DEVI świętuje 75 lat działalności
Materiał prasowy (Danfoss Poland Sp. z o.o.) print
W tym roku DEVI świętuje swoją 75. rocznicę. Firma rozpoczęła działalność w Kopenhadze w roku 1942 i od tamtej pory uzyskała pozycję wiodącej marki na europejskim rynku ogrzewania elektrycznego.
Firma DEVI, wchodząca w skład grupy Danfoss, jest największym w Europie dostawcą elektrycznego ogrzewania podłogowego oraz jednym z największych światowych producentów elektrycznych systemów grzewczych. Już miliony budynków jest wyposażonych w rozwiązania ogrzewania elektrycznego DEVI - w wewnętrzne systemy ogrzewania podłogowego oraz zewnętrzne systemy przeciwoblodzeniowe dla domów, hoteli, biur oraz przemysłu, poczynając od północnej Norwegii aż po Nową Zelandię. Poza Europą, DEVI jest między innymi obecne w Kanadzie, Chinach i RPA.
Obecnie większość produkcji DEVI odbywa się w Grodzisku Mazowieckim oraz w Saint Malo we Francji, co oznacza, że około 90% produktów DEVI jest produkowanych w Unii Europejskiej. W fabryce Danfoss w Grodzisku Mazowieckim produkowane są kable i maty grzejne, które są eksportowane na wszystkie rynki świata, przy czym na rynek europejski, uwzględniając Rosję, trafia ponad 80% wyrobów. Od początku istnienia produkcji w Polsce, czyli od 2008 roku wyprodukowano około 3,5 mln produktów DEVI.
Pozycja DEVI jako lidera rynku europejskiego oraz obecność w pozostałych krajach, były w dużej mierze możliwe dzięki współpracy z instalatorami oraz innymi profesjonalistami z całego świata. Współpraca ta pozwala DEVI na szczególną znajomość położenia i potrzeb, które są istotne przy wdrażaniu pionierskich rozwiązań przyszłości. Główną siłą napędową, stojącą za innowacyjnym oraz szerokim zakresem produktów DEVI, jest ambicja ciągłego ustalania nowych standardów rynkowych.
Zgodnie z przewidywaniami Unii Europejskiej w 2020 r. 65% elektryczności będzie miało swoje źródło w energii pochodzącej z paneli fotowoltaicznych, elektrowni wiatrowych oraz nuklearnych. W związku z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii ogrzewanie elektryczne staje się bardzo atrakcyjnym systemem grzewczym, w szczególności dla domów pasywnych. Koszty eksploatacyjne takiego domu znacznie się zmniejszą dzięki temu, że nie będą potrzebne inne źródła energii oprócz elektryczności i wody. Dodatkowo, zastosowanie energii elektrycznej do ogrzewania domów w dużym stopniu przyczynia się do redukcji emisji dwutlenku węgla.
source: Danfoss