Zapraszamy do udziału w 2-dniowym szkoleniu (z ćwiczeniami), które dotyczy bezpieczeństwa maszyn - algorytmów wyznaczania Poziomu Nienaruszalności Bezpieczeństwa SIL (EN 62061)
Przedmiotowe szkolenie dotyczy bezpieczeństwa maszyn, zatem oparte jest o normę EN 62061, jednakże odwołuje się także do normy EN 61508. W szkoleniu przedstawiono algorytm wyznaczania SIL funkcji bezpieczeństwa implementowanych w elektrycznych systemach sterowania związanych z bezpieczeństwem w sytuacji, gdy znane są poziomy SIL CL i parametr PFHd wszystkich elementów składowych, a także w sytuacji, gdy samodzielnie należy wyznaczyć SIL CL któregoś podsystemu.
Przedstawiono zatem metody wyznaczania wszystkich czynników tj. MTTF, T10, CCF/Beta, DC/SFF, HFT pokazując ich wpływ na wartość wspominanego wcześniej parametru PFHd, a przez to na osiągnięty SIL CL podsystemu w aspekcie nienaruszalności bezpieczeństwa sprzętu.
W programie szkolenia znajdują się również wymagania dotyczące oprogramowania bezpieczeństwa, nienaruszalności bezpieczeństwa systematycznej (kontrola i unikanie uszkodzeń) oraz walidacji i dokumentacji. Poszczególne części szkolenia poparte są przykładami obliczeniowymi i analizami mającymi za zadanie przełożenie wiedzy teoretycznej na praktyczną oraz jej ugruntowanie. Szkolenie prowadzone jest prostym językiem, a materiały szkoleniowe zawierają kolorowe ilustracje w myśl zasady, aby „obraz przekazywał więcej niż 1000 słów”.
Dla kogo przeznaczone jest szkolenie:
OSOBY:
- Projektanci układów sterowania w zakresie sprzętu i oprogramowania
- Osoby odpowiedzialne za ocenę ryzyka i oznakowanie CE
- Kierownictwo techniczne, kierownicy inwestycji
- Pracownicy utrzymania ruchu odpowiedzialni za odbiór maszyn i linii produkcyjnych
FIRMY:
- Zajmujące się automatyką przemysłową
- Producenci i użytkownicy maszyn
Uczestnicy zdobędą następujące kompetencje / umiejętności:
- Wykazania zgodności systemów sterowania związanych z bezpieczeństwem z wymaganiami zasadniczymi dyrektywy maszynowej
- Znajomości algorytmu oceny ryzyka i zmniejszania ryzyka
- Zrozumienia różnic między zastosowaniem norm EN 62061 oraz EN ISO 13849 i doboru właściwej normy
- Wyodrębniania podsystemów bezpieczeństwa z systemu bezpieczeństwa
- Obliczania nienaruszalności bezpieczeństwa sprzętu oraz znajomości wymagań na nienaruszalność bezpieczeństwa systematyczną podsystemów i całego systemu sterowania
- Poznania wymagań dla oprogramowania bezpieczeństwa układów sterowania maszyn
- Walidowania osiągniętego SIL
- Znajomości zawartości dokumentacji
Aktualne terminy szkoleń:
07– 08.06.2018 Wrocław |
Serdecznie zapraszamy do udziału.