Młody Inżynier (wobec) Przemysłu 4.0.
Zapraszamy na kolejne seminarium ASTOR dla edukacji, poświęcone współpracy jednostek edukacyjnych z przemysłem. Zaproszeni prelegenci wymienią się ze zgromadzonymi przedstawicielami uczelni i szkół technicznych swoimi praktykami i doświadczeniami współpracy z przemysłem oraz prowadzenia projektów edukacyjnych czy badawczych wspólnie z firmami przemysłowymi. Wydarzenie odbędzie się 2 grudnia 2016 w Krakowie.
W tym roku tematem przewodnim seminarium jest Przemysł 4.0, idea, która powinna inspirować nie tylko świat przemysłu, ale i system kształcenia obecnych studentów, a przyszłych inżynierów. Polski przemysł wciąż ma do opanowania pewien zakres nowoczesnych technologii związanych ze zmianami w organizacji produkcji, by móc pewnie przejść o krok dalej. Przejście na „poziom 4.0” wymaga również dużych inwestycji w wykształcenie menedżerów i inżynierów wystarczająco kompetentnych, by wdrażać i utrzymywać najnowsze technologie.
W agendzie warte uwagi są z pewnością wystąpienia:
- „Inżynier (wobec) Przemysłu 4.0. Szanse i wyzwania” - Jarosław Gracel, Dyrektor ds. Marketingu i Relacji, ASTOR,
- „Praca w nowoczesnej firmie. Ścieżka rozwoju w firmie Wiśniowski” - Maciej Socha, Dyrektor produkcji, Wiśniowski,
- „Współpraca nauki z biznesem na przykładzie robotyzacji procesów specjalnych dla zakładów Doliny Lotniczej" - dr hab. inż. Andrzej Burghardt - prof. Politechniki Rzeszowskiej,
- „Rola Sztucznej Inteligencji w życiu inżyniera” - dr hab. Adrian Horzyk, Politechnika Krakowska,
- „Fabrykacja robotyczna w architekturze" - Teodor Michalski, Paweł Sikorski, Mateusz Kaczmarczyk.
Zapisy – AGENDA I FORMULARZ
W trakcie seminarium odbędzie się uroczyste rozstrzygnięcie osiemnastego już Konkursu ASTOR na najlepszą pracę dyplomową.
Wydarzenie odbędzie się 2 grudnia 2016 roku o godzinie 10:00 w Collegium Maius w Krakowie.
Zgłoszenia są przyjmowane do 25 listopada. Udział w seminarium jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.
W 2016 roku seminarium zgromadziło ponad 60 gości, przedstawicieli zarówno wyższych uczelni, jak i szkół średnich. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele uczelni technicznych z całej Polski, w tym finaliści siedemnastej edycji konkursu wraz ze swoimi promotorami, jurorzy zasiadający w kapitule konkursu oraz przedstawiciele mediów i firmy ASTOR zaangażowani w projekt. Mocnym punktem otwierającym seminarium było wystąpienie prezesa ASTOR, Stefana Życzkowskiego pt. "10 zasad prowadzenia biznesu". P
rogram seminarium, w którym m.in. znalazły się prezentacje, jak mądrze inwestować w zawodową przyszłość, jak pozyskiwać finansowanie ze środków UE, prezentacje laboratoriów wyposażonych w nowoczesny sprzęt, dostarczony przez ASTORa, czy inspirujące przykłady współpracy firmy z placówkami edukacyjnymi, wzbudził zainteresowanie zgromadzonych przedstawicieli świata nauki. W panelu wymiany doświadczeń współpracy jednostek edukacyjnych z przemysłem udział wzięli: dr hab. inż. Krzysztof Oprzędkiewicz, profesor nadzwyczajny Akademii Górniczo-Hutniczej, dr hab. inż. Jerzy Zając, profesor Politechniki Krakowskiej oraz mgr inż. Robert Maruszak z Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku.
źródło: ASTOR
Komentarze
blog comments powered by Disqus