Inwestycja w automatykę przemysłową to sposób na trudne czasy
Urszula Chojnacka print
Trudno utrzymać czołową pozycję na rynku bez inwestycji w produkty. To one dają szansę na polepszenie relacji jakości czy funkcjonalności produktu do ceny. Rozmowa z Markiem Tabaką, dyrektorem ds. kluczowych inwestycji w firmie Eaton Electric.
Eaton Electric oferuje rozwiązania z zakresu automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego i średniego napięcia. Które gałęzie przemysłu w Polsce są głównymi odbiorcami tych rozwiązań i jak kształtuje się obecnie zapotrzebowanie polskiego rynku w tym zakresie?
Od lat obserwujemy szybki rozwój polskiego przemysłu. Mówi się również wiele o dalszych planach inwestycyjnych dla tego obszaru. Trudno byłoby przy takich perspektywach pomijać ten rynek. Eaton, jako firma globalna z ogromnym zapleczem produktowym i personalnym, oferuje swoje rozwiązania i produkty również dla tej części rynku, w tym dla przemysłu farmaceutycznego, drzewnego, spożywczego, wydobywczego, samochodowego. Przemysł jest rynkiem bardzo wymagającym i trudnym, z dużym naciskiem na energooszczędność i zapewnienie ciągłości produkcji.
Wraz ze spadkiem cen energoelektroniki standardem w przemyśle staje się sterowanie silników z wykorzystaniem układów przemiennikowych i łagodnego rozruchu. Stosując rozwiązania przemiennikowe firmy Eaton, uzyskuje się energooszczędność w układach napędowych. Ciągłość produkcji mogą zapewnić jedynie systemy i rozwiązania o wysokim stopniu niezawodności.
Nasza obecność w przemyśle jest dowodem na najwyższą jakość oferowanych przez nas produktów i usług oraz jej gwarantem. Ostatnia duża akwizycja firmy Cooper jeszcze bardziej wzmacnia nasz potencjał i możliwości na tym rynku.
W szerokim asortymencie automatyki, który oferujecie Państwo zakładom produkcyjnym, można znaleźć m.in. sterowniki, panele operatorskie, napędy, komputery przemysłowe. Co, Pana zdaniem, jest najmocniejszym punktem w ofercie, jej „kołem napędowym”?
Odpowiedź na to i kolejne pytania w numerze PAR 9/2014. Zapraszamy do lektury!
Rozmawiała
Urszula Chojnacka
PAR
Marek Tabaka urodził się w 1971 r. w Olecku. Jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej, ze specjalnością Sieci i Systemy Elektroenergetyczne. Po studiach rozpoczął pracę w Krajowej Dyspozycji Mocy w Polskich Sieciach Elektroenergetycznych. Ukończył też dodatkowe studium podyplomowe z marketingu, zarządzania i finansów w Wyższej Szkole Handlowej w Warszawie.
source: PAR