2,10,30

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA SERWISU AUTOMATYKAONLINE.PL I POBIERZ DARMOWY NUMER "AUTOMATYKI"!

okładka Automatyka

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP, z siedzibą w Warszawie przy ul. Al. Jerozolimskie 202, 02-486 Warszawa, w celach marketingowych, w tym marketingu bezpośredniego. Oświadczam, że zostałem poinformowany/a o prawie do wglądu, modyfikacji oraz usuwania moich danych osobowych.

*Wyrażam zgodę na przesyłanie mi informacji handlowej (w tym informacji handlowej partnerów portalu AutomatykaOnline.pl) za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 2002 nr 144, poz. 1204).

*Wyrażam zgodę na używanie przez Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP, z siedzibą w Warszawie przy ul. Al. Jerozolimskie 202, 02-486 Warszawa, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, których jestem użytkownikiem, dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. 2004 nr 171 poz. 1800).

*Akceptuję regulamin portalu AutomatykaOnline.pl oraz politykę prywatności serwisu.




ZAMKNIJ OKNO

Dziękujemy!

Prawie gotowe ... Musimy potwierdzić Twój adres email. Aby zakończyć proces subskrypcji, należy kliknąć link w mailu, który właśnie wysłaliśmy do Ciebie.

Po akceptacji zapisu na newsletter zostanie przesłany do Ciebie numer promocyjny miesięcznika Automatyka.

ZAMKNIJ OKNO

Dziękujemy za próbę ponownego zapisu na nasz newsletter.

Twój mail już jest w naszej bazie!

W przypadku pytań, prosimy o kontakt:
redakcja@automatykaonline.pl

ZAMKNIJ OKNO

This website uses cookies

W celu zapewnienia najwyższej jakości usług strona używa plików cookies. Szczegóły w polityce prywatności serwisu.

POL ENG
a a a
Search
  • Login
  • Sign up
Site map Site map
AutomatykaOnline.pl
  • Home page
  • News
  • Interviews
  • Application
  • Articles
  • Events
  • Companies
  • Products
Search
Automatyka 11/2025

Automation11/2025

In this issue:
  • Interview with Paweł Hoerner de Roithberger and Paweł Reszel, National Instruments
  • Cybersecurity of industrial control systems
  • Signaling columns
  • Magazine
  • Contact
  • Advertisement
Articles
  • Building Automation
  • Safety
  • Druk 3D
  • Electrics
  • Energy
  • Energia
  • Building Automation
  • Communication
  • Computers and HMI
  • Building Automation
  • Assembly and Conveyance
  • Software
  • Pneumatics
  • Measurements
  • Prawo i normy
  • Przemysł 4.0
  • Robotics
  • Control
  • Visions Systems
  • Drives
  • Technika łożyskowa
  • Technologia obróbki
  • Services
  • Building Automation
  • Others
Expand all
  • Home page
  • Articles

Nowe oprogramowanie Zuken E3.EDM

Andrzej Barciński print

Wednesday December 04 2013
Nowe oprogramowanie; źródło: Zuken
Tweet

Firma Zuken, międzynarodowy dostawca oprogramowania i usług doradztwa w zakresie projektowania i produkowania instalacji elektrycznych, wprowadziła nowe rozwiązanie do zarządzania danymi projektowymi w formacie E3.series.

E3.EDM (Engineering Data Management) powstało na bazie stworzonego w Zuken oprogramowania E3.series oraz opracowanej przez Contact Software platformy EDM CIM Database. Dostarcza dane i zarządza procesami zintegrowanymi z oprogramowaniem E3.series na potrzeby projektowania przewodów elektrycznych, okablowania, wiązek elektrycznych , systemów sterowania i instalacji hydraulicznych.  E3.EDM jest pierwszym rozwiązaniem, które umożliwia zarządzanie oryginalnymi danymi E3.series i dzięki temu usprawnia kluczowe procesy projektowania instalacji elektrycznych i hydraulicznych.

Projektowanie instalacji elektrycznych i hydraulicznych wymaga bardzo specyficznego zarządzania danymi i procesami. Z perspektywy projektantów instalacji elektrycznych możliwości E3.EDM, stanowią płynne rozszerzenie istniejącego środowiska pracy E3.series i świetnie spełniają wymagania. Dzięki modelowi umożliwiającemu wykorzystanie danych własnych E3.series możliwe staje się zarządzanie projektami na poziomie arkusza projektowego jak i całego urządzenia. Dzięki temu inżynierowie mogą projektować zgodnie ze swoimi indywidualnymi preferencjami, zamiast dostosowywać proces pracy do zaimplementowanego w firmie rozwiązania EDM. Mogą ponadto od razu sprawdzić, które komponenty zostały wykorzystane w danym projekcie.

Kierownicy projektów skorzystają natomiast dzięki możliwościom zintegrowania przepływu prac inżynieryjnych, zarządzania zasobami oraz projektami. Menedżerowie IT otrzymają rozwiązanie, które można zintegrować z obecnie stosowanymi w firmie systemami PLM i ERP, które może być dostosowane ora do specyficznych, dynamicznie się zmieniających wymogów i danej firmy.

Obecnie, w ramach programu pilotażowego, oprogramowanie E3.EDM jest testowane przez firmę Faymonville, która zajmuje się produkcją naczep stosowanych w transporcie specjalnym.

źródło: Zuken

Keywords

e3.edm, e3.series, hydraulika, instalacje, naczepy, oprogramowanie, projektowanie, wiązki kablowe, zuken

Related articles

  • Pompa EHP firmy Parker złotym medalistą targów Automaticon
  • Nowe zawory ze stali nierdzewnej firmy Danfoss
  • Nowy przetwornik ciśnienia HM20-2x dla układów hydraulicznych
  • System sterowania posypywarką ISC
  • Hydrauliczny układ Start-Stop (HSS) dla maszyn budowlanych

Newsletter

Stay up to date with current information.

Comau videos YouTube

Show more videos
Inżynier wie

Events

Show more events
1 Jan Training

Zwiedzanie centrum efektywnej prefabrykacji szaf sterowniczych

1 January 2025 – 31 December 2025
11 Dec Training

Bezpieczeństwo maszyn - algorytm wyznaczania Poziomu Nienaruszalności Bezpieczeństwa SIL

11–12 December 2025
11 Dec Training

Combo - Dyrektywa maszynowa i nowe rozporządzenie (UE) maszynowe - efektywna ocena zgodności i ocena ryzyka maszyn

Wrocław 11–19 December 2025
11 Dec Training

Część 1 - Dyrektywa maszynowa i nowe rozporządzenie (UE) maszynowe w szczegółach, czyli jak profesjonalnie zorganizować ocenę zgodności i ocenę ryzyka maszyn?

Wrocław 11–12 December 2025
  • facebook
  • Tweeter
  • google+
  • RSS AutomatykaOnline
  • About Us
  • Sales and customer service
  • Privacy Policy
  • Presentation
  • Terms of Use
  • Accessibility Statement
  • Contact Us
  • Contact form
  • Media cooperation
  • Portal Editorial
  • Automatyka Editorial
  • Advertising
  • Advertising contact
  • Advertising in "Automatyka"
  • Newsletter
AutomatykaOnline.pl

© 2014 by Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP. All rights reserved.
created by: TOMP