AUTOMATICON. Przewodnik po targach
Materiał prasowy drukuj
Zapraszamy do zapoznania się z naszym przewodnikiem targowym, w którym znajdują się m.in. lista wystawców i seminariów oraz opinie tegorocznych wystawców.
Opinie wystawców tegorocznych targów Automaticon
Zespół Faulhaber Polska
Targi Automaticon, które odbędą się 20–23 marca 2018 r. w Warszawie, to najważniejsze wydarzenie tego typu w Polsce, związane z automatyką, regulacją i sterowaniem, pomiarami, robotyką czy napędami. W tym czasie prezentowane są najnowsze produkty, oprogramowanie, podzespoły czy urządzenia pomiarowe. Wysokowydajne systemy napędowe Faulhaber są projektowane do takich właśnie zastosowań.
Firma Faulhaber będzie miała przyjemność przedstawić najnowsze trendy w technologii produkcji napędów do najbardziej wymagających oraz innowacyjnych środowisk pracy. Hala 1, stoisko A-9 to miejsce, w którym będzie można doświadczyć, co znaczy wydajność, niezawodność oraz moc zamknięta w minimalnych wymiarach napędów, a także jakie możliwości kryją w sobie wszechstronne napędy z gamy Faulhaber.
W tegorocznej edycji Faulhaber zaprezentuje nowości, które pojawiły się w ostatnim roku. Będą to m.in. nowe silniki liniowe – rozszerzenie obecnej linii serii LM, bezszczotkowy serwomotor 2264…BP4 oraz wzmocnione przekładnie planetarne serii R do integracji z silnikami Faulhaber.
Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego stoiska!
igus Polska
Targi Automaticon są dla nas niezmiennie bardzo atrakcyjnym miejscem do prezentowania firmy. Podobnie jak w przypadku innych targów, jest to okazja do wielu spotkań z klientami, zarówno obecnymi, jak ipotencjalnymi, a także możliwość zaprezentowania naszych nowości branżowych. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że to właśnie nowe produkty najbardziej przyciągają uczestników targów do naszego stoiska. Zaprezentujemy m.in. prowadniki Seria E4.1L - E4.1Lean. Nowa, usprawniona budowa prowadnika pozwala na skrócenie czasu konfekcji przewodów oraz montażu prowadnika aż do 80 proc. Atrakcją na pewno będzie również robot KUKA czy prowadniki z gamy isense wyposażone w liczne czujniki oraz moduły pomiarowe, które umożliwiają wykrycie nadmiernego ścierania produktu oraz uzyskanie informacji, kiedy konieczne będą prace serwisowe.
Zawsze bardzo nas cieszy, że rośnie nie tylko portfolio naszych nowych produktów, ale też gama naszych odbiorców.
Zapraszamy na stoisko igus E-1 na targach Automaticon. Nasi doradcy czekają na Państwa.
Hubert Kowalczyk
Junior Product Manager e-prowadniki
Staubli
Podczas targów firma Stäubli zaprezentuje na swoim stoisku m.in. najnowszą generację robotów sześcioosiowych TX2. Są to maszyny przystosowane do współpracy bezpośredniej z człowiekiem. Zastosowane mechanizmy bezpieczeństwa pozwalają na rezygnację z zamkniętych cel. Na stoisku będzie można również obejrzeć szeroką gamę szybkozłączy przemysłowych, zmieniarek narzędzi dla robotów przemysłowych, złączy elektrycznych oraz akcesoriów pomiarowych.
Wojciech Sołtan
techniczny doradca handlowy/Connectors Division
W2
Podczas bieżącej edycji targów Automaticon zaprezentujemy szeroką gamę urządzeń sygnalizacyjnych stosowanych w przemyśle. Oprócz tradycyjnych sygnalizatorów akustycznych, optycznych czy akustyczno-optycznych zostaną zaprezentowane sygnalizatory głosowe serii SG-Wgw, które umożliwiają tworzenie własnych komunikatów głosowych. Przedstawione zostaną również wieże sygnalizacyjne serii WS-Ad, TS-Ad oraz moduły do ich sterowania. Ponadto zaprezentowane zostaną rozwiązania systemowe, m.in. Zewnętrzny System Parkowania ZSP-01, który umożliwia precyzyjne dokowanie pojazdów przy rampie przeładunkowej.
Zaprezentujemy też nowość, którą będzie Wizualny System Zarządzania Produkcją. Rozwiązanie to umożliwia m.in. przypisywanie zadań produkcyjnych pracownikom, obustronną komunikację między pracownikiem abrygadzistą oraz analizę zebranych danych. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska H2, hala 3.
