Optymalizacja bezpieczeństwa z Rockwell Automation
Materiał prasowy (Rockwell Automation Polska) drukuj
Safety Maturity Index to nowe narzędzie Rockwell Automation, wspomagające producentów w osiągnięciu najwyższego w swojej klasie poziomu bezpieczeństwa. Safety Maturity Index pozwala stwierdzić, gdzie i w jaki sposób producenci powinni zoptymalizować bezpieczeństwo produkcji w celu podniesienia wydajności zakładu.
Firma Rockwell Automation przedstawiła Safety Maturity Index (SMI), narzędzie do samodzielnego przeprowadzenia oceny, dające producentom wgląd w skuteczność ich programów bezpieczeństwa i zdolność do optymalizacji wydajności zakładu. Przydatne w każdej dziedzinie przemysłu, w zakładzie o dowolnej wielkości i w każdym miejscu na świecie narzędzie SMI, pozwala producentom ocenić swoją pozycję w zakresie kultury, zgodności i zasobów bezpieczeństwa.
A co najważniejsze, daje ono wskazówki pomocne w osiągnięciu najwyższego w swojej klasie poziomu bezpieczeństwa.
Trzy główne elementy efektywnego i bezpiecznego miejsca pracy – kultura (zachowanie), zgodność (procedury) i kapitał (technologia) – są jednakowo ważne i wzajemnie zależne w procesie tworzenia solidnego i trwałego programu bezpieczeństwa. Na przykład, stworzenie i utrzymanie prężnej kultury bezpieczeństwa, ale bez inwestowania w technologie bezpieczeństwa i/lub stosowania się do wymagań norm zmniejsza zdolność przedsiębiorstwa do stworzenia bezpiecznego miejsca pracy. Podobnie w przypadku, gdy producenci inwestują w technologie bezpieczeństwa, lecz nie kładą nacisku na znaczenie kultury bezpieczeństwa w swojej organizacji, możliwość wystąpienia ryzyka wciąż pozostaje.
Każdy z filarów bezpieczeństwa daje się zmierzyć przez narzędzie SMI przy pomocy czterech kategorii: SMI 1: minimalizacja inwestycji, SMI 2: osiągnięcie zgodności, SMI 3: unikanie kosztów i SMI 4: perfekcyjność operacyjna. Odpowiadając na szereg pytań, producenci mogą dokonać oceny SMI i określić swoją pozycję w każdej z czterech kategorii. W razie potrzeby raport daje również zalecenia dotyczące możliwości dalszego doskonalenia.
– Korzyści wynikające z optymalizacji bezpieczeństwa poprzez ocenę SMI to przede wszystkim mniejsza liczba wypadków, a także kosztów z nimi związanych. Zwiększa również wydajność zakładu, polepsza efektywność pracy i podnosi się morale pracowników – mówi Grzegorz Bauer, specjalista ds. systemów sterowania związanych z bezpieczeństwem firmy Rockwell Automation. – Aby osiągnąć najwyższy w swojej klasie poziom bezpieczeństwa, należy zacząć od oceny praktyki zawodowej w przedsiębiorstwie, a w chwili obecnej klienci są w stanie dokonać tego samodzielnie.
źródło: Rockwell Automation
Słowa kluczowe
bezpieczeństwo, Optymalizacja bezpieczeństwa, Rockwell Automation, Safety Maturity Index
Komentarze
blog comments powered by Disqus