ProSoft Technology wprowadza pięć nowych bramek dostępowych zapewniających transmisję danych między standardami Modbus, EtherNet/IP i PROFINET
informacja prasowa drukuj
Standard PROFINET został opracowany do zastosowań w szybkich aplikacjach, m.in. z zakresu robotyki, w szybkich przenośnikach i prasach. Jako standardowy protokół ethernetowy sterowników PAC produkcji Siemens i GE znalazł szerokie pole zastosowań w wielu gałęziach przemysłu na całym świecie. Obecnie ProSoft Technology pomaga użytkownikom łączyć kontrolery PROFINET z urządzeniami Modbus lub EtherNet/IP za pomocą pięciu nowych bramek dostępowych.
Jeśli posiadasz urządzenia z interfejsem Modbus pracujące w kilku odrębnych sieciach, z pewnością zainteresujesz się naszą bramką PROFINET Device na Modbus Serial z czterema portami szeregowymi. Chcesz uniknąć zmian adresów IP przy komunikacji swojego urządzenia OEM ze sterownikiem PLC? Bramka dostępowa Modbus TCP/IP to PROFINET Device z dwoma kartami ethernetowymi pozwoli to zrealizować, gdyż umożliwia ona komunikację z urządzeniami znajdującymi się w dwóch różnych podsieciach.
Jeśli chcesz uzyskać połączenie z pojedynczą siecią szeregową, właściwym wyborem będzie bramka Modbus Serial to PROFINET Device z jednym portem szeregowym. Jeśli natomiast wszystkie Twoje urządzenia ethernetowe pracują w tej samej podsieci, idealnym rozwiązaniem będzie bramka Modbus TCP/IP to PROFINET Device z jednym portem Ethernet.
Wspomniane bramki stanowią rozszerzenie większej rodziny bramek PLX30, obejmującej również wersję EtherNet/IP to PROFINET Device. Ten model może być wykorzystany w zastosowaniach takich jak komunikacja PLC—PLC, interfejsy SCADA czy systemy koncentracji danych. Nasz sterownik EtherNet/IP obsługuje wiele połączeń I/O, zapewniając szybki i spójny transfer danych wraz z możliwością priorytetyzowania transferów poprzez ustalanie różnych szybkości aktualizacji dla danych kontrolnych i diagnostycznych. Pozwala to wysyłać dane o niższym priorytecie z mniejszą szybkością.
Wszystkie bramki z nowej oferty zapewniają szybki, dwukierunkowy transfer danych z wymianą 1440 bajtów danych wejściowych i 1440 bajtów danych wyjściowych. Są dostępne w wersjach master i slave. Obsługują do 100 komend modbus RTU na każdym z portów niezależnie.
Bramki szeregowe zawierają wbudowaną funkcję Data Analyzer przydatną przy rozwiązywaniu ewentualnych problemów. Zapewniają obsługę do 10 klientów i 10 serwerów Modbus TCP/IP. Mogą pracować w przedziale temperatur od –25 °C do +70 °C. Opcja zapisu konfiguracji na karcie SD pozwala na jej szybkie odzyskanie w razie awarii.
Więcej informacji pod adresem http://psft.com/A94.
źródło: Mepax
Słowa kluczowe
bramka dostępowa, Ethernet/IP, gate, Modbus TCP/IP, profinet
Komentarze
blog comments powered by Disqus