Mitsubishi Electric
Tegoroczna edycja targów Automaticon będzie skupiać się przede wszystkim na Przemyśle 4.0. Na stoisku Mitsubishi Electric nie zabraknie praktycznych rozwiązań, dzięki którym firmy mogą być jeszcze bardziej efektywne przy zachowaniu najwyższej jakości produkcji. W tym roku przeniesiemy Państwa w wirtualny świat – pokażemy jak można zintegrować wiele maszyn czy systemów, zbierać z nich dane, które można zwizualizować na wielkoformatowych wyświetlaczach. Podpowiemy co warto monitorować, by usprawnić działanie zakładów, zwiększyć efektywność i zmniejszyć czas nieplanowanych postojów. Zapraszamy Państwa na nasze stoisko: B-14/C-9, hala 1.
Paulina Misterska
Marketing Specialist
Sabur
Zapraszamy do odwiedzenia stoiska firmy Sabur – A-2/B-1 w hali 1 – podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów Automaticon 2018.
Odwiedzając nasze stoisko, mogą Państwo liczyć na fachową informację o nowych produktach i zrealizowanych wdrożeniach. 12-osobowa, silnie merytoryczna ekipa specjalistów z zakresu automatyki przemysłowej ibudynkowej chętnie udzieli informacji o dotychczasowych produktach znajdujących się w naszej ofercie. Wśród nowości pojawią się rozwiązania firmy ASEM, m.in. seria modułów ARIO500, rozwiązanie chmurowe ASEM Uniqloud, nowe środowisko SCADA: Saia PCD Supervisor, a także rozwiązania dla automatyki budynkowej: sterowniki pomieszczeniowe PCD7.LRxx, rozwiązania LoRaWAN firmy ATIM, oprogramowanie Saia PG5 2.3 do programowania urządzeń Saia Burgess Controls oraz środowisko ControlMaestro 2018.
B&R Automatyka Przemysłowa
Rok 2018 dla firmy B&R podczas targów Automaticon to przede wszystkim nowa definicja ekonomii produkcji i efektywności sprzętu.
W hali 1 na stoisku C-14/D-13 przedstawimy rewolucję w systemie transportu dla produkcji adaptacyjnej – ACOPOStrak. ACOPOStrak reprezentuje nową generację inteligentnych, elastycznych systemów transportowych i pozwala efektywnie produkować niewielkie partie wyrobów bez utraty korzyści wynikających z wyższych marż, typowych dla produktów spersonalizowanych. ACOPOStrak zwiększa ogólną efektywność sprzętu (OEE), zwielokrotnia zwrot z inwestycji (ROI) oraz skraca czas potrzebny do wprowadzenia produktu na rynek (TTM).
Jedną z kluczowych atrakcji na stoisku będzie też Orange Box – rozwiązanie, dzięki któremu można łatwo wprowadzić inteligentne rozwiązania dla fabryk w instalacjach typu „brownfield”. System ten został zgłoszony do nagrody Złotego Medalu targów Automaticon. Zapraszamy odwiedzających targi na nasze stoisko w celu poznania rozwiązań B&R dla automatyki zakładowej APROL. Inżynierowie B&R zaprezentują też architekturę Edge dla Przemysłu IoT, która zaspokaja zapotrzebowanie na komunikację w czasie rzeczywistym i zapewnia niezbędną funkcjonalność przetwarzania danych.
Schmersal-Polska
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia firmy Schmersal na targach Automaticon. W tym roku również znajdujemy się w hali 1, stoisko B-10. Wśród nowości w ofercie są m.in. najmniejsze na świecie bariery świetlne SLB 240/440 z wbudowaną ewaluacją uhonorowane nagrodą GIT SECURITY AWARD 2018.
Turck Polska
Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w ostatnim roku pojawiło się sporo nowości zarówno w ofercie firmy Turck, jak i naszego amerykańskiego partnera – firmy Banner. Szczególną uwagę proponuję zwrócić na czujnik wibracji – chyba jedyne na rynku rozwiązanie oferujące nie tylko pomiar drgań, ale także realizujące obliczenia parametrów, takich jak wartość skuteczna prędkości i przyspieszenia, współczynnik szczytu czy kurtozę. Wibrodiagnostyka doskonale wspomaga predykcyjne utrzymanie ruchu, umożliwiając np. planowanie remontów tylko wtedy, kiedy to konieczne czy przewidywanie możliwych awarii silników, pomp albo wentylatorów, zanim spowodują wymierne straty w produkcji. Do prezentacji wyników pomiarów, trendów czy ustawiania progów alarmowych proponujemy też prosty w obsłudze software. Rozwiązanie jest niezwykle ekonomiczne – nieporównywalnie tańsze od zaawansowanych, rozbudowanych i w większości przypadków przewymiarowanych specjalizowanych systemów dostępnych na rynku. Obserwujemy niezwykłe zainteresowanie tym rozwiązaniem ze strony naszych klientów – mamy już sporo aplikacji w różnego rodzaju zakładach w Polsce. Interesująca dla zwiedzających powinna być także informacja o przejęciu przez Turck Holding udziałów wfirmie Vilant, będącej jednym ze światowych liderów specjalizujących się w integracji systemów RFID w aplikacjach związanych z szeroko pojętą logistyką i produkcją. Vilant to 20 lat doświadczeń i ponad tysiąc aplikacji w 30 krajach. Dla naszych klientów to szansa na kompleksowe wsparcie ich procesów logistycznych i produkcyjnych przy wykorzystaniu rozwiązań i doświadczeń światowego lidera. Po szczegóły zapraszam na nasze stoisko A-18/B-17 w hali głównej. Do zobaczenia na targach.
