Przemysłowe hotspoty ProSoft Technology doskonałym rozwiązaniem dla rynków IT i OT
Materiał prasowy drukuj
Przemysłowe hotspoty firmy ProSoft Technology należą do rzadko spotykanych rozwiązań satysfakcjonujących oba rynki, IT i OT.
Moduły radiowe obsługują protokół SNMP szeroko wykorzystywany przez personel IT. Jeśli chodzi o rynek OT, obecnie wprowadzono do nich obsługę obiektów embedded EtherNet/IP i agenta Modbus.
– Nowo wprowadzona obsługa obiektów embedded EtherNet/IP i agenta Modbus w przemysłowych hotspotach pozwala użytkownikowi wykonywać diagnostykę połączenia radiowego w jego sterowniku PLC, gdzie dane mogą być analizowane i przyczyniać się do ograniczania przestojów linii technologicznych – mówi Keith Blodorn, dyrektor programu bezprzewodowego firmy ProSoft. – Cecha ta stanowi doskonały przykład, jak Industrial Internet of Things może pomóc inżynierom wykorzystywać zebrane dane do poprawy funkcjonowania ich procesów.
Nowe moduły charakteryzują się bardzo krótkimi czasami przełączania, poniżej 10 ms, dzięki czemu nadają się do zastosowań w szerokim spektrum aplikacji: zautomatyzowanych systemach magazynowych, pojazdach autonomicznych, liniach produkcyjnych samochodów i wielu innych.
W systemach wykorzystujących szybkie protokoły I/O, jak podkreśla Blodorn, opóźnienie w roamingu dłuższe niż to zapewniane przez urządzenia firmy ProSoft może uniemożliwić pracę maszyny. W najbardziej wymagających zastosowaniach, ultra-szybki roaming stanowi doskonałe zabezpieczenie przed tego typu sytuacjami.
Przemysłowe hotspoty obsługują systemy śledzenia tagów AeroScout, pozwalając lokalizować dowolne obiekty lub osoby (np. górników) oraz monitorować szeroką gamę prowadzonych operacji. Pracujesz z aplikacją korzystającą z rozproszonych punktów I/O lub systemem nadzoru wideo? Funkcje QoS pozwalają użytkownikom ustalać różne szybkości transmisji w celu optymalnego wykorzystania pasma ethernetowego.
Do aplikacji pracującej w trudnych warunkach środowiskowych, ProSoft Technology może zaoferować wodo- i pyłoszczelne hotspoty odporne na czynniki atmosferyczne, nadające się do zastosowań między innymi w szybach naftowych czy też w kopalniach.
Nowe moduły radiowe zapewniają bezpieczeństwo transmisji wynikające z szyfrowania danych w standardzie AES z kluczem 128-bitowym. Parametry konfiguracyjne są zapisywane na karcie microSD, dzięki czemu w razie awarii mogą zostać szybko przywrócone, skracając przestój linii technologicznej. Dodatkową zaletą jest możliwość współpracy z kablem promieniującym. Jest to doskonałe rozwiązanie w aplikacjach z mechanizmami obrotowymi, w których wcześniej korzystano z pierścieni ślizgowych. Kabel promieniujący skraca czas serwisowania i przestojów wynikających ze zużywania się pierścieni, równocześnie zapewniając niezakłóconą transmisję sygnału do anteny obrotowej bez interferencji z innymi źródłami sygnałów radiowych w gęstej zabudowie przemysłowej.
źródło: ProSoft Technology
Komentarze
blog comments powered by Disqus