Nowa rodzina pomp tłokowych osiowych tłokowych o zmiennej objętości roboczej - A15VSO do aplikacji przemysłowych

Pompa tłokowa osiowa A15VSO o zmiennej objętości roboczej do aplikacji przemysłowych otrzymała medal w konkursie „Innowacyjne rozwiązania w budowie maszyn i urządzeń górniczych: innowacyjny produkt – KATOWICE 2013”, zorganizowanym podczas Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego w Katowicach.
Organizatorem konkursu jest Polska Technika Górnicza oraz miesięcznik "Napędy i Sterowanie".

Wielkości : 110,145,175,210, 280 cm3/obrót

Ciśnienie nominalne 350 bar

Ciśnienie maksymalne 420 bar

Nowa konstrukcja opracowana w ramach filozofii Bosch Rexroth ZERO DEFEKTÓW pozwoliła na uzyskanie niższego poziomu hałasu, bardziej zwartej budowy, zmniejszenia gabarytów,  zwiększenia maksymalnego ciśnienia, uniwersalnej możliwości zabudowy kolejnej pompy. Zakres geometrycznych objętości roboczych został dostosowany do zapotrzebowania producentów maszyn i urządzeń. Jednocześnie nowa pompa uzupełnia zakres objętości powszechnienie stosowanych pomp A4VSO dzięki czemu możliwy jest optymalny jej dobór pod kątem cenowym i technicznym.

 

Poziom hałasu.

Przeprowadzone próby wykazały, że w porównaniu z pompami konkurencji o  identycznej objętości roboczej poziom hałasu pomp A15VSO jest niższy od 2 do 4 dBA.

Pompa posiada do wyboru pełen zakres urządzeń regulacyjnych i nastawczych. Na zamówienie jest możliwość dostarczenia pompy z tzw.  regulatorem „mooring system” stosowanym np. w układach regulacji naciągu lin cumowniczych na statkach. System ten pracuje w zakresie +/- 100% wychylenia tarczy wychylnej pompy.

Pompa charakteryzuje się dobrą sprawnością do 93%.

Więcej informacji na www.boschrexroth.pl

 

Kontakt dla czytelników:

mgr inż. Tomasz Domaszczyński

Tel.: +48 22 7381850

E-Mail: tomasz.domaszczynski@boschrexroth.pl

www.boschrexroth.pl

Informacje dla dziennikarzy:
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Magdalena Chmielewska
ul. Jutrzenki 102/104
tel.: +48 22 738 1880
fax: +48 22 758 8735
magdalena.chmielewska@boschrexroth.pl