Andrzej Dereń
dyrektor techniczny Turck Polska
PIAP
W tym roku na stoisku Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów PIAP będzie można zobaczyć m.in. robota KUKA, model KR16, współpracujący z obrotnikiem DKP400. Robot ma na ramieniu skaner. Na obrotniku zamocowane są dwa odlewy. Wspólne ruchy robota noszącego skaner i obrotnika ustawiającego odpowiednio odlewy pozwalają skanerowi na zmierzenie wymiarów wyrobów, a program komputerowy określa poprawność wykonania tych odlewów, porównując je z zapisaną w 3D dokumentacją. Na naszym stoisku zaprezentujemy również robota KUKA KR8 CYBERTECH nano, współpracującego z obrotnikiem DKP400 iwyposażonego w nowy typ spawarki Fronius TPSi. Na stanowisku znajduje się również urządzenie „TCP check” do automatycznego sprawdzania i korekcji położenia palnika. Obrotnik jako dodatkowa oś robota zapewnia stałą prędkość względną palnika do detalu. Przedstawimy także maszynę grawerską X-Y, produkcji PIAP-OBRUSN, pokazującą możliwości wykonywania różnych, zaprogramowanych kształtów. Zapraszamy na stoisko A-10/B-9.
Marek Petz
specjalista ds. zrobotyzowanych aplikacji przemysłowych
Askom
Najpopularniejszy polski system wizualizacji Asix.Evo firmy Askom to znacznie więcej niż standardowe SCADA. Stanowi również doskonałą platformę dla gotowych rozwiązań przeznaczonych do realizacji różnych zadań. Asix Energy dostarcza danych o zużyciu wszystkich mediów energetycznych w zakładzie, pomagając je obniżyć, a co za tym idzie poczynić znaczące oszczędności. Asix Sysnar umożliwia zdalny nadzór nad rozdzielniami, stacjami energetycznymi i transformatorami, zaś Asix OEE optymalizuje produkcję dzięki wyliczaniu on-line wskaźników efektywności maszyn i linii produkcyjnych. Z kolei Asix Emisja kontroluje iumożliwia rozliczenie emisji zanieczyszczeń. Wszystkich, którzy chcą poznać więcej szczegółów i możliwości wykorzystania systemu Asix.Evo zapraszamy na stoisko firmy Askom: A-27 w hali 1.
Elmark
Elmark to firma działająca na polskim rynku ponad 35 lat. Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem światowych liderów w branży automatyki przemysłowej i energetycznej, takich jak np. Moxa, Advantech, Unitronics, MeanWell, Elmatic, Getac i innych. Prowadzimy szkolenia, mamy własny serwis, a naszym klientom udzielamy pełnego, bezpłatnego wsparcia technicznego.
Na targach Automaticon pokażemy m.in. możliwości robotów współpracujących. Będziemy prezentowali najnowsze technologie IT/OT oraz innowacyjne rozwiązania Industrial IoT, Przemysłu 4.0 oraz SmartCity. Można będzie zapoznać się z urządzeniami do pomiaru jakości i ilości energii oraz z oprogramowaniem firmy Janitza. W naszej ofercie można również znaleźć szeroką gamę urządzeń zasilających marki Mean Well. Serdecznie zapraszamy na stoisko C-24 w hali 1.
