Chwytaki OnRobot przygotowane do pracy z większą liczbą robotów współpracujących
OnRobot, producent narzędzi montowanych na końcu ramienia robota (ang. EOAT, end-of-arm tooling), zaprezentował nowy cyfrowy konwerter I/O umożliwiający współpracę chwytaków RG2, RG6, Gecko i VG10 z szeroką gamą ramion robotycznych. Wprowadzenie nowego konwertera sprawia, że chwytaki mogą być w łatwy sposób skomunikowane z robotami Doosan, Fanuc, Kuka, Kawasaki, Nachi, Techman i Yaskawa.
– Chcemy zapewnić firmom możliwość korzystania ze współpracujących aplikacji i automatyzacji coraz większej liczby zadań niezależnie od marki robota, z którego korzystają. Wprowadzenie konwertera jest ważnym krokiem w tym kierunku – mówi Aleksander Marinkovic, General Manager CEE, OnRobot.
Dzięki nowemu rozwiązaniu programowanie i przeprogramowanie robotów jest prostsze, co dodatkowo zwiększa efektywność zautomatyzowanej produkcji. Dla użytkowników może to także oznaczać redukcję czasu i kosztów integracji robotów w poszczególnych procesach.
Dostępne na rynku ramiona robotów w różny sposób odbierają sygnał I/O. Dzięki nowemu rozwiązaniu możliwe jest przekonwertowanie sygnału NPN w PNP oraz PNP w NPN. Co to oznacza dla operatorów robotów? Nie muszą już martwić się o przetwarzanie odbieranych sygnałów, bo w razie potrzeby konwerter umożliwi współpracę urządzeń korzystających z różnych standardów. Cyfrowy konwerter I/O zawiera także płytę adaptera służącą do mechanicznego dostosowania kołnierza robota typu A do innych rodzajów kołnierzy.
W ciągu najbliższych dwóch lat OnRobot planuje kilkukrotnie rozszerzyć ofertę i zwiększać w ten sposób zakres możliwości robotów oraz umożliwić ich zastosowanie w coraz większej liczbie branż.
Grafika przedstawia szczegółowe informacje na temat współpracy z konkretnymi modelami robotów, możliwej dzięki cyfrowemu konwerterowi I/O.
O firmie OnRobot
Firma OnRobot z siedzibą w Odense w Danii oferuje rozwiązania techniczne — zarówno sprzęt jak i oprogramowanie — wykorzystywane w narzędziach montowanych na końcu ramienia robota (end-of-arm-tooling) głównie w robotach współpracujących (cobotach).
źródło: OnRobot
Komentarze
blog comments powered by Disqus