BOP zwiększył moce produkcyjne w Płocku
Materiał prasowy drukuj
Basell Orlen Polyolefins (BOP) zakończył projekt związany z rozbudową instalacji Spheripol, w której wytwarzany jest polipropylen (PP), zwiększając potencjał tej wytwórni o 20 procent, do 480 tysięcy ton polimeru.
Roczne nominalne moce produkcyjne Spółki wzrosły do 900 tysięcy ton poliolefin, ponieważ BOP, poza PP, wytwarza także polietylen dużej gęstości (HDPE) w instalacji Hostalen, której potencjał wynosi 320 tysięcy oraz polietylen małej gęstości (LDPE) w ilości 100 tysięcy ton. Zwiększenie mocy wytwórczej PP przez BOP jest związane z inwestycją Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN SA., jednego z udziałowców BOP, w Instalację Metatezy.
– Był to największy projekt inwestycyjny w BOP od czasu uruchomienia instalacji Spheripoloraz Hostalen we wrześniu 2005 roku – powiedział Laurent Hautier, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny BOP. – Inwestycja ta wiązała się również z rozbudową Platformy Logistycznej BOP w celu zapewnienia odpowiedniej przestrzeni magazynowej. Jesteśmy dumni z tego, że dzięki tej inwestycji instalacja PP Spheripol w BOP stała się największą tego typu linią produkcyjną w Europie – dodał Laurent Hautier.
– Zwiększenie potencjału PP jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na to tworzywo i stanowi kamień milowy w strategii rozwoju BOP. Zwiększone moce pozwolą nam zaspokoić potrzeby przetwórców, którzy są odbiorcami poliolefin pochodzących z naszej płockiej fabryki i umocnić naszą pozycję czołowego producenta i dostawcy PP w Polsce – skomentował Jaap Rabou, Członek Zarządu, Dyrektor Sprzedaży w BOP. – Dzięki rozbudowanej farmie silosów na Platformie Logistycznej w Płocku, BOP może oferować rozwiązania, które wpisują się w widoczny już od paru lat, rynkowy trend, jakim jest zwiększone zapotrzebowanie na dostawy luzem do odbiorców zlokalizowanych wokół naszych fabryk. Zapewnią nam one utrzymanie pozycji niezawodnego i solidnego dostawcy, który dostarcza odpowiedni produkt na czas, w formie preferowanej przez przetwórców – podsumował Jaap Rabou.
Budowę istniejącej instalacji produkcyjnej Spheripol w Płocku rozpoczęto w 2003 roku i ukończono w 2005. Od tego czasu w BOP wyprodukowano ponad 4 miliony ton PP. Spółka wytwarza kilkadziesiąt różnych gatunków PP: homopolimerów, kopolimerów heterofazowych oraz kopolimerów randomicznych. Stanowią one szeroką ofertę materiałów odpowiednich do wielorakich zastosowań. Dzięki swym różnorodnym właściwościom, materiał ten jest wykorzystywany w szerokim zakresie wyrobów konsumenckich, takich jak np.: twarde i miękkie opakowania, wyroby tekstylne, części samochodowe czy rury. Gatunki PP wytwarzane w Płocku w oparciu technologię Spheripol charakteryzują się bardzo wysoką czystością i powtarzalnością właściwości oraz zapewniają stabilne przetwórstwo.
źródło: Bassel Orlen
Komentarze
blog comments powered by Disqus