Janusz Gil
Marketing Manager
Lista wystawców 2018
A | ||
ABB | Warszawa | C-7 |
AB-MICRO Sp. z o.o. | Warszawa | C-4/D-1 |
ADMEL Polska | Otrębusy | H-6 |
AKTUALNOŚCI TARGOWE | Poznań | E-14 |
ALF-SENSOR | Kraków | K-22 |
ALITECH Sp. z o.o. | Wrocław | H-5 |
ALTER SA | Tarnowo Podgórne | F-20 |
ALUTEC KK Polska | Swarzędz-Jasin | H-21 |
AM TECHNOLOGIES | Warszawa | K-14 |
AMB TECHNIC | Koło | B-5 |
AMETEK CTS Europe | Kamen / Niemcy | A-22 |
ANIM Automatyka Przemysłowa | Żołędowo | H-18 |
APAR | Raszyn | D-12 |
APEX DYNAMICS Polska | Balice | H-8/J-9 |
APRA-OPTIMET Sp. z o.o. | Opole | K-12 |
APS SA | Białystok | G-15 |
APZUMI SPATIAL | Poznań | E-17A |
ARTRONIC S.J. | Gdynia | D-29A |
ASD SYSTEMS Sp. z o.o. | Bielsko-Biała | J-8 |
ASKOM Sp. z o.o. | Gliwice | A-27 |
ASM | Opacz Kolonia | J-5 |
ASTAT Sp. z o.o. | Poznań | C-3 |
ASTE Sp. z o.o. | Gdańsk | A-7 |
ATEQ PL | Warszawa | C-16 |
ATEST | Warszawa | E-7 |
AUMA Polska | Sosnowiec | K-7 |
AUTOMATECH Sp. z o.o. | Opacz Kolonia | J-5 |
AUTOMATED INDUSTRIAL | Erie, PA / USA | E-15 |
AUTOMATYKA | Warszawa | E-2 |
Automatyka, Podzespoły, Aplikacje | Warszawa | E-6 |
AutomatykaOnline | Warszawa | E-2 |
AVICON | Warszawa | F-2 |
B | ||
B&R | Poznań | C-14/D-13 |
B.I.M. ZAJĄCZKOWSKI | Poznań | C-25 |
BADGER METER EUROPA | Knurów | A-8/B-7 |
BALLUFF | Wrocław | C-20/D-17 |
BAMO Polska Sp. z o.o. | Warszawa | D-36 |
BATIMEX Sp. z o.o. | Pruszków | G-5 |
BAUMER SENSORS | Warszawa | C-1 |
BEATRONIC Polska | Warszawa | F-10 |
BECKHOFF | Piaseczno | B-18/C-13 |
BEDIA GmbH & Co. KG | Altdorf / Niemcy | A-15 |
BZE BELMA SA | Białe Błota | J-21 |
BENEDICT | Opacz Kolonia | J-5 |
BEVO | Poznań | K-20 |
BIALL Sp. z o.o. | Gdańsk | G-18 |
BOSCH REXROTH | Warszawa | B-4 |
BRADY | Warszawa | F-7 |
BRUEL & KJAER | Warszawa | H-15 |
BURKERT Austria GmbH | Warszawa | D-6 |
C | ||
C&C PARTNERS | Leszno | A-6 |
CABICON Sp. z o.o. | Łódź | J-3 |
CEET | Warszawa | C-18 |
CME Sp. z o.o. | Piaseczno | D-8 |
COLEMAN INTL. | Warszawa | J-25 |
CONTRA Sp. z o.o. | Cieszyn | K-2 |
CONTRANS TI | Wrocław | A-23 |
CONTROL ENGINEERING Polska | Warszawa | E-28 |
CSI | Kraków | F-4 |
CS-LAB | Bydgoszcz | G-16 |
CZAKI THERMO-PRODUCT | Raszyn | C-10 |
D | ||
DACPOL | Piaseczno | B-8; E-26 |
DIPOL | Kraków | E-9 |
DOZÓR TECHNICZNY | Warszawa | E-7 |
E | ||
EATON | Gdańsk | Parking |
EC TEST System | Kraków | G-17 |
EL-CAB Sp. z o.o. | Owińska | A-15 |
ELDAR | Opole | H-3 |
ELDECO S.R.L. | Turyn / Włochy | K-6 |
ELEKTRO.INFO | Warszawa | E-10 |
ELEKTROINSTALATOR | Warszawa | E-7 |
ELEKTRONIK | Warszawa | E-6 |
ELEKTRONIKA PRAKTYCZNA | Warszawa | E-6 |
ELEKTRO-PLAST | Nasielsk | F-6 |
ELEKTROSYSTEMY | Warszawa | E-20 |
ELEKTROTECHNIK AUTOMATYK | Wrocław | E-4 |
ELEPROJECT | Jadwigów | E-5 |
ELESA+GANTER Polska Sp. z o.o. | Piaseczno | C-21 |
ELMARK AUTOMATYKA | Warszawa | C-24 |
ELMO MOTION CONTROL | Warszawa | G-3 |
