Przejęcie i rozwój portfolio produktów Lumelu
Materiał prasowy (LUMEL S.A. ) print
LUMEL podpisał umowę z firmą Relpol SA, na mocy której, firma nabyła zorganizowaną część przedsiębiorstwa, funkcjonującą dotychczas w strukturach Relpol S.A., zajmującą się produkcją, sprzedażą i serwisem urządzeń i systemów dla segmentu średnich napięć, w szczególności produkcją sterowników zabezpieczeniowych oraz stacjonarnych monitorów promieniowania.
Relpol zawarł umowę przeniesienia na rzecz Lumel jako Nabywcy zorganizowanej część przedsiębiorstwa stanowiącej organizacyjnie, funkcjonalnie i finansowo zespół składników materialnych i niematerialnych, przeznaczonych do realizacji zadań gospodarczych związanych z produkcją i sprzedażą sterowników zabezpieczeniowych serii CZIP oraz stacjonarnych monitorów promieniowania SMP wraz usługami serwisowymi, prowadzący działalność zlokalizowaną w Zielonej Górze, funkcjonujący w strukturach Relpol S.A. jako Zbywcy pod wewnętrzną nazwą „Zakład Polon”. Umowa wchodzi w życie z dniem 01.12.2020, pod warunkiem podjęcia uchwały przez akcjonariuszy Relpol S.A.
W związku z bogatym doświadczeniem obu firm w segmencie rynku jakim elektroenergetyka i automatyka przemysłowa, planami strategicznymi rozwoju i specjalizacji, Zarządy firm doszły do wniosku, że przeniesienie „Zakładu Polon” w struktury firmy Lumel S.A. będzie krokiem, który pozwoli najlepiej wykorzystać nowe możliwości i potencjał rozwoju oraz ekspansji rynkowej obu firmom.
Znana i uznana nie tylko na rynku polskim marka LUMEL zapewni organizację, produkcję i sprzedaż urządzeń, dostarczając wysokiej jakości produkty dotychczasowym klientom i zapewniając rozwój produktowy również przyszłym klientom, kontynuując współpracę z polskimi uczelniami. Produkcja sterowników zabezpieczeniowych CZIP oraz monitorów promieniowania SMP prowadzona będzie w nowo wybudowanej fabryce zlokalizowanej w Zielonej Górze, do której LUMEL S.A. przeniósł również dotychczasową produkcję urządzeń pomiarowych i połączył w niej najnowocześniejsze technologie produkcji zgodne z koncepcją przemysłu 4.0.
Równie znana i uznana na całym świecie polska firma RELPOL, zamierza skoncentrować się na inwestycjach i rozwoju potencjału produkcyjnego w nowe rozwiązania przekaźników dla perspektywicznych segmentów rynku opartych o odnawialne źródła energii, zmniejszenie energochłonności automatyki energetycznej i przemysłowej, elektromobilność, transport. Pozyskując dofinansowanie na kwotę 12 746 103,05 złotych dla projektu o całkowitej wartości inwestycyjnej 31 620 524,80 PLN w ramach programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na "OPRACOWANIE PRZEMYSŁOWYCH PRZEKAŹNIKÓW BISTABILNYCH ORAZ PRZEMYSŁOWEJ TECHNOLOGII ICH PRODUKCJI", wraz z inwestycją w nową halę produkcyjną, Spółka będzie realizowała strategiczny plan rozwoju.
– Jestem niezmiernie zadowolony z umowy, którą zawarliśmy z firmą Relpol S.A., naszym wieloletnim partnerem biznesowym. Rodzina sterowników zabezpieczeniowych CZIP poszerzy ofertę Lumelu o nowoczesne rozwiązania w segmencie średniego napięcia. Lumel wraz z innymi spółkami należącymi do międzynarodowej grupy kapitałowej ma dostęp do globalnego rynku w celu sprzedaży i obsługi tej linii produktów. Monitory promieniowania to dla nas nowy, ale bardzo interesujący biznesowo obszar – powiedział Dinesh Musalekar, Prezes LUMEL SA i LUMEL ALUCAST.
– Przejęcie to wpisuje się w długofalową strategię rozwoju Lumelu i naszej grupy. Niedawno zrealizowaliśmy największą od początku istnienia spółki, inwestycję w zakład nowych technologii Lumel 4.0, w którym produkcja ruszyła 5 miesięcy temu. Dało nam to szanse na realizację nowych ambitnych projektów m.in. z sektora zielonej energii czy motoryzacji. Nowe produkty dla segmentu średniego napięcia czy projekt z dziedziny monitoringu promieniowania gamma są kolejną taką szansą na rozwój. I choć zdaję sobie sprawę, że czas na świecie dla biznesu i dla nas wszystkich nie jest najłatwiejszy, będziemy nadal podejmować strategiczne decyzje, które mają wpływ na długofalowy rozwój biznesu – powiedział Dinesh Musalekar.
source: Lumel