Platforma ActiveCockpit w Fabryce Roku 2017
Materiał prasowy (Bosch Rexroth Sp. z o.o. ) drukuj
Fabryka układów hamulcowych Bosch otrzymała tytuł „Fabryka Roku 2017” w kategorii „IT dla Przemysłu” w konkursie organizowanym już po raz 6. przez wydawnictwo Trade Media International. Jury doceniło rozwiązania z obszaru Przemysłu 4.0, które zostały już wdrożone w fabryce w Mirkowie. Jednym z nich jest interaktywna platforma komunikacji Active Cockpit firmy Bosch Rexroth.
Fabryka firmy Robert Bosch Sp. z o.o., zlokalizowana w Mirkowie, niedaleko Wrocławia, produkuje zespoły mocy hamowania oraz podzespoły do układów hamulcowych dla przemysłu motoryzacyjnego. Zakład dostarcza klientom szeroką gamę produktów najwyższej jakości, które wyznaczają nowe standardy i umożliwiają zwiększenie bezpieczeństwa ruchu na drogach. Zespoły mocy hamowania wytwarzane w fabryce Bosch we Wrocławiu są dostarczane do większości globalnych producentów samochodów.
ActiveCockpit – wsparcie nadzoru nad produkcją
Fabryka w Mirkowie buduje kompetencje w zakresie nowych technologii. Mając na uwadze kierunek rozwoju przemysłu stosuje w praktyce aktualną wiedzę w zakresie montażu zaawansowanych układów elektronicznych, mechatroniki i rozwiązań Przemysłu 4.0 (Industry 4.0). Nowoczesna fabryka to także nowoczesne rozwiązania w zakresie nadzoru nad produkcją. W tym obszarze w fabryce wykorzystywana jest interaktywna platforma komunikacji ActiveCockpit, która pozwala na wizualizację danych produkcyjnych on-line pochodzących z różnych źródeł.
ActiveCockpit łączy aplikacje świata IT, takie jak planowanie i realizację produkcji, zarządzanie danymi dotyczącymi jakości i e-mailing, z funkcjami oprogramowania maszyn i instalacji przemysłowych. Właściwa informacja wykorzystywana jako podstawa do podejmowania decyzji i optymalizacji procesów na poszczególnych etapach produkcji dostępna jest z jednego źródła. Zakres i szczegółowość prezentowanych danych można dostosować i spersonalizować w zależności od ich odbiorcy. Pozwala to na użytkowanie systemu przez pracowników zmianowych na dużych monitorach zamontowanych w hali produkcyjnej, jak również przez kierownictwo niższego i wyższego szczebla na urządzeniach mobilnych lub komputerach bezpośrednio zainstalowanych na ich stanowiskach pracy.
O firmie Bosch Rexroth
Wydajność, precyzja, bezpieczeństwo i energooszczędność to cechy charakteryzujące napędy i sterowania firmy Bosch Rexroth, które wprawiają w ruch maszyny i urządzenia każdego formatu. Przedsiębiorstwo posiada szerokie doświadczenie w aplikacjach mobilnych, maszynowych i projektowych, jak również automatyzacji przemysłu. Doświadczenie to wykorzystuje przy opracowywaniu innowacyjnych komponentów, indywidualnych rozwiązań systemowych oraz usług. Bosch Rexroth oferuje swoim klientom kompleksowe rozwiązania z zakresu hydrauliki, napędów elektrycznych i sterowań, przekładni oraz techniki przemieszczeń liniowych i montażu. Przedsiębiorstwo, obecne w ponad 80 krajach, osiągnęło w 2016 roku obroty w wysokości 5 mld euro przy zatrudnieniu na poziomie 29 500 pracowników.
źródło: Bosch Rexroth
Komentarze
blog comments powered by Disqus