ELSIT Sp. z o.o. | Gliwice | G-4 |
ELTRON | Wrocław | C-19;C-22 |
Z.U.P. EMITER Sp. J. | Limanowa | K-5 |
EMMA | Pruszcz Gdański | G-24 |
EMOTRON | Opacz Kolonia | J-5 |
ENERGOELEKTRONIKA.PL | Piaseczno | E-11 |
EQUIP-TEST | Kraków | H-19 |
ERKO sp. z o.o. sp.k. | Jonkowo | C-11 |
ESCHA | Halver / Niemcy | A-5 |
ESSEMTEC Poland | Warszawa | B-28 |
E-T-A GmbH | Norymberga / Niemcy | A-15 |
EUCHNER | Leinfelden / Niemcy | C-6 |
EVOLTEC | Warszawa | F-5 |
EX-CALIBRA | Mysłowice | J-6 |
4EXPERIENCE Sp. z o.o. | Bielsko-Biała | A-10/B-9 |
F | ||
F&F | Pabianice | G-20 |
FANUC | Wrocław | C-12/D-11 |
FARNELL ELEMENT 14 | Kraków | G-12; K-1 |
FATEK Polska | Kraków | E-13 |
FAULHABER | Poznań | A-9 |
FIBOX Sp. z o.o. | Warszawa | K-17 |
FINDER Polska Sp. z o.o. | Poznań | D-4 |
FRIATEC AG CERAMICS | Mannheim / Niemcy | A-4 |
G | ||
GEORGIN | Chatillon / Francja | H-18 |
GOODRAM INDUSTRIAL | Łaziska Górne | K-4 |
GRAVOTECH | Wrocław | G-9 |
GUENTHER Polska | Wrocław | D-23 |
H | ||
HAMAMATSU PHOTONICS | Herrsching / Niemcy | H-13 |
HARMONIC DRIVE AG | Warszawa | G-3 |
HARTING Polska | Wrocław | F-9 |
HBM. BIM. ZAJĄCZKOWSKI | Poznań | C-25 |
HEISSLUFTTECHNIK Flocke Sp. z o.o. | Katowice | E-18 |
HELLERMANNTYTON | Tornesch / Niemcy | B-24 |
HELMAR | Warszawa | H-11 |
HELUKABEL Polska | Radziejowice | B-6 |
HIWIN GmbH | Offenburg / Niemcy | H-22/J-23 |
HUMMEL AG | Denzlingen / Niemcy | J-12 |
HYDAC Sp. z o.o. | Mikołów | A-17 |
I | ||
I.L.M.E. | Milan / Włochy | J-4 |
ICOTEK GmbH | Eschach | C-3 |
IGE+XAO | Kraków | D-20 |
IGUS Sp. z o.o. | Warszawa | E-1 |
ILH DRUKARKI-OZNACZNIKÓW | Strelice / Czechy | D-30 |
IMACO Sp.K. | Warszawa | F-13 |
IMPOL-1 Sp. Jawna | Warszawa | J-2 |
INDUPROGRESS | Warszawa | C-23 |
INDUSOFT Polska | Wrocław | D-19 |
INTROL Sp. z o.o. Sp.k. | Katowice | A-31 |
INVENTIA Sp. z o.o. | Warszawa | D-9 |
INVERTEK DRIVES | Tomaszów Mazowiecki | F-18 |
Inżynieria & Utrzymanie Ruchu | Warszawa | E-28 |
ITEM Polska Sp. z o.o. | Wrocław | C-2 |
ITM Obróbka Metali | Warszawa | B-34 |
ITS SCIENCE | Pionki | H-7 |
IXON | Overloon / Holandia | G-19 |
J | ||
JAMRIS | Warszawa | E-2 |
JEAN MUELLER Polska | Warszawa | D-22 |
JORGENSEN.PL | Grodzisk Mazowiecki | K-9 |
JUPRO-TAIM | Konin | D-34 |
K | ||
KABELKOM POMIARY NIR | Bielsko-Biała | E-22 |
KELLER GmbH | Poznań | F-8 |
KEYENCE International | Kraków | D-25 |
KIPP Polska | Wrocław | K-8 |
KISTLER | Praga / Czechy / Polska | D-24 |
KOMELE | Piaseczno | E-19 |
KONCEPT-L | Warszawa | A-20 |
KONTAKT Sp. z o.o. | Mińsk / Białoruś | E-3 |
KONTRON AG | Augsburg / Niemcy | G-21 |
KRADEX OBUDOWY | Warszawa | G-6 |
KUBLER Sp. z o.o. | Poznań | B-26 |
KUKA | Katowice | B-16 |
KWAPIL & Co. GmbH | Wiedeń / Austria | H-14/J-15 |
L | ||
LABEM | Warszawa | G-14/H-18 |
LABIMED ELECTRONICS | Warszawa | K-13 |
LABRO TECHNOLOGIE | Kraków | A-4 |
LAPP KABEL Sp. z o.o. | Kobierzyce | G-8/H-9 |
