BUDMA 2019
Materiał prasowy drukuj
Blisko 1000 wystawców targów (wraz z targami WinDoor-tech), kilkaset premier rynkowych, a w tym aż 43 produkty nagrodzone prestiżową nagrodą Złotego Medalu, powierzchnia wystawiennicza równa 10 piłkarskim boiskom, wydarzenia, konkursy, prelekcje, debaty, TRENDY, SPOTKANIA, BIZNES! Od 12 do 15 lutego odbędą się najważniejsze w tej części Europy targi branży budowlanej!
Święto branży budowlanej w Poznaniu tym razem rozpocznie się dzień wcześniej, 11 lutego. Wszystko za sprawą Forum Gospodarczego Build 4 Future. To tutaj porozmawiamy o przyszłości branży budowlanej, o perspektywach rozwoju, możliwościach finansowania i inwestycjach. Tematy, które zdominują wydarzenie, podzielono na wewnętrzne i zewnętrzne. Do pierwszych należą: partnerstwo publiczno-prawne, rządowe projekty infrastrukturalne i udział polskich firm oraz budownictwo socjalne. Zewnętrzne zagadnienia obejmują m.in. wsparcie rządowe w ekspansji zagranicznej dla polskich firm (doradztwo, finansowanie), zadania Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) oraz rolę Zagranicznych Biur Handlowych PAIH. Udział w debatach wezmą przedstawiciele administracji państwowej, związków oraz biznesu, a także eksperci branży budowlanej.
Szczegółowy program dostępny jest na stronie www.build4future.pl
„Ekologia, zrównoważony rozwój, innowacyjność. Wyzwania architektury w XXI wieku” taki temat przyświecać będzie debacie architektonicznej, organizowanej przez Grupę MTP oraz wydawcę magazynu Architektura i Biznes. Próbę odpowiedzi podejmą: Marcin Kościuch, Zbigniew Maćków, Jakub Szczęsny oraz Robert Konieczny. Dyskusja rozpocznie się 14 lutego o godz. 12 w pawilonie 3A (Scena Nowe Trendy).
Czas na dobry biznes
Tradycyjnie już, organizatorzy targów BUDMA proponują przedstawicielom handlu przyjazd na targi ich pierwszego dnia (12 lutego). Dzień Dystrybutora ma na celu zapewnienie jak najbardziej komfortowych warunków do prowadzenia rozmów biznesowych z wystawcami. Dodatkowym atutem będzie możliwość wzięcia udziału w arcyciekawych warsztatach, prezentujących „z życia wzięte” scenki obsługi wymagających i roszczeniowych klientów, zorganizowane przez specjalistów z Mitura Academy. Uczestnicy otrzymają praktyczne metody zwiększające ich skuteczność w sprzedaży. Scenki, oparte na faktycznych rozmowach w salonach sprzedażowych firm budowlanych , prezentowane będą przez aktorów znanych m.in. z ekranów telewizyjnych.
W trakcie intensywnego uczestnictwa w targach nie zabraknie również miejsca na chwile odpoczynku. Specjalnie zaaranżowana Strefa Spotkań w pawilonie nr 3 pozwoli na „naładowanie akumulatorów” przed kolejnymi rozmowami biznesowymi.
Zrobię to lepiej – targi dla fachowców
Jakie nowości ekscytować będą branżę budowlaną w 2019 roku? Czego mogą spodziewać się fachowcy, którzy w połowie lutego przyjadą do Poznania na Targi BUDMA? Co oprócz nowych produktów, premier rynkowych, innowacyjnych rozwiązań będzie można poznać na największych targach budowlanych w Polsce? Prezentujemy kilka wybranych pozycji z programu przyszłorocznej BUDMY.
Liderzy branży doskonale wiedzą, że stosowanie nowych technologii, udoskonalanie produktów, zwiększanie ich wytrzymałości i trwałości, wprowadzanie na rynek innowacji nie przyniesie oczekiwanego efektu, jeśli za nowinkami nie będzie stał właściwy montaż. Dlatego też wprowadzanie na rynek nowych rozwiązań coraz częściej idzie w parze ze szkoleniami dla wykonawców, przede wszystkim praktycznymi. Formy przekazania wiedzy użytkownikom są przeróżne, ale nic tak nie motywuje do podnoszenia swoich umiejętności jak rywalizacja.
Strefy fachowca
Podczas targów na wielu stoiskach wystawców, przygotowane będą specjalne strefy pokazowo-warsztatowe, gdzie każdy fachowiec będzie miał możliwość własnoręcznego wypróbowania i sprawdzenia zalet innowacyjnego sprzętu budowlanego, narzędzi i materiałów. Pozwoli to poznać ich najważniejsze zalety w warunkach „roboczych”, a także zasięgnąć dodatkowych, cennych informacji bezpośrednio od ich producentów.
Klub PREMIER BUDMA
Nowości to jeden z największych atutów targowych wydarzeń. Podczas BUDMY w ofercie Wystawców możemy się naturalnie spodziewać ich nawet kilkaset targowych premier rynkowych! Wśród nich zobaczymy aż 43 produkty nagrodzone Złotymi Medalami MTP za innowacyjność, zastosowanie nowych technologii i wysoką jakość wykonania. Zatem to osoby, które zdecydują się przyjechać do Poznania zobaczą je jako pierwsze i też jako pierwsze będą mogły wprowadzić je do swojej oferty czy też zastosować w swojej pracy.
