Powstanie centrum badawczo-rozwojowe New Energy Transfer
Materiał prasowy drukuj
New Energy Transfer 5 lutego otrzymał zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie nidzickiej podstrefy Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dokument wręczony został Prezesowi Zarządu New Energy Transfer sp. z o.o. – Dominikowi Pawlakowi przez Prezesa Zarządu W-M SSE S.A. – Grzegorza Smolińskiego oraz Wiceprezes – Małgorzatę Sobieską zu Schwarzenberg.
Przedmiotem inwestycji będzie budowa w Nidzicy zakładu zajmującego się dostarczaniem urządzeń i kompleksowych instalacji do zamiany ciepła na chłód, odzysku odpadowego ciepła niskoparametrowego na potrzeby produkcji wody gorącej oraz produkcji wody odsolonej przy pomocy technologii sorpcyjnych. W ramach projektu powstanie Centrum B+R Innowacyjnych Technologii Sorpcyjnych NET wyposażone w nowoczesny sprzęt laboratoryjny oraz maszyny i infrastrukturę techniczną. Tak wyposażone przedsiębiorstwo będzie w stanie projektować oraz produkować innowacyjne rozwiązania wykorzystywane w sektorze elektroenergetycznym i przemyśle.
Projekt zakłada poniesienie kosztów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 24 940 000 zł oraz zatrudnienie minimum 20 nowych pracowników. Centrum badawczo-rozwojowe powstanie na działce o powierzchni 2,8144 ha.
New Energy Transfer sp. z o.o. działa w obszarze innowacyjnych technologii w zakresie zagospodarowania ciepła odpadowego i efektywności cieplnej, w szczególności specjalizujące się we wdrażaniu i komercjalizacji technologii sorpcyjnych na potrzeby produkcji chłodu i wody odsolonej oraz kompleksowej realizacji projektów inwestycyjnych w tej dziedzinie.
Przedsiębiorstwo, jako pierwsze w Polsce wyprodukowało adsorpcyjne agregaty chłodnicze, dedykowane do współpracy z sieciami ciepłowniczymi. Skomercjalizowało innowacyjną trójzłożową technologię adsorpcyjnej produkcji chłodu oraz jako pierwsze w kraju zrealizowało przy pomocy technologii sorpcyjnych absorpcyjne pompy ciepła dużej mocy do zastosowań energetycznych.
New Energy Transfer sp. z o.o. działa na rynku międzynarodowym, w szczególności w krajach Zatoki Perskiej. Firma współpracuje z Akademią Górniczo – Hutniczą w Krakowie, Politechniką Śląską w Gliwicach, Politechniką Wrocławską i Politechniką Częstochowską. Jako jedyne przedsiębiorstwo w UE może pochwalić się „Master Research Collaboration Agreement” podpisanym z National University of Singapore – uczelnią nr 1 w azjatyckich rankingach.
Komentarze
blog comments powered by Disqus