LENZE Polska MESAD | Katowice | B-21 |
LIMATHERM SENSOR Sp. z o.o. | Limanowa | D-10 |
M | ||
MARITEX | Gdynia | D-27 |
MBB | Warszawa | D-28 |
MEC Sp. z o.o. | Góra/Miedźna | G-11 |
MERAZET SA | Poznań | F-8 |
MERCATOR | Warszawa | F-16 |
METAL WORK Polska | Przeźmierowo | B-22/C-17 |
ZACH METALCHEM Sp. z o.o. | Gliwice | D-14 |
METRONIC AKP S.C. | Kraków | D-3 |
METTLER TOLEDO | Warszawa | H-1 |
MIARY i WAGI | Skarbimierz-Osiedle | B-3 |
MICROSYS spol. s.r.o. | Ostrava / Czechy | H-25 |
MITSUBISHI ELECTRIC | Balice | B-14/C-9 |
MM MAGAZYN PRZEMYSŁOWY | Wrocław | E-4 |
MOBILE INDUSTRIAL ROBOTS | Odense / Dania | F-1 |
MSF-VATHAUER Polska | Oborniki | J-14 |
MULTIPROJEKT | Kraków | J-18/K-15 |
MURRELEKTRONIK | Katowice | A-28/B-25 |
MV CENTER Sp. z o.o. | Zabierzów | A-30 |
MVM Sp. z o.o. | Warszawa | Biuro Targów |
N | ||
NANOTEC ELECTRONIC | Feldkirchen / Niemcy | J-20 |
NAPĘDY i STEROWANIE | Racibórz | E-8 |
NDN | Warszawa | D-16 |
NIVELCO-Poland Sp. z o.o. | Gliwice | B-2 |
NORDSON EFD | Warszawa | G-22 |
NORRES Polska | Poznań | J-24 |
NOVATEK-ELRCTRO | Warszawa | G-23 |
NOWIMEX | Warszawa | D-18 |
NUMERON | Częstochowa | H-20 |
O | ||
OEM AUTOMATIC | Warszawa | B-12 |
Oficyna Wydawnicza PIAP | Warszawa | E-2 |
OMC ENVAG | Warszawa | J-10 |
OMRON ELECTRONICS | Warszawa | B-20/C-15 |
OPTRIS GmbH | Berlin / Niemcy | K-3 |
P | ||
PAR – kwartalnik | Warszawa | E-2 |
PARTEX | Lubicz | F-11 |
PARVALUX Polska | Warszawa | G-3 |
PB TECHNIK Sp. z o.o. | Warszawa | F-12 |
PCSCHEMATIC | Wrocław | J-17 |
PF ELECTRONIC Sp. z o.o. | Gliwice | A-21 |
PIAB Polska Sp. z o.o. | Gdańsk | A-11 |
PIAP | Warszawa | A-10/B-9 |
PIAP Design | Warszawa | A-10/B-9 |
PIAP OBRUSN | Toruń | A-10/B-9 |
POKÓJ S.E. | Łódź | A-29 |
POLSKI PRZEMYSŁ | Łódź | E-24 |
POLTRAF Sp. z o.o. | Gdańsk | B-19 |
POWERGATE Sp. z o.o. | Tarnowskie Góry | C-5 |
PROBLEMY JAKOŚCI | Warszawa | E-7 |
PRODUS SA – HIRSCHMANN | Wrocław | G-13 |
PRO-ASSEM Sp. z o.o. | Skawina | D-21 |
PRO-FACE | Warszawa | J-7 |
Projektowanie i Konstrukcje Inżynierskie | Warszawa | hol |
SN PROMET | Sosnowiec | J-19 |
PRZEGLĄD MECHANICZNY | Warszawa | E-7 |
PRZEGLĄD TECHNICZNY | Warszawa | E-7 |
R | ||
RADWELL International | Staffordshire / Anglia | D-31 |
RAIL-MIL COMPUTERS | Warszawa | K-18 |
RENEX | Włocławek | D-15 |
RENISHAW Sp. z o.o. | Warszawa | H-4 |
ROHDE&SCHWARZ | Warszawa | J-16 |
ROLLON LINEAR-TECH | Duesseldorf / Niemcy | G-1 |
RUDFIL | Ruda Śląska | K-21 |
S | ||
SABUR | Warszawa | A-2/B-1 |
SCHMALZ | Złotniki | A-12/B-11 |
SCHMERSAL-Polska | Warszawa | B-10 |
SCHUNK INTEC Sp. z o.o. | Piaseczno | A-16/B-15 |
SEM | Warszawa | B-32 |
SEMICON Sp. z o.o. | Warszawa | F-14 |
SERWOKONTROL Sp. z o.o. | Wrocław | K-11 |
SEW-EURODRIVE Polska | Łódź | A-26/B-23; F-15 |
SIGMA CE Sp. z o.o. | Aleksandrów Łódzki | G-10 |
SIGMA-NOT Sp. z o.o. | Warszawa | E-7 |
SIMEX Sp. z o.o. | Gdańsk | D-2 |
