System MindSphere firmy Siemens podtrzymuje dynamikę rozwoju Przemysłowego Internetu Rzeczy
Materiał prasowy drukuj
Przemysłowy Internet Rzeczy (Industrial Internet of Things, IIoT) może znacznie poprawić globalną produktywność. Firma Accenture szacuje, że ostatnia fala innowacji cyfrowych przyspieszy reorganizację sektorów, które odpowiadają za prawie dwie trzecie światowej produkcji i spowoduje jej wzrost o 14,2 bln USD do roku 2030.
Firmy na całym świecie w dalszym ciągu pracują nad strategiami IIoT i wdrażaniem rozwiązań. W związku z tym, coraz częściej współpracują one z firmą Siemens i wybierają system MindSphere – oparty na chmurze obliczeniowej otwarty system operacyjny IoT, jako fundament dla swoich programów IIoT.
Niedawno Siemens znalazł się w gronie przedsiębiorstw, które zostały zaproszone przez firmę badawczą Forrester do udziału w rankingu The Forrester Wave™: Platformy oprogramowania dla Przemysłowego Internetu Rzeczy. W tej ocenie (za IV kwartał 2019 roku) system MindSphere firmy Siemens został uznany za wiodącą platformę oprogramowania dla Przemysłowego Internetu Rzeczy. W ciągu ostatniego roku MindSphere znacznie rozszerzył swój program partnerski. Poinformowano o pozyskaniu ważnych nowych klientów oraz rozbudowie platformy Mendix o usługi chmurowe i aplikacyjne dla inżynierii cyfrowej oraz Przemysłowego Internetu Rzeczy, napędzanej przez system MindSphere, który jest sercem portfolio Xcelerator.
Według firmy badawczej Forrester, system MindSphere wykorzystuje mocne strony Siemens w zakresie urządzeń przemysłowych i sterowników, ale nie ogranicza się do interakcji ze sprzętem Siemens. Firma w dalszym ciągu podkreśla znaczenie cyfrowego bliźniaka, a system MindSphere odgrywa kluczową rolę w przekształceniu tej wizji w pragmatyczne i proste do wdrożenia rozwiązanie. System MindSphere jest dobrze dostosowany do klientów z rozwiązaniami Siemens, ale zasługuje również na uwagę każdej firmy przemysłowej, która chciałaby wykorzystać rozległą wiedzę w zakresie domen oraz doświadczenie, która firma zdobyła podczas swojej własnej wewnętrznej transformacji cyfrowej. Zapraszamy do pobierania raportu na stronie www.siemens.com/forrester-iiot-wave.
System MindSphere pomaga firmom zrozumieć dane, ponieważ łączy produkty, fabryki, systemy i maszyny ze światem cyfrowym w szybki i bezpieczny sposób. Uwalniając bogactwo danych z każdej maszyny i systemu w firmie, MindSphere może przekształcić te dane w produktywne wyniki biznesowe za pomocą potężnych aplikacji przemysłowych z zaawansowaną analityką. System MindSphere jest bezpiecznym i skalowalnym kompleksowym rozwiązaniem przemysłowym. Pozwala na łączenie zasobów i dostarcza praktyczne informacje, które mogą być wykorzystywane w działalności gospodarczej w celu zwiększenia produktywności i wydajności.
– W ciągu ostatniego roku pracowaliśmy nad rozbudową i doskonaleniem systemu MindSphere. Obecnie mamy ponad 500 partnerów, z którymi pracujemy nad systemem MindSphere, takich jak między innymi Microsoft, AWS, Arrow oraz Alibaba. Dzięki temu osiągnęliśmy sukces na chińskim rynku, gdzie ostatnio wprowadziliśmy program partnerski” – powiedział Ray Kok, starszy wiceprezes i dyrektor generalny ds. rozwiązań w zakresie aplikacji chmurowych w firmie Siemens Digital Industries Software. – Jesteśmy dumni z tego, że uznano nas za lidera w raporcie Forrester Wave. Bazując na tych dokonaniach, będziemy w dalszym ciągu wspierać naszych klientów w osiąganiu ich celów.
źródło: Siemens
Słowa kluczowe
IIoT, internet rzeczy, iot, MindSphere, Przemysłowy Internet Rzeczy, Siemens
Komentarze
blog comments powered by Disqus