Przykładowe rozwiązania w zakresie efektywności energetycznej w hydrostatycznych napędach układu jazdy w maszynach samojezdnych

Wyższa efektywność energetyczna oraz silny rozwój magistral przesyłania danych to obecnie mega trendy, które w istotny sposób odciskają swoje piętno w rozwoju maszyn i urządzeń. W nurt ten wpisuje się również firma Bosch Rexroth ze swoją systematyką Rexroth 4EE – Rexroth dla efektywności energetycznej, której założeniem jest nie tylko badanie i redukowanie zapotrzebowania energii pojedynczych elementów lecz całych układów. Bosch Rexroth kładzie nacisk na rozwój energooszczędnych komponentów i rozwiązań systemowych.

HET - Automatyczny układ napędu jazdy na wszystkie koła

DHC – Diesel Hydraulic Control

Chcesz znać szczegóły? Wejdź na: http://www.boschrexroth.pl/country_units/europe/poland/pl/company/for_journalists/prasa/dc_ma/PI090016/index.jsp

 

 

Bosch Rexroth jest wiodącym specjalistą w zakresie napędów i sterowań. Pod marką Rexroth firma oferuje ponad 500 000 klientom kompleksowe rozwiązania obejmujące napędy i sterowania. Bosch Rexroth jest partnerem w aplikacjach przemysłowych, do maszyn samojezdnych oraz urządzeń wytwarzających energię ze źródeł odnawialnych. Bosch Rexroth jako The Drive & Control Company opracowuje, produkuje i sprzedaje swoje komponenty i systemy w ponad 80 krajach. Przedsiębiorstwo należące do Grupy Bosch zatrudniające 37 735 pracowników osiągnęło w roku 2012 przychody w wysokości około 6,54 mld euro.

Więcej informacji na stronie: www.boschrexroth.pl

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie dostawcą technologii i usług. W roku 2012 około
 306 000 pracowników Boscha wygenerowało obrót w wysokości 52,5 mld euro. Z początkiem roku 2013 wprowadzono podział na 4 działy przedsiębiorstwa: Techniki Motoryzacyjnej, Technologii Przemysłowej, Dóbr Użytkowych oraz Energetyki i Technicznego Wyposażenia Budynków.
 Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz przeszło 360 spółek zależnych i regionalnych w ok. 50 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch jest obecny w ok. 150 krajach na świecie. Rozwój, produkcja oraz sieć sprzedaży na całym świecie stanowi podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. W roku 2012 Bosch przeznaczył ok. 4,8 mld euro na badania i rozwój oraz zgłosił ponad 4 800 patentów na całym świecie. Produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia ludzi, oferując im innowacyjne i praktyczne, a jednocześnie fascynujące rozwiązania, dzięki którym na całym świecie technologia jest „bliżej nas”.
 W Polsce Grupa Bosch jest reprezentowana przez 3 spółki: Robert Bosch Sp. z o.o., Bosch Rexroth Sp. z o.o. oraz Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego, w którym udział firmy Bosch wynosi 50 proc.
 Więcej informacji: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl

Kontakt dla czytelników:
mgr inż. Krzysztof Soboń
Tel.: +48 0 604 530 460
Fax: +48 22 7588735
E-Mail: krzysztof.soboń@boschrexroth.pl
www.boschrexroth.pl

Informacje dla dziennikarzy:
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Magdalena Chmielewska
tel.: +48 22 738 1880
fax: +48 22 758 8735
magdalena.chmielewska@boschrexroth.pl