TOOLEX – niezawodne narzędzie w biznesie
Materiał prasowy print
TOOLEX to wiodące Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki w Polsce. Równolegle z ich 11. edycją odbyły się Międzynarodowe Targi Metod i Narzędzi do Wirtualizacji Procesów WIRTOTECHNOLOGIA oraz Targi Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo. Wystawcy potwierdzają, że TOOLEX to doskonałe narzędzie biznesowego sukcesu - to tutaj zawierają liczne transakcje, nawiązują nowe kontakty biznesowe i podtrzymują dotychczasowe relacje ze stałymi kontrahentami. To najważniejsze wydarzenie dla branży w sezonie jesiennym, w którym nie sposób nie uczestniczyć.
TOOLEX – OILexpo – WIRTOTECHNOLOGIA w liczbach
- 503 wystawców z 15 krajów
- blisko 600 reprezentowanych marek
- 450 maszyn w ruchu
- 15 000 m2 ekspozycji targowej
- blisko 10 000 zwiedzających
- kilkadziesiąt nowości i premier
Mierzalny sukces
11. edycja TOOLEX zgromadziła – jak co roku – imponującą liczbę wystawców i marek. Firmy, prezentując swoją ofertę, wykorzystały powierzchnię 15 000 m2 dostępną w dwóch pawilonach Centrum Targowo-Konferencyjnego Expo Silesia. W porównaniu do pierwszych targów w 2008 r., liczba wystawców prezentujących swoje rozwiązania wzrosła ponad 4-krotnie, natomiast liczba klientów odwiedzających ich stoiska ponad 3-krotnie. Nic dziwnego, skoro specjaliści z branży uznają wizytę na targach TOOLEX za obligatoryjną. Wystawę odwiedziło blisko 10 tys. zwiedzających.
Liderzy rynku
Podobnie jak w latach ubiegłych, zakres tematyczny prezentowanych produktów i usług obejmował: obrabiarki, narzędzia, urządzenia technologiczne, narzędzia i przyrządy pomiarowe, niekonwencjonalne metody obróbki, urządzenia do obróbki na gorąco, systemy CAM/CAD oraz oprogramowanie CNC, chłodziwa i środki smarne, wyposażenie i rozwiązania warsztatowe, usługi i wsparcie dla projektów, remonty i modernizacje obrabiarek, a także ogólne usługi obróbcze.
Więcej niż targi
TOOLEX to nie tylko wystawa i 450 najnowocześniejszych maszyn w ruchu, ale i atrakcyjny program, na który składają się liczne spotkania poświęcone między innymi obróbce metalu, bezpieczeństwu maszyn, wizualizacji procesów, projektowania CAD/CAM oraz CAE. Dużym zainteresowaniem cieszyło się wydarzenie organizowane przez Swiss Business Hub Polska z siedzibą w Ambasadzie Szwajcarii - Forum Swiss Precision. Uczestnicy forum mieli okazję zapoznać się z najnowszymi szwajcarskimi rozwiązaniami używanymi w procesie obróbki zaprezentowanymi przez: Erowa, GF Machining Solutions, Gudel, Jenoptik oraz Oerlikon Balzers. W wydarzeniu udział brała również Polsko-Szwajcarska Izba Gospodarcza.
Podczas XXXIX Środowiskowego Seminarium Tribologów, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Tribologiczne oraz Katedrę Eksploatacji Pojazdów Samochodowych i Katedrę Logistyki i Technologii Lotniczych Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej, poruszony został temat współczesnych problemów smarowania maszyn i urządzeń. Zaproszeni Goście w swoich prezentacjach skupili się na transporcie powietrznym. Seminarium stanowiło doskonałą okazję do zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami i technologiami wykorzystywanymi w branży środków smarnych.
"ZETOM" Katowice zorganizował wykłady dot. odpowiedzialności za wyrób oraz systemów oceny jego zgodności w ramach dyrektyw nowego podejścia-oznakowania CE oraz zasadniczych i minimalnych wymagań dla maszyn nowych, modernizowanych oraz już użytkowanych przez pracowników podczas pracy wg dyrektyw europejskich 2006/42/WE i 2009/104/WE. Jak co roku nie zabrakło prezentacji i seminariów przygotowanych przez wystawców targów TOOLEX. Wśród nich znalazły się m.in. spotkanie firmy MERCATOR, dotyczące efektywnej ochrony prowadnic maszyn, korzyści finansowych i bezpieczeństwa pracy.
Premium Solutions Polska zaprezentowała nowości w rozwiązaniach projektowo-produkcyjnych SOLIDWORKS / SolidCAM. O innowacyjnych technologiach w obróbce skrawaniem, z uwzględnieniem tematyki związanej z kontrolą procesu obróbki skrawaniem oraz optymalizacją kosztów opowiadał natomiast Paweł Ziobro z ZP-TEAM. Ekonomiczne przetwarzanie emulsji smarno-chłodzących i wód płuczących i ponowne wprowadzanie destylatu do obiegu produkcyjnego to temat spotkania, które zorganizowała firma H2O GmbH.
Medale i nagrodzeni
Pierwszego dnia targów odbyła się uroczysta Gala, podczas której wręczono medale i wyróżnienia przyznane w konkursie na najlepsze produkty prezentowane podczas tegorocznej edycji TOOLEX. Medal za 5-osiowe centrum obróbkowe Mikron MILL P 500 U wraz z systemem antykolizyjnym MSP (Machine&Spindle Protection) otrzymała firma GF Machining Solutions Sp. z o.o.
Wysoka jakość produktów, zgłoszonych do konkursu w imponującej ilości, spowodowała, że Komisja przyznała również wyróżnienia dla SUMITOMO ELECTRIC Hartmetall GmbH za CBN Peel Turning-Skiving, RENISHAW Sp. z o.o. za uniwersalny sprawdzian produkcyjny Equator oraz dla FANUC Polska Sp. z o.o. za RoboCave – zintegrowany system produkcyjny obejmujący centrum obróbcze FANUC Robodrill α-D21LiB5 z automatycznym magazynem narzędzi i detali – Robo Tool BOX (ORB 120) oraz robotem FANUC LR Mate 200iD.
Jak co roku, przyznany został również medal Expo Silesia za efektowną formę prezentacji. Jednogłośnie trafił on do firmy AWA SP. Z O.O., która zaskoczyła organizatorów i zwiedzających innowacyjnym i nowoczesnym pod względem projektowym stoiskiem. W tej samej kategorii przyznano wyróżnienia dla kilkunastu firm.
Zapraszamy na kolejną edycję wydarzenia w dniach 1-3 października 2019 roku!
source: ExpoSilesia