Zapraszamy na "Dni Otwarte Omron: Robotry Scara"
Serdecznie zapraszamy do udziału w „Dniu Otwartym Omron”, który odbędzie się 23 marca na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej. W trakcie spotkania uczestnicy poznają teorię, popartą praktycznym zastosowaniem robotów Scara (Selective Compliance Assembly Robot Arm).
Roboty Scara znajdują idealne zastosowanie w aplikacjach typu pick & place: do produkcji wielkoseryjnych, automatycznych, typowych dla przemysłu spożywczego, kosmetycznego i farmaceutycznego. Konstrukcja robota umożliwia szybkie przemieszczanie się ramienia pomiędzy wyznaczonymi punktami, a jednocześnie sprawia, że sam robot zajmuje minimalną przestrzeń montażową. Zastosowaniem robota Scara jest również kontrola jakości produkowanych wieloseryjnie detali, gdzie można połączyć przekładanie produktów z ich kontrolą, ponieważ roboty Scara mogą być wyposażone w wizyjny system kontroli jakości.
System wizyjny jest zintegrowany ze sterowaniem robotów Scara, więc podłączenie jest bardzo łatwe, a przy tym nie wyklucza zastosowania innych systemów wizyjnych poprzez szeroką gamę połączeń sieci przemysłowych np. Ethernet, Devicenet, Profibus.
Warto zaznaczyć również, że przy aplikacjach typu pick & place możemy używać funkcji trackingu. Inną ważną cechą robotów Scara może być precyzyjne podążanie robota wg nieregularnych krzywych w przestrzeni X-Y-Z. Przykładem aplikacji wykorzystującej ww cechę jest nakładanie kleju, uszczelnienia.
Szerokie zakresy zasięgu i masy użytecznej wahają się od 120 mm do 1200 mm i od 1 kg do 50 kg, co umożliwia dokładną kontrolę robota wykorzystywanego w Twoim zastosowaniu. Specjalne wersje, takie jak typy do czystych pomieszczeń i odporne na pył/kapanie płynów umożliwiają instalację w krytycznych środowiskach dla zastosowań w branży spożywczej i farmaceutycznej. Modele z serii XG cechują się nadzwyczaj niezawodną technologią dzięki prostocie układów mechanicznych wykorzystywanych dla każdej osi..
- Zwiększona niezawodność (brak pasków w urządzeniach serii XG, brak części elektronicznych w ruchomych układach)
- Większa precyzja i szybkość
- Minimum konserwacji
- Zwiększona sztywność
- Prostota użytkowania
- Bardzo kompaktowa budowa
- Wiele opcji podłączenia
- Zintegrowane funkcje wizyjne i śledzenia ruchu przenośników
Uczestnicy seminarium poznają sposoby integracji i programowania oraz zasady współpracy robota z systemami wizyjnymi. Zaprezentowane zostaną dwa stanowiska demonstracyjne robotów SCARA Omron, w tym jedno z systemem wizyjnym.
Agenda:
9:00 - 9:15 Powitanie Gości
9:15 - 11:50 Część teoretyczna
Miejsce: Sala konferencyjna 102A-102B
Wstęp wolny.
12:30 - 16:00 Część praktyczna dla gości
Miejsce: Sala Dydaktyczna 021A (Patio)
Uwaga: Udział w części praktycznej będą mogły wziąć tylko te osoby, które wcześniej zarejestrują się, przesyłając swoje dane (imię, nazwisko, nazwa firmy) na adres: seminarium_omron_plodz@dlserwis.pl
Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 20. marca. Ilość miejsc jest organiczona, decydująca będzie kolejność zgłoszeń.
Współorganizatorem spotkania jest firma DL Serwis
Więcej informacji o robotach Scara firmy Omron
źródło: Omron
Słowa kluczowe
DL Serwis, Dni otwarte Omron, Politechnika Łódzka, roboty scara
Komentarze
blog comments powered by Disqus