SITANIEC TECHNOLOGY | Zamość | D-32 |
Służby Utrzymania Ruchu | Poznań | E-12 |
GÜNTHER SPELSBERG | Schalksmühle / Niemcy | H-12 |
STÄUBLI | Łagiewniki Nowe | H-10/J-11 |
STALEO Sp. z o.o. | Łódź | E-17 |
STEMMER IMAGING | Łowicz | F-13 |
STERCONTROL | Wrocław | H-23 |
STEROWNIKI.PL | Warszawa | E-16 |
STOLTRONIC Polska | Łódź | A-25 |
SZEF UTRZYMANIA RUCHU | Kobylnica k/Poznania | E-21 |
T | ||
TECHNOKABEL | Warszawa | F-3 |
TECHSYSTEM | Lipowa | C-28 |
TEKNISKA Polska | Gliwice | J-1 |
TEKNOKOL | Bursa / Turcja | J-22 |
TELCO Poland Sp. z o.o. | Poznań | D-5 |
TERM | Chorzów | G-7 |
TERMO-PRECYZJA Sp. J. | Wrocław | A-13 |
TESPOL Sp. z o.o. | Wrocław | K-19 |
TEST-THERM Sp. z o.o. | Kraków | K-16 |
TEWA SENSORS | Lublin | D-7 |
TKD-Polska Sp. z o.o. | Warszawa | J-13 |
TME Sp. z o.o. | Łódź | A-3 |
TRAMEC Polska Sp. z o.o. | Bojadła | G-11 |
TR AUTOMATYKA Sp. z o.o. sp.k. | Warszawa | D-26 |
TRIPUS TELERGON | Bierutów | H-16 |
TUBES International | Poznań | K-10 |
TURCK | Opole | A-18/B-17 |
U | ||
UNIS GROUP | Wrocław | A-24 |
UNIVER Polska | Kielce | C-8 |
UTRZYMANIE RUCHU | Katowice | F-22 |
V | ||
VS TECHNOLOGY Poland | Warszawa | G-2 |
W | ||
W2 | Białe Błota | H-2 |
WAGO ELWAG | Wrocław | A-14/B-13 |
WAMEX Sp. z o.o. | Warszawa | B-30 |
WAŻENIE DOZOWANIE | Racibórz | E-8 |
WEIDINGER GmbH | Eichenau / Niemcy | F-17 |
WEIDMÜLLER | Warszawa | Parking |
WEISS Poland Sp. z o.o. | Kraków | C-26/D-29 |
WIADOMOŚCI ELEKTROTECHNICZNE | Warszawa | E-7 |
WIELAND ELECTRIC | Swadzim | A-19 |
Z | ||
ZIMMER Group | Bielsko-Biała | A-1 |
ZROBOTYZOWANY.PL | Łódź | E-17 |
Program seminariów
SALA B-1
20 marca – wtorek
1000–1645 | Inauguracja pierwszego roku działalności operacyjnej spółki PIAP Space Mateusz Wolski, PIAP Space Sp. z o.o. W celu zgłoszenia udziału prosimy o kontakt pod adresem mailowym office@piap-space.com |
SALA A
21 marca – Środa
1000–1100 | Analiza pracy robotów i zdalny monitoring sprzętu, czyli oprogramowanie do optymalizacji pracy floty robotów w zakładzie produkcyjnym Bartosz Pieniążek, ABB Sp. z o.o.
Prosimy o rejestrację na stronie |
1115–1215 | Krótkie serie produktów jako wyzwanie branży produkcyjnej - robotyzacja procesów obsługi maszyn odpowiedzią na wysokie wymagania rynku Jarosław Karch, ABB Sp. z o.o.
Prosimy o rejestrację na stronie |
1230–1330 | Roboty współpracujące jako jeden z najważniejszych trendów w robotyzacji w ramach czwartej rewolucji przemysłowej Robert Pacwa, ABB Sp. z o.o.
Prosimy o rejestrację na stronie |
1345–1445 | Sposoby ograniczania zniekształceń sieci elektrycznej w przemysłowych aplikacjach napędowych Aleksander Nowak, ABB Sp. z o.o.
Prosimy o rejestrację na stronie |
1500–1600 | Narzędzia do optymalnego zarządzania produkcją w zakładzie przemysłowym – funkcjonalności systemu automatyki zakładowej APROL Cezary Jędra, B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.
