Sterownik CompactLogix 5380 dedykowany dla wymagających aplikacji
Materiał prasowy (Rockwell Automation Polska) drukuj
Producenci i dostawcy podlegają ciągłym naciskom mającym na celu zwiększenie szybkości i wydajności produkcji, przy jednoczesnym zachowaniu jakości. Wzrasta również zapotrzebowanie na inteligentne maszyny. Nowy sterownik Allen-Bradley CompactLogix 5380 firmy Rockwell Automation wychodzi naprzeciw tym wymaganiom – zapewnia rozbudowaną komunikację, zwiększoną dokładność i wydajność aplikacji (do 20% w porównaniu z poprzednimi wersjami CompactLogix).
Idealny do szybkich aplikacji z obsługą do 20 osi servo, 5380 jest ofertą systemu Zintegrowanej Architektury dla wydajnych maszyn. Nowy CompactLogix zbudowany jest w oparciu o nową szynę systemu I/O Allen-Bradley serii 5069, nieporównywalnie szybszą od poprzedniej, zapewniającą czas reakcji na poziomie 0,2 milisekund. Funkcje wyzwalania i załączania na określony czas wyjść zapewniają niemal natychmiastowe wykonanie zadania.
– Nasz nowy sterownik jest szczególnie pomocny w szybkich aplikacjach, np. stosowanych przy pakowaniu, gdzie krótki czas reakcji ma krytyczne znaczenie dla zachowania płynności procesu produkcyjnego − mówi Krzysztof Szulc, inżynier wsparcia technicznego w Rockwell Automation. – Dodatkowe funkcje takie jak scheduled outputs i event triggers, które są nowością w rodzinie CompactLogix, pozwalają inżynierom projektować maszyny z wyższym stopniem dokładności i precyzji – dodaje Szulc.
Dodatkowo, podwójny konfigurowalny 1-gigabitowy port Ethernet może obsługiwać topologię ringu DLR lub dwie niezależne sieci IP. Zdolność tworzenia wielu adresów IP jest szczególnie przydatna wówczas, gdy potrzebne jest rozdzielenie między siecią produkcji lub maszyny a siecią nadrzędną, np. poziomu przedsiębiorstwa.
Diody diagnostyczne pokazują status połączeń, stan procesora i modułów we/wy. Umożliwia to operatorom i technikom natychmiastowe rozpoznanie problemów, bez potrzeby przyłączania sterownika do komputera. Wbudowane w jednostkę centralną złącze zasilające moduły pozwala na redukcję okablowania kart I/O.
CompactLogix 5380 wspiera także rozszerzone funkcje bezpieczeństwa, jako część strategii „defense-in-depth” w odniesieniu do ochrony infrastruktury, zasobów i własności intelektualnej. Sterownik współpracuję z mechanizmami bezpieczeństwa i funkcjami oprogramowania takimi jak szyfrowany i sygnowany firmware, detekcja zmian w kontrolerze, log audytu. Możliwa jest również kontrola dostępu do podprogramów, instrukcji, jak i całego sterownika i jego projektu.
Podobnie, jak w przypadku innych sterowników Logix, do konfiguracji i tworzenia projektu sterownika CompactLogix 5380 inżynierowie stosują oprogramowanie Rockwell Software Studio 5000. Wszystkie dane zostają określone raz, po czym są dostępne i gotowe do ponownego użycia w całym środowisku Studio 5000, co znacznie przyśpiesza projektowanie systemu i przekazanie go do użytku.
źródło: Rockwell Automation
Komentarze
blog comments powered by Disqus