Dla przemysłu, nauki i Biznesu. Targi EuroLab 2016
Urszula Chojnacka drukuj
Tegoroczna odsłona targów EuroLab, połączonych z targami CrimeLab, zgromadziła łącznie blisko 6000 gości, którzy mieli okazję zapoznać się z ofertą 140 wystawców z kilkunastu krajów. Uczestnicy mogli z bliska przyjrzeć się wielu rozwiązaniom m.in. z zakresu metrologii, analityki, a nawet pneumatyki, przydatnym nie tylko w laboratoriach czy instytucjach badawczo-rozwojowych, ale też w różnych gałęziach przemysłu.
Targi EuroLab, które odbyły się od 12 do 14 kwietnia 2016 r., zgromadziły nie tylko znamienite grono rodzimych wystawców, ale również bogatą plejadę firm zagranicznych. Wśród tych ostatnich pojawili się reprezentanci aż 13 krajów: Chin, Czech, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Niemiec, Szwajcarii, Ukrainy, USA, Wielkiej Brytanii i Włoch.
Bilans na plus
Wystawcy, którzy uczestniczyli w tegorocznych targach w większości nie byli debiutantami, a niektórzy z nich biorą udział w wydarzeniu cyklicznie od lat – np. specjalizująca się w aparaturze kontrolno-pomiarowej firma Hach Lange, która była obecna na EuroLabie już po raz 10. Wśród firm, które pojawiły się na tegorocznej arenie targowej była też spółka ANDY, która reprezentuje na polskim rynku firmy produkujące m.in. aparaturę kontrolno-pomiarową, czujniki tensometryczne, urządzenia do pomiaru masy, siły i momentu obrotowego, a także aparaturę do testowania silników i elektronarzędzi. – W targach EuroLab nasza spółka uczestniczyła jako wystawca po raz czwarty z rzędu. Nasza oferta handlowa spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony zwiedzających. Odbyliśmy wiele spotkań i nawiązaliśmy interesujące kontakty z potencjalnymi klientami. Obecność na targach EuroLab przynosi nam długofalowe i wielostronne korzyści. Nie zamierzamy rezygnować z tej formy promocji, dlatego też podjęliśmy już decyzję o udziale w kolejnej edycji tego wydarzenia – deklaruje Agnieszka Miciuła-Kwiatkowska, specjalista ds. aparatury w firmie ANDY. Do udanych tegoroczną edycję zalicza również firma LAB-EL Elektronika Laboratoryjna, oferująca m.in. systemy pomiarowe i przepływomierze, mierniki i regulatory. – Targi należały do udanych. Mieliśmy sporo odwiedzających, nie było więc zbyt dużo czasu na odwiedzanie innych. Jesteśmy zadowoleni i w przyszłym roku też planujemy swój udział – zapowiada Kazimierz Wilczewski, specjalista ds. marketingu w firmie LAB-EL Elektronika Laboratoryjna.
Pojawienie się w kolejnych edycjach bierze pod uwagę także firma Tubes International, która w tym roku pojawiła się na targach po kilkuletniej przerwie. – Targi EuroLab na pewno będą przez nas brane pod uwagę przy planowaniu wystawiania się na targach w nadchodzących latach – deklaruje Marcin Bogacki, kierownik marketingu w firmie Tubes International. Jak dodaje, powrót Tubes International do grona targowych wystawców po kilku latach przerwy można uznać za udany. – Nawiązaliśmy kontakty z firmami, z którymi wcześniej nie współpracowaliśmy. Równie cenne były spotkania z klientami, dla których już dostarczamy nasze produkty, tym bardziej, że mogliśmy przedstawić im nasze nowości oraz porozmawiać o dalszej współpracy – podkreśla Marcin Bogacki.
Obecna na targach była również firma OMC Envag. – Naszym zdaniem to bardzo dobra okazja do zaprezentowania nowych produktów, wymiany informacji i doświadczeń oraz spotkań z klientami. Targi te cechuje bardzo duża frekwencja i jak w poprzednich latach stoisko naszej firmy odwiedziło bardzo dużo klientów – mówi Marcin Zakrzewski, inżynier sprzedaży OMC Envag.
Pomiar, pneumatyka i specyficzne aplikacje
W trakcie targów można było zapoznać się nie tylko ze sprawdzonymi rozwiązaniami, ale i z nowościami produktowymi przydatnymi m.in. w takich dziedzinach jak metrologia, analityka, biotechnologia, nanotechnologia, Life Science oraz kryminalistyka i znajdującymi zastosowanie w wielu sektorach przemysłu. Wśród punktów przyciągających szczególną uwagę było m.in. stoisko Thermo Fisher Scientific, na którym prezentowano kilka marek. Jedną z nich była marka IRtech, a w centrum uwagi znalazł się analizator Gemini – łączący w sobie dwie niezależne techniki pomiarowe przyrząd służący do identyfikacji materiałów wybuchowych i chemikaliów. Co istotne, urządzenie umożliwia szybką zmianę techniki pomiarowej, dzięki czemu spektrum możliwych do identyfikacji substancji jest bardzo szerokie.
Na targach znalazło się również miejsce dla rozwiązań typowo przemysłowych i znajdujących zastosowanie w instalacjach pneumatycznych. – Podczas tegorocznych targów EuroLab prezentowaliśmy naszą standardową ofertę, w której znalazły się m.in. węże Tygon, które mają zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu w aplikacjach podciśnieniowych – np. Tygon E3603, GSR – czy węże paliwowe Tygon F4040-A i Tygon LP1200. Zaprezentowaliśmy również wąż Versilon PTFE do zaolejonego powietrza. Oprócz wspomnianej grupy produktowej, dużym zainteresowaniem cieszyły się przewody podgrzewane ze względu na możliwość zastosowania ich w specyficznych aplikacjach. Na naszym stoisku pokazaliśmy również asortyment wykorzystywany w instalacjach pneumatycznych, taki jak złączki ze stali nierdzewnej oraz węże pneumatyczne do związków i oparów chemicznych – opowiada Tomasz Fudała, Product Manager Tygon w Tubes International.
Z kolei firma OMC Envag przedstawiła m.in. nową linię reduktorów i punktów poboru ciśnienia firmy Rotarex. – Prezentowaliśmy także pojedyncze i podwójne automatyczne stacje rozprężania, których zadaniem jest zapewnienie ciągłej dostawy gazu do instalacji. Całość ekspozycji cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony odwiedzających. Pozytywne doświadczenia z tej i wcześniejszych edycji podtrzymują nasze przekonania o potrzebie wzięcia udziału w tej imprezie targowej również w następnym roku – podsumowuje Marcin Zakrzewski.
źródło: Automatyka 6/2016
Słowa kluczowe
analityka, CrimeLab 2016, EuroLab 2016, metrologia, pneumatyka
Komentarze
blog comments powered by Disqus