FANUC Polska zaprasza na targi PLASTPOL 2016
Materiał prasowy (FANUC Polska) drukuj
FANUC zaprasza do udziału w XX edycji Targów PLASTPOL, odbywających się w Kielcach w dniach 17 – 20 maja br. Główną atrakcją wystawy FANUC będzie premierowy pokaz aplikacji składającej się z elektrycznej wtryskarki FANUC ROBOSHOT, współpracującej z robotem FANUC LR Mate 200iD. Maszyny zaprezentują nowoczesny, w pełni zautomatyzowany sposób produkcji najbardziej wymagających detali technicznych. Kolejną atrakcją ekspozycji FANUC będzie pierwsza w Polsce prezentacja najsilniejszego robota współpracującego na świecie. Zielony robot FANUC CR-35iA zaprezentuje się jako asystent operatora, pracujący bez potrzeby instalowania zewnętrznych wygrodzeń.
Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL to jedna z najważniejszych okazji do spotkania wiodących firm z branży tworzyw sztucznych i gumy. Ekspozycje targowe od lat przyciągają setki producentów z Polski i Europy, którzy poszukują informacji na temat najnowszych rozwiązań technologicznych, możliwych do zastosowania w wymagających procesach precyzyjnego formowania tworzyw sztucznych.
– Tworzywa sztuczne stosowane są dziś na masową skalę praktycznie w każdej dziedzinie życia i stanowią podstawę funkcjonowania wielu gałęzi globalnego przemysłu, w tym tych najbardziej strategicznych –mówi Sławomir Jankowski, Sales Manager Roboshot w firmie FANUC Polska. – Surowiec to jednak tylko punkt wyjścia. Producenci, którzy funkcjonują w tym dynamicznie rozwijającym się i bardzo konkurencyjnym sektorze, wiedzą, że do osiągnięcia sukcesu niezbędne są przede wszystkim niezawodne maszyny i wydajna technologia produkcji – dodaje.
Potrzeba dostarczenia odpowiedniej technologii to wielka szansa dla firm innowacyjnych, które dostrzegają zmieniające się potrzeby rynku i są gotowe tworzyć rozwiązania na miarę pojawiających się wyzwań. Znakomitym przykładem firmy, która aktywnie uczestniczy w rozwoju najbardziej wydajnych technologii produkcji jest japoński FANUC, który już od ponad 30 lat dostarcza producentom na całym świecie całkowicie elektryczne wstryskarki, pod nazwą FANUC ROBOSHOT.Dziś w ofercie producenta dostępnych jest już 9 modeli wtryskarek, zróżnicowanych pod względem siły zwarcia od 15 ton – do 350 ton.
Firma FANUC kładzie szczególnie duży nacisk na bliską i długofalową współpracę z klientami. –Wciąż wsłuchujemy się w potrzeby rynku i udoskonalamy nasze produkty, tak aby odpowiadały na indywidualne potrzeby producentów. Bardzo zależy nam na tym, by aktywnie wspierać producentów w realizowaniu ambitnych planów produkcyjnych, jak również w przygotowaniu zakładów na nadchodzące wyzwania branży. Targi PLASTPOL to doskonała okazja, by przedstawić polskim firmom nasze sztandarowe rozwiązania, a w szczególności ponadprzeciętne możliwości produkcyjne wtrsykarek ROBOSHOT – mówi Sławomir Jankowski.
Wtryskarki FANUC ROBOSHOT bazują na zaawansowanych technologicznie napędach i sterowaniach własnej marki. Dzięki temu charakteryzuje je niedościgniona precyzja, wyjątkowa stabilność procesu, niezależnie od warunków zewnętrznych, niezawodność działania i możliwość prowadzenia produkcji przy zachowaniu bardzo wysokich wymagań dotyczących czystości produkcji. Z uwagi na swoją funkcjonalność od lat wyróżniają się na rynku i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem producentów na całym świecie. Świadczyć o tym może choćby fakt, że w ciągu każdego miesiąca japońskie fabryki FANUC opuszcza 500 maszyn ROBOSHOT.
