Wielofunkcyjna bramka IoT Gateway 30 od Weidmüller
Materiał prasowy print
Modem 4G/LTE zapewnia elastyczną łączność mobilną. Wszechstronne opcje połączenia realizowane są poprzez interfejsy szeregowe i protokoły (Modbus RTU, TCP, OPC UA, MQTT, RFC1006...). Bramka IoT Gateway 30 ma ponadto zintegrowaną usługę zdalnego dostępu u-link i zintegrowany węzeł Node-RED do programowania aplikacji.
Automatyka przemysłowa od lat przechodzi szybką transformację. Weidmüller zawsze kieruje się wynikającymi z niej wymaganiami, opracowując swoje inteligentne urządzenia, takie jak bramka IoT Gateway 30. Ta wielofunkcyjna bramka jest logicznym rozszerzeniem portfolio firmy. Z jednej strony zapewnia bardzo potrzebne połączenie czujnika z chmurą, a z drugiej strony – pozyskując i wstępnie przetwarzając dane z urządzeń – zapewnia utrzymanie kosztów operacyjnych na niskim poziomie, ponieważ każda wysyłana wiadomość kosztuje. Jeśli dane są agregowane lub wysyłane tylko w przypadku określonych zdarzeń, minimalizuje to nakłady wymagane do wymiany informacji.
Dzięki łączności mobilnej bramka może być używana w dowolnym miejscu, niezależnie od istniejącej infrastruktury. Weidmüller wykorzystuje w tym celu standard 4G LTE.
Wstępne przetwarzanie danych odbywa się przy użyciu otwartego standardu IoT Node-RED, który jest już zintegrowany z IoT Gateway 30. Pozwala to użytkownikowi na zastosowanie własnego programowania aplikacji lub skorzystanie z wielu predefiniowanych funkcji użytkowników społeczności Node-RED.
Dostęp do urządzeń i sterowników obiektowych odbywa się za pośrednictwem wspólnych interfejsów i protokołów, takich jak Modbus RTU, TCP, OPC UA, MQTT lub RFC1006, co ułatwia połączenie z istniejącymi systemami. W większości przypadków nie są konieczne żadne zmiany w używanym systemie sterowania. W celu dalszego wykorzystania, dane są przesyłane do wewnętrznych systemów IT lub chmurowych, takich jak Azure, AWS czy IBM.
Z bramką jest również zintegrowana usługa zdalnego dostępu u-link firmy Weidmüller. Gwarantuje to szybki i bezpieczny dostęp do maszyn i instalacji. Ponadto historyczne dane procesowe mogą być przechowywane w chmurze u-link i można generować indywidualne pulpity nawigacyjne oraz alarmy. Nie będąc ekspertem można szybko i łatwo skonfigurować intuicyjny interfejs i dostosować go do struktur procesu. Weidmüller łączy zatem Internet Rzeczy i opcje zdalnego dostępu w jednym portalu.
Bramka IoT Gateway 30 imponuje wyjątkowo małymi wymiarami, pomimo wielu zintegrowanych interfejsów, co sprawia, że nadaje się do zastosowania w szafie sterowniczej, W przypadku zastosowań obiektowych poza szafą, bramkę Weidmüller IoT Gateway 30 można łatwo i bezpiecznie zintegrować z obudową FieldPower.
Dzięki kompleksowemu, nowoczesnemu i skoordynowanemu portfolio firmy Weidmüller, obsługującemu Internet Rzeczy, droga do przemysłowego IoT może być prosta – „od danych do wartości”. Zarówno w przypadku zastosowań w nowo powstających obiektach, jak i obiektach modernizowanych. Nasze rozwiązania obejmują akwizycję, wstępne przetwarzanie, komunikację i analizę danych. Świetnym ich przykładem jest nowa bramka IoT Gateway 30, stanowiąca dostosowane rozwiązanie IoT od czujnika po chmurę.
Weidmüller Sp. z. o.o.
00-876 Warszawa, ul. Ogrodowa 58
tel. 22 510 09 40, faks: 22 510 09 41
biuro@weidmueller.com
www.weidmuller.pl
source: Automatyka 10/2021