Awans Schneider Electric w Newsweek Global Green Ranking 2016
Materiał prasowy (Schneider Electric) print
Schneider Electric awansował w rankingu Newsweek Global Green Ranking 2016 w stosunku do ubiegłego roku z 25 pozycji na 10. Awans potwierdza skuteczność strategii “Life Is On”, której celem jest dostarczanie technologii, zapewniających nieprzerwany dostęp do energii wszystkim ludziom, w każdym miejscu.
Zorganizowany pod koniec ubiegłego roku szczyt klimatyczny COP21 wzbudził na całym świecie wielkie nadzieje związane z koordynacją działań obywatelskich, rządowych i biznesowych w zakresie ograniczania przyczyn i efektów zmian klimatycznych. Zaledwie kilka miesięcy po tym wydarzeniu, autorzy Newsweek Global Green Ranking 2016 – globalnego rankingu najbardziej „zielonych” firm opracowanego przez amerykańską redakcję magazynu Newsweek we współpracy z Corporate Knights i HIP Investor – wysoko ocenili wysiłki i zobowiązania Schneider Electric. Grupa Schneider Electric zajęła 10 miejsce w rankingu, tuż obok tak prestiżowych graczy jak Shire Plc., Reckitt Benckiser i British Telecom.
Innowacje dla zrównoważonego rozwoju na każdym poziomie systemu energetycznego
Wysokie noty przyznane Schneider Electric potwierdzają osiągnięcia firmy w dziedzinie rozwoju innowacji na każdym poziomie systemu energetycznego, dzięki połączonym, skomunikowanym technologiom z zakresu zarządzania energią i automatyki, które zmieniają oblicze całych gałęzi przemysłu i miast oraz wzbogacają nasze codzienne życie. W Schneider Electric nazywamy taką strategię działań Life is On.
– Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników Newsweek Global Green Ranking. Potwierdza on, że nasza firma podjęła słuszną decyzję, jeśli chodzi o strategie zrównoważonego rozwoju i wdrażania innowacji – komentuje Gilles Vermot Desroches, SVP Sustainability w Schneider Electric. – Chcemy, aby każda osoba na świecie mogła cieszyć się dostępem do energii elektrycznej, w sposób, który będzie bezpieczny, niezawodny, efektywny i przyjazny dla środowiska. Nasza misja polega na dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań, które odpowiadają na dylemat energetyczny naszych czasów: pogodzenie potrzeb globalnej redukcji CO2 z podstawowym prawem wszystkich ludzi do dostępu do energii elektrycznej – dodaje.
Dynamiczny awans w rankingu jest również rezultatem podejmowanych przez firmę inicjatyw, mających na celu lepsze gospodarowanie zasobami naturalnymi, w tym odnawialnymi źródłami energii w globalnych operacjach biznesowych. Autorzy rankingu uwzględnili 10 zobowiązań Grupy Schneider Electric zadeklarowanych podczas szczytu COP21, obejmujących zarówno firmę, jak i cały ekosystem, które w ciągu najbliższych 15 lat mają doprowadzić do osiągnięcia neutralnej wartości śladu węglowego we wszystkich obszarach działalności: produktach, rozwiązaniach, pracach badawczo-rozwojowych i operacjach przemysłowych.
Oto niektóre z zadeklarowanych zobowiązań:
- Pomiar śladu węglowego wszystkich najważniejszych projektów realizowanych dla klientów.
- Przeprojektowanie 100% oferty firmy zgodnie z założeniami metody Schneider ecoDesign Way™ oraz spełnienie wymogów standardu Green Premium™ w 75% operacjach biznesowych firmy.
- Redukcja emisji CO2 o 120 tys. ton poprzez ponowną eksploatację wycofanych produktów EOL zgodnie z zasadami gospodarki okrężnej.
- Pomoc 50 milionom ludzi znajdujących się na dole piramidy gospodarczej w uzyskaniu dostępu do oświetlenia i narzędzi komunikacyjnych w ciągu kolejnych 10 lat, poprzez dostarczanie rozwiązań o niskim śladzie węglowym.
Postępy w realizacji polityki Schneider Electric w zakresie zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska naturalnego są poddawane ewaluacji w kwartalnych raportach wewnętrznych opartych na barometrze Planet & Society. Strategia zrównoważonego rozwoju Schneider Electric zyskała również uznanie innych podmiotów, m.in. organizacji CDP która w listopadzie 2015 roku już piąty rok z rzędu uznała Grupę za jednego ze światowych liderów w dziedzinie polityki i transparentności działań, odpowiadających na zmiany klimatyczne.
source: Schneider Electric