Jesienne seminaria Fluke
W ramach cyklicznego projektu Fluke Academy firma Fluke przygotowała na listopad i grudzień bezpłatne seminaria, które odbędą się w Zabrzu i Katowicach. Ich tematami będą odpowiednio: „Silniki i napędy elektryczne - pomiar parametrów” oraz "Badania termowizyjne w przemyśle, budownictwie i działach R&D". Seminaria skierowane są m.in. do techników i inżynierów utrzymania ruchu, elektryków, elektroników, kierowników zakładów, inspektorów ds. energii, wykonawców prac elektrycznych i obiektowych, inżynierów i techników pomiarowych oraz wszystkich specjalistów chcących podnieść swoje kwalifikacje.
Silniki elektryczne zużywają około 60% energii elektrycznej w przemyśle. Często są również jednym z wielu elementów infrastruktury krytycznej w procesie produkcyjnym, przez co wymagają największej uwagi w utrzymaniu ich w dobrym stanie technicznym.
Seminarium „Silniki i napędy elektryczne - pomiar parametrów”, które odbędzie się 21 listopada w Zabrzu, ukierunkowane będzie szczególnie na dyskusje dotyczące problemów takich jak:
- W jaki sposób dokonywać diagnostyki falowników?
- Czym są i jak mierzyć prądy Sigma i prądy w przewodzie PE?
- Jak zmierzyć i uniknąć prądów łożyskowych?
- Jak interpretować dane z wibrometrów?
- Czy analizatorem sieci możemy zidentyfikować asymetrię wałów?
Drugie planowane jeszcze na ten rok seminarium Fluke odbędzie się 6 grudnia w Katowicach. Poświęcone będzie tematowi "Badania termowizyjne w przemyśle, budownictwie i działach R&D".
Kamery termowizyjne to zaawansowane urządzenia optoelektroniczne, które stały się jednym z podstawowych narzędzi diagnostycznych w przemyśle, budownictwie i działach R&D. Rozwój techniki przyzwyczaił nas do stałej miniaturyzacji komponentów elektronicznych. Zmniejszające się wymiary urządzeń elektronicznych przy jednoczesnym przyroście ich mocy często powodują szereg problemów związanych z nadmiernym nagrzewaniem się komponentów.
Podczas seminarium zostanie zaprezentowana metoda diagnostyki wykorzystująca kamery termowizyjne zaopatrzone w makrosoczewki, które pozwalają na zobrazowanie obiektów o rozmiarze nawet 25 mikronów. W trakcie części praktycznej uczestnicy seminarium będą mogli zapoznać się również z oprogramowaniem Smart View, umożliwiającym analizę obrazu termowizyjnego w czasie rzeczywistym.
source: Fluke
Keywords
Fluke, Fluke Academy, kamery termowizyjne, pomiary, silniki, technika napędowa, termowizja