozwiązanie dostarczone użytkownikowi końcowemu? – kontynuuje Muthukumar Viswanathan. – Jestem zdania, że choć pojawiające się potrzeby biznesowe uzasadniałyby całościowe podejście oparte na ekosystemie, wciąż będzie istniał jeden kluczowy partner, który będzie współpracować z użytkownikiem końcowym i zgodzi się ponosić ostateczną odpowiedzialność za końcowe rozwiązanie dostarczone do klienta.

www.frost.com

source: Frost & Sullivan

Keywords

frost&sullivan, industry 4.0

Related articles

  • CleanBox Reeco wyróżniony w konkursie „Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw 2025”
  • Efektywność energetyczna przedsiębiorstwa i jej audyt – poradnik ekspertów z Efektywniej.pl
  • Pierwsza orkiestra, w której wykorzystano kamery monitoringu, głośniki oraz sztuczną inteligencję
  • Przygotowywanie kawy z wykorzystaniem cobota Techman TM12 – demonstracja funkcjonalności systemu wizyjnego w wykonaniu firmy „Robotycy”
  • Bezpieczeństwo w centrum dyskusji Kongresu Polska Moc Biznesu

Newsletter

Stay up to date with current information.

Comau videos YouTube

Show more videos
Inżynier wie

Events

Show more events
1 Jan Training

Zwiedzanie centrum efektywnej prefabrykacji szaf sterowniczych

1 January 2025 – 31 December 2025
11 Dec Training

Bezpieczeństwo maszyn - algorytm wyznaczania Poziomu Nienaruszalności Bezpieczeństwa SIL

11–12 December 2025
11 Dec Training

Combo - Dyrektywa maszynowa i nowe rozporządzenie (UE) maszynowe - efektywna ocena zgodności i ocena ryzyka maszyn

Wrocław 11–19 December 2025
11 Dec Training

Część 1 - Dyrektywa maszynowa i nowe rozporządzenie (UE) maszynowe w szczegółach, czyli jak profesjonalnie zorganizować ocenę zgodności i ocenę ryzyka maszyn?

Wrocław 11–12 December 2025
  • facebook
  • Tweeter
  • google+
  • RSS AutomatykaOnline
  • About Us
  • Sales and customer service
  • Privacy Policy
  • Presentation
  • Terms of Use
  • Accessibility Statement
  • Contact Us
  • Contact form
  • Media cooperation
  • Portal Editorial
  • Automatyka Editorial
  • Advertising
  • Advertising contact
  • Advertising in "Automatyka"
  • Newsletter
AutomatykaOnline.pl

© 2014 by Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP. All rights reserved.
created by: TOMP