2,10,30

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA SERWISU AUTOMATYKAONLINE.PL I POBIERZ DARMOWY NUMER "AUTOMATYKI"!

okładka Automatyka

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP, z siedzibą w Warszawie przy ul. Al. Jerozolimskie 202, 02-486 Warszawa, w celach marketingowych, w tym marketingu bezpośredniego. Oświadczam, że zostałem poinformowany/a o prawie do wglądu, modyfikacji oraz usuwania moich danych osobowych.

*Wyrażam zgodę na przesyłanie mi informacji handlowej (w tym informacji handlowej partnerów portalu AutomatykaOnline.pl) za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 2002 nr 144, poz. 1204).

*Wyrażam zgodę na używanie przez Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP, z siedzibą w Warszawie przy ul. Al. Jerozolimskie 202, 02-486 Warszawa, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, których jestem użytkownikiem, dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. 2004 nr 171 poz. 1800).

*Akceptuję regulamin portalu AutomatykaOnline.pl oraz politykę prywatności serwisu.




ZAMKNIJ OKNO

Dziękujemy!

Prawie gotowe ... Musimy potwierdzić Twój adres email. Aby zakończyć proces subskrypcji, należy kliknąć link w mailu, który właśnie wysłaliśmy do Ciebie.

Po akceptacji zapisu na newsletter zostanie przesłany do Ciebie numer promocyjny miesięcznika Automatyka.

ZAMKNIJ OKNO

Dziękujemy za próbę ponownego zapisu na nasz newsletter.

Twój mail już jest w naszej bazie!

W przypadku pytań, prosimy o kontakt:
redakcja@automatykaonline.pl

ZAMKNIJ OKNO

This website uses cookies

W celu zapewnienia najwyższej jakości usług strona używa plików cookies. Szczegóły w polityce prywatności serwisu.

POL ENG
a a a
Search
  • Login
  • Sign up
Site map Site map
AutomatykaOnline.pl
  • Home page
  • News
  • Interviews
  • Application
  • Articles
  • Events
  • Companies
  • Products
Search
Automatyka 11/2025

Automation11/2025

In this issue:
  • Interview with Paweł Hoerner de Roithberger and Paweł Reszel, National Instruments
  • Cybersecurity of industrial control systems
  • Signaling columns
  • Magazine
  • Contact
  • Advertisement
  • Home page
  • News

ABB IT Challenge 2016

Materiał prasowy print

Monday May 09 2016
ABB IT Challenge 2016
Tweet

Ruszył II etap konkursu ABB IT Challenge. 12 drużyn studenckich z całej Polski, które awansowały po I etapie, przygotowuje autorskie projekty informatyczne wspierające procesy uczenia się. To zadanie jest odpowiedzią na hasło tegorocznej edycji konkursu – „Learning – LevelUP”.

ABB IT Challenge to konkurs organizowany przez Centrum Systemów Informatycznych ABB. Jego ideą jest praca w zespołach nad projektami realizującymi motto konkursowe. W tegorocznej edycji został podjęty temat szeroko pojętej edukacji. Hasło przewodnie „Learning – LevelUP” to zachęta do sięgnięcia po nowe technologie i usprawnienie tradycyjnych sposobów nauki. Zadaniem studentów jest stworzenie projektu informatycznego wspomagającego procesy uczenia się. Rozwiązanie może być skierowane do dowolnej grupy – dzieci, dorosłych i seniorów; studentów, aktywnych zawodowo lub poszukujących pracy; dokształcających się w ramach wykonywanej profesji lub w ramach hobby.

Do pierwszego etapu konkursu zgłoszono kilkadziesiąt projektów, z których jury wybrało półfinałową dwunastkę. 

– Członkowie jury oceniali projekty, biorąc pod uwagę ich unikalność, innowacyjność, możliwości wdrożenia oraz atrakcyjność dla przyszłych użytkowników. W tegorocznej edycji ABB IT Challenge, uczestnicy przygotowali propozycje dla bardzo różnych grup docelowych: od dzieci i uczniów, przez hobbystów i sportowców, aż po seniorów a nawet… maszyny – wyjaśnia Błażej Czeladzki, kierownik projektu ABB IT Challenge. 

W drugim etapie znalazło się 12 zespołów reprezentujących uczelnie z całego kraju. Konkurują ze sobą przedstawiciele Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Politechnik: Gdańskiej i Warszawskiej, a także Akademii Marynarki Wojennej i Wojskowej Akademii Technicznej, Uniwersytetów: Jagiellońskiego i Łódzkiego. Jeden z projektów powstaje w kooperacji Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie z Lwowską Narodową Akademią Sztuki. Równie duża różnorodność charakteryzuje projekty zgłoszone do konkursu. Wśród nich znalazły się między innymi: aplikacja rozwijająca procesy poznawcze, urządzenie do symulacji podstawowych praw fizyki, serwis do wymiany wiedzy w lokalnych społecznościach, urządzenie dla hobbystów, które wspomaga naukę wybranej dyscypliny sportowej czy portal identyfikujący możliwości naukowe uczniów i wspierający ich procesy decyzyjne.

Uczestnicy konkursu pracują obecnie nad wdrożeniem swoich pomysłów. 31 maja poznamy zwycięzców tego etapu. Podczas Wielkiego Finału, który odbędzie się 7 czerwca w Centrum Systemów Informatycznych ABB w Krakowie, do walki stanie 5 najlepszych zespołów. Główną nagrodą w konkursie jest 25 000 złotych. 

www.itchallenge.pl

source: ABB

Keywords

ABB, ABB IT Challenge

Related articles

  • CleanBox Reeco wyróżniony w konkursie „Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw 2025”
  • Efektywność energetyczna przedsiębiorstwa i jej audyt – poradnik ekspertów z Efektywniej.pl
  • Pierwsza orkiestra, w której wykorzystano kamery monitoringu, głośniki oraz sztuczną inteligencję
  • Przygotowywanie kawy z wykorzystaniem cobota Techman TM12 – demonstracja funkcjonalności systemu wizyjnego w wykonaniu firmy „Robotycy”
  • Bezpieczeństwo w centrum dyskusji Kongresu Polska Moc Biznesu

Newsletter

Stay up to date with current information.

Comau videos YouTube

Show more videos
Inżynier wie

Events

Show more events
1 Jan Training

Zwiedzanie centrum efektywnej prefabrykacji szaf sterowniczych

1 January 2025 – 31 December 2025
11 Dec Training

Bezpieczeństwo maszyn - algorytm wyznaczania Poziomu Nienaruszalności Bezpieczeństwa SIL

11–12 December 2025
11 Dec Training

Combo - Dyrektywa maszynowa i nowe rozporządzenie (UE) maszynowe - efektywna ocena zgodności i ocena ryzyka maszyn

Wrocław 11–19 December 2025
11 Dec Training

Część 1 - Dyrektywa maszynowa i nowe rozporządzenie (UE) maszynowe w szczegółach, czyli jak profesjonalnie zorganizować ocenę zgodności i ocenę ryzyka maszyn?

Wrocław 11–12 December 2025
  • facebook
  • Tweeter
  • google+
  • RSS AutomatykaOnline
  • About Us
  • Sales and customer service
  • Privacy Policy
  • Presentation
  • Terms of Use
  • Accessibility Statement
  • Contact Us
  • Contact form
  • Media cooperation
  • Portal Editorial
  • Automatyka Editorial
  • Advertising
  • Advertising contact
  • Advertising in "Automatyka"
  • Newsletter
AutomatykaOnline.pl

© 2014 by Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP. All rights reserved.
created by: TOMP