Centrum Inżynieryjno-Aplikacyjne firmy Balluff
Jolanta Górska-Szkaradek (Balluff Sp. z o.o.) drukuj
24 maja 2016 r. firma Balluff uroczyście otworzyła swoją nową siedzibę we Wrocławiu. Z tej okazji do stolicy Dolnego Śląska przyjechali przedstawiciele zarządu Grupy Balluff oraz firm współpracujących. Motywem przewodnim wydarzenia i jednocześnie mottem stworzonym z myślą o nowym obiekcie było hasło „Discover Creative Solutions”.
Spółka Balluff jest bardzo dobrze znana w branży automatyki przemysłowej, przede wszystkim jako wiodący specjalista w dziedzinie sensoryki. Firma jest częścią międzynarodowej Grupy Balluff.
Polski oddział rozpoczął działalność w 1998 r. w Warszawie, a od 2007 r. działa we Wrocławiu. I właśnie tutaj, w centrum Dolnego Śląska, przy ul. Granicznej 21 A, w 2013 r. odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod nową inwestycję firmy – Centrum Inżynieryjno-Aplikacyjne. Po nieco ponad dwóch latach, 24 maja 2016 r., spółka Balluff zaprosiła ponownie liczne grono dostojnych gości, aby z ich udziałem dokonać uroczystego otwarcia nowej siedziby.
W doborowym gronie
Przybyłych gości powitał Paweł Stefański, prezes zarządu firmy Balluff w Polsce, który jako pierwszy zabrał głos. Jak podkreślił, dla jego spółki był to wyjątkowy dzień i okazja do świętowania sukcesu, jakim z pewnością było otwarcie Centrum Inżynieryjno-Aplikacyjnego. – Nie byłoby to możliwe bez zaufania pokładanego w naszym zespole i silnego przekonania, że możemy stworzyć przestrzeń na światowym poziomie – przestrzeń dla rozwoju – zaznaczył w swoim wystąpieniu Paweł Stefański.
Głos zabrali również członkowie zarządu Grupy Balluff – Florian Hermle oraz Michael Unger. W imieniu Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej z gratulacjami i życzeniami wielu sukcesów oraz dalszego rozwoju wystąpił dyrektor generalny Michael Kern, a Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej reprezentował prezes Dariusz Ostrowski.
Otwarcie obiektu było ponadto okazją do wystąpienia wieloletniego, emerytowanego pracownika Balluff GmbH, Rolfa Loefflera, który przez dziesiątki lat był zaangażowany w rozwijanie działalności firmy Balluff w Polsce, zwłaszcza podczas różnych imprez targowych. W swoim wystąpieniu Rolf Loeffler podkreślił, jak mocno jest związany z Polską i polskim oddziałem firmy. Wręczył też prezesowi Balluff Polska Pawłowi Stefańskiemu obraz z pamiątkowym – bo jeszcze sprzed rozpoczęcia budowy, a więc już historycznym – widokiem działki, na której obecnie stoi Centrum Inżynieryjno-Aplikacyjne.
Prezes polskiej spółki Balluff podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania nowego obiektu. Goście, zanim zobaczyli nowy obiekt w pełnej krasie, obejrzeli najpierw film, który przygotowano specjalnie z tej okazji.
Feta z efektami specjalnymi
Z okazji uroczystości otwarcia centrum inżynierowie z firmy Balluff przygotowali specjalne urządzenie, które zastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi. To efekt połączenia pasji do automatyzacji oraz produktów z bogatej oferty firmy. Trzech panów – Paweł Stefański, Florian Hermle oraz Michael Unger – przy użyciu trzech produktów Balluff uruchomiło sekwencję odliczania, która zakończyła się wyświetleniem napisu „OPEN” na ekranie wykonanym z lamp SmartLight.
Oficjalną część wydarzenia zakończyło grupowe zwiedzanie nowo otwartego obiektu. Na tym jednak uroczystość się nie zakończyła – obejmowała również bankiet, podczas którego w części artystycznej wystąpiła trójka utalentowanych wokalistów tworzących zespół Me Myself And I. Zespół ten komponuje muzykę, bazując na ludzkim głosie. Spotkanie zakończyło show tancerzy ubranych w specjalnie zaprojektowane i zaprogramowane kostiumy, wyposażone w świecące ledowe lampki. Ich występ w całkowicie zaciemnionej sali zrobił na wszystkich duże wrażenie.
Perspektywiczne centrum
Na uwagę zasługuje fakt, iż nowoczesne Centrum Inżynieryjno-Aplikacyjne usytuowane jest w pobliżu węzła autostradowego i lotniska, co zapewne będzie miało duże znaczenie podczas jego eksploatacji. Zbudowane zostało na działce o powierzchni 6000 m2, dzięki czemu możliwa jest stopniowa dalsza rozbudowa, w miarę rosnących potrzeb. Budynek ma dwie kondygnacje, przy czym na parterze zlokalizowane są pomieszczenia szkoleniowo-prezentacyjne dla klientów i laboratorium aplikacyjne, natomiast na piętrze – część biurowo-administracyjna.
Znajdująca się również na parterze duża sala treningowo-konferencyjna może zostać podzielona na mniejsze pomieszczenia, w zależności od potrzeb i wielkości aktualnie opracowywanego projektu. To w tym miejscu integratorzy systemów, producenci maszyn oraz użytkownicy maszyn i systemów automatyki będą zdobywać wiedzę i szukać optymalnych rozwiązań, które wspomagać będą procesy produkcji. Będą też mogli sprawdzić, jak działają one w praktyce.
źródło: Automatyka 7-8/2016
Komentarze
blog comments powered by Disqus