Podczas zbliżających się Targów PLASTPOL, firma FANUC zaprezentuje unikalny system produkcyjny pracujący w oparciu o precyzyjną i energooszczędną wtryskarkę elektryczną FANUC ROBOSHOT Alpha-S100iA oraz 6-osiowego robota LR-Mate. Maszyny zostaną zintegrowane w celu realizacji procesu wtryskiwania elementu technicznego, wymagającego zachowania najwyższego poziomu precyzji wykonania. Parametry produkcji detalu będą stale monitorowane poprzez oprogramowanie wtryskarki a ich bieżące wartości będą wyświetlane na linii trendu. Dzięki temu będzie możliwość kontrolowania stabilności parametrów takich jak np. poduszka resztkowa, backflow, etc. Ostatecznym potwierdzeniem i weryfikacją dokładności produkcji będzie kontrola wagi każdego detalu bezpośrednio po jego wyprodukowaniu. Odwiedzający wystawę będą mieli możliwość przyjrzenia się także efektom działania autorskich funkcji FANUC takich jak: AI Mould Protection, AI Ejector Protection, Precise Metering 2&3, Backflow Monitor, które w bezpośredni sposób decydują o jakości wytwarzanych produktów a także płynności i bezpieczeństwie całego procesu wtrysku.
Robot LR-Mate, zamontowany na wtryskarce, będzie odpowiedzialny za kompleksową obsługę detalu – najpierw odebranie detalu z formy wraz z wlewkiem, wyjazd poza strefę roboczą, następnie odłożenie detalu na wagę, odebranie detalu z wagi i jego odłożenie do pojemnika detali gotowych. – Cały proces produkcji będzie monitorowany i prezentowany na ekranach dzięki wykorzystaniu oprogramowania FANUC ROBOSHOT LINK-i, które daje możliwość zdalnego monitorowania i zarządzania produkcją. Dzięki niemu każdy użytkownik może z dowolnego miejsca na świecie monitorować stan swojej wtryskarki i realizowanej przy jej pomocy produkcji. Ma przy tym jednocześnie możliwość wprowadzania niezbędnych zmian. W wersji podstawowej system może obsługiwać do 128 wtryskarek jednocześnie – podkreśla Sławomir Jankowski.
Odwiedzający ekspozycję FANUC będą mogli przyjrzeć się także unikalnemu zielonemu robotowi marki FANUC, który od kilku miesięcy rewolucjonizuje globalny przemysł. FANUC CR-35iA to pierwszy robot współpracujący marki FANUC. Może podnieść ciężar o masie 35 kg, dzięki czemu zasłużył na miano najsilniejszego robota współpracującego na świecie. W 2015 roku FANUC zdecydował się na wprowadzenie robota współpracującego na rynek w związku z konkretnymi potrzebami zgłaszanymi przez klientów, przede wszystkim z branży motoryzacyjnej i metalowej. To właśnie specyfika produkcji w tych sektorach powoduje, że pracownik zmuszony jest do wykonywania całego szeregu powtarzalnych i monotonnych zadań, polegających na podnoszeniu i przemieszczaniu ciężkich, nieporęcznych elementów, co znacznie obniża komfort i bezpieczeństwo jego pracy. Nowy robot FANUC został stworzony po to, by przejąć na siebie te najbardziej uciążliwe, a zarazem najmniej lubiane przez pracowników zadania.
Stanowisko pokazowe przygotowane specjalnie z myślą o targach PLASTPOL zaprezentuje robota CR-35iA w aplikacji przenoszenia i podawania opon samochodowych. Warto podkreślić, że robot będzie pracował w bliskim otoczeniu człowieka, bez dodatkowego systemu bezpieczeństwa w postaci metalowego wygrodzenia. Dodatkowo robot zostanie wyposażony w system wizyjny umożliwiający mu samodzielne odnajdowanie elementów, które należy podać operatorowi, aby ten mógł skupić się tylko na swojej pracy.
źródło: FANUC
Komentarze
blog comments powered by Disqus