Bezpieczeństwo na Placu Budowy
Budownictwo to szczególnie trudny sektor dla bezpieczeństwa pracy. Szefowie firm tej branży codziennie zmagają się z problemami dostosowania swojej działalności do rygorystycznych norm BHP. Z myślą o nich podczas targów budownictwa BUDMA 2019 powstaje specjalna STREFA BHP na placu budowy. To tutaj spotkają się ci, którzy bezpieczeństwo swoich pracowników stawiają na pierwszym miejscu, z wystawcami potrafiącymi to zapewnić swoim sprzętem i usługami. W strefie BHP na Placu Budowy oprócz oferty wystawców tej branży nie zabraknie także edukacji w przestrzeni konferencyjnej oraz punktu konsultacyjnego, gdzie będzie można porozmawiać z doświadczonymi ekspertami.
Buduj ze stali
13 lutego odbędzie się seminarium organizowane przez Partnerów Programu BUDUJ ZE STALI – Innowacje w budownictwie stalowym. Zgodnie z kierunkiem wyznaczonym przez dotychczasowe działania Programu, tematyka spotkania będzie ściśle związana z innowacjami w branży konstrukcji stalowych – stąd też prezentacje poświęcone m.in. projektowaniu konstrukcji stalowych z wykorzystaniem nowoczesnego oprogramowania BIM, nowym gatunkom stali, wykorzystaniu stali we współczesnej architekturze i przemysłowi 4.0. O wysoki poziom merytoryczny zadbają przedstawiciele wiodących firm branży budownictwa stalowego. Udział w seminarium jest bezpłatny. Więcej informacji o wydarzeniu wraz z formularzem zgłoszeniowym na stronie www.budujzestali.pl.
W grupie raźniej i taniej!
Dla wszystkich zainteresowanych przyjazdem na targi BUDMA organizator przygotował projekt „Przystanek BUDMA”, dzięki któremu dojazd do stolicy Wielkopolski będzie dofinansowany. Z refundacji części kosztów mogą skorzystać grupy liczące minimum 8 osób - profesjonalistów związanych z branżą budowlaną. Zwrot dotyczyć będzie przejazdu w „jedną stronę”, a jako dodatkowy bonus cała grupa otrzyma bezpłatne wejściówki i możliwość wjazdu na tereny targowe. Szczegóły projektu „Przystanek BUDMA” znajdują się na stronie internetowej targów.
Targi BUDMA 2019 mocno międzynarodowe!
Rosnące w ostatnich latach zainteresowanie BUDMĄ ze strony europejskich gości przekłada się na ich frekwencję. Chęć spotkania z wystawcami BUDMY zapowiedzieli kupcy z niemal 30 państw (!), w tym m.in. z: Bułgarii, Czech, Francji, Gruzji, Irlandii, Kazachstanu, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Mongolii, Rosji, Rumunii, Serbii, Słowenii, Tadżykistanu, Turcji, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Kontynuując (ale nie wyczerpując!) międzynarodowy charakter poznańskich targów, nie można zapomnieć o czołowych redakcjach europejskich magazynów branżowych, które także już dzisiaj potwierdzają swoją wizytę na BUDMIE.
Nie ma żadnych wątpliwości, że powodem takiego stanu rzeczy są wystawcy, którzy zdecydowali się z tej międzynarodowej siły skorzystać. Liczna reprezentacja producentów z kilkudziesięciu krajów, sporo rynkowych nowości, przykuwające wzrok imponujące stoiska, a na nich bogata oferta na światowym poziomie – to musi się przekładać na zainteresowanie klientów. Nie ma podstaw, aby sądzić, że w 2019 roku będzie inaczej. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać na BUDMĘ, sprawdzając regularnie co ciekawego nas tam czeka.
WinDoor-tech – czas innowacyjnych maszyn
Podczas targów WinDoor-tech w jednym czasie i miejscu spotykają się producenci i dystrybutorzy maszyn i komponentów do produkcji okien, drzwi, bram i systemów fasadowych oraz projektanci i przedstawiciele środowisk naukowych. To tutaj prezentowane będą technologie przyszłości i premiery światowych marek.
Branża stolarki okiennej to jeden z najbardziej konkurencyjnych sektorów polskiej gospodarki. Na krajowym rynku działa już ponad dwa tysiące producentów okien, którzy stale kreują nowe trendy zaskakując nie tylko rozwiązaniami designerskimi, ale przede wszystkim technologicznymi. Wystawcy WinDoor-tech muszą tym wyzwaniom sprostać. Ich oferta prezentowana na targach musi nie tylko podążać za fantazją producentów okien, ale też wpływać na optymalizację kosztów i automatyzację, a co za tym idzie efektywność produkcji.
WinDoor-tech daje polskim oraz zagranicznym firmom możliwość zaprezentowania coraz bardziej wydajnych i energooszczędnych technologii i przekonania do nich producentów stolarki otworowej wystawiających się w tym samym czasie na targach Budma.
źródło: MTP
Komentarze
blog comments powered by Disqus