Prosimy o rejestrację na stronie |
SALA B-1
21 marca – Środa
900–945 |
PRODUKT ROKU 2017 – rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez miesięcznik „Napędy i Sterowanie” |
1000–1045 | Integracja sterowników z układami automatyki budynkowej Adam Czarzasty, Siemens
Prosimy o rejestrację na stronie: |
1100–1145 | Principia motus – o tym jak wprowadzać w ruch i czym nad nim zapanować Krzysztof Tylutki, Multiprojekt Automatyka Sp. z o.o. |
1200–1245 | Internet Rzeczy (IIoT) w telemetrii dla zastosowań profesjonalnych Jerzy Białousz, Zbigniew Betkier, Inventia Sp. z o.o. |
1300–1320 | Sposoby zabezpieczeń i filtracji stosowane w obwodach zasilania w celu ochrony przed zaburzeniami elektromagnetycznymi EMC Krzysztof Trzcinka, Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP |
1325–1345 | Zrobotyzowane stanowisko paletyzacji – rozwiązywanie problemów powstających przy uruchomieniu
Marek Petz, Przemysłowy Instytut Automatyki |
1400–1445 |
Wyzwania automatyzacji pomiarów Łukasz Ziółkowski, Mettler Toledo Sp. z o.o. |
1500–1545 |
Wyzwania automatyzacji pomiarów Andrzej Izdebski, Mettler Toledo Sp. z o.o. |
1600–1645 | Od innowacji do aplikacji – napędy liniowe LinMot Tomasz Pecha, Multiprojekt Automatyka Sp. z o.o. |
SALA B-2
21 marca – środa
1000–1145 | BEZ CELI, czyli podstawy bezpieczeństwa robotów kolaboracyjnych Piotr Brajer, Tech-System Group Sp. z o.o. Sp.k. W celu zgłoszenia udziału prosimy o zarejestrowanie się na stronie www.tech-system.pl |
1200–1245 | Robot Union – stymulowanie firm do tworzenia nowych technologii oraz systemów dla nowych rynków rozwiązań robotycznych. Zaproszenie do konkursów na projekty Agnieszka Sprońska, Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP |
1400–1445 | Monitor produkcji SEM. OEE i inne wskaźniki efektywności linii produkcyjnych Marcin Świetliński, SEM |
SALA A
22 marca – czwartek
1000–1030 | Realizacja funkcji bezpieczeństwa – nowe rozwiązania z zakresu aparatury łączeniowej Daniel Małż, Siemens
Prosimy o rejestrację na stronie: |
1030–1045 | Nowość w sterownikach SIMATIC Michał Bereza, Siemens
Prosimy o rejestrację na stronie: |
1100–1145 | Nowości w środowisku projektowym TIA Portal V15 Michał Bereza, Siemens
Prosimy o rejestrację na stronie: |
1200–1245 | Rozwiązania automatyki dla systemów transportowych Grzegorz Bratek, Siemens
Prosimy o rejestrację na stronie: |
1300–1345 | SIMATIC Energy Suite – pomiary zużycia mediów Krzysztof Okoński, Siemens
Prosimy o rejestrację na stronie: |
1400–1445 | Komputery przemysłowe Siemensa Michał Urliński, Siemens
Prosimy o rejestrację na stronie: |
1500–1545 |
Elastyczny i wydajny system sterowania na bazie Mirosław Kuligowski, Siemens
Prosimy o rejestrację na stronie: |
1600–1645 | Komunikacja systemu sterowania z układem zasilania. Sterowanie i diagnostyka przy użyciu SITOP PSU 8600 Mirosław Kuligowski, Siemens
Prosimy o rejestrację na stronie: |
SALA B-1
22 marca – czwartek
1000–1045 | Po co komu monitoring instalacji sprężonego powietrza? Czyli jak efektywnie obniżyć koszty jej użytkowania
Katarzyna Tomczyk, Regionalny Kierownik Sprzedaży Produktów Transair, |
1100–1145 | Nie tylko wizualizacja – spektrum zastosowań paneli operatorskich Weintek Maciej Sakowicz, Multiprojekt Automatyka Sp. z o.o. |
1200–1245 | DataPortal – wizualizacja danych w Internecie Rzeczy (IIoT) i telemetrii Jerzy Białousz, Zbigniew Betkier, Inventia Sp. z o.o. |
1300–1345 | Wymagania EMC dla sprzętu oświetleniowego Paweł Mroczkowski, Ametek CTS Europe GmbH |
1400–1445 | Wyzwania automatyzacji pomiarów fizyko-chemicznych w przemyśle farmaceutycznym Łukasz Ziółkowski, Mettler Toledo Sp. z o.o. |
1500–1545 | Wyzwania automatyzacji pomiarów fizyko-chemicznych w przemyśle chemicznym Andrzej Izdebski, Mettler Toledo Sp. z o.o. |
1600–1645 | Innowacyjne projekty w elektronice i wyrobach medycznych – jak zabezpieczyć biznes poprzez odpowiednią strategię ochrony własności intelektualnej Krzysztof Jakubczyk, Perspectiva Solutions Sp. z o.o. |
SALA B-2
22 marca – czwartek
1000–1045 | BEZ CELI, czyli podstawy bezpieczeństwa robotów kolaboracyjnych Piotr Brajer, Tech-System Group Sp. z o.o. Sp.k.
W celu zgłoszenia udziału prosimy o zarejestrowanie się |
źródło: Automatyka 3/2018
Komentarze
blog